CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CIPRAMIL (Citalopram-Citaxin,Cital,Aurex,Citabax)

przez xanax 17 mar 2011, 02:36
ja byłem na cipralexie 20 mg 2 lata z przerwami, spałem w dzień i w nocy, zresztą prawie po każdym leku zapadam w śpiączki, zwklekam się z wyra, gdy muszę.
xanax

przez miś wesołek 17 mar 2011, 17:01
xanax napisał(a):ja byłem na cipralexie 20 mg

Czyli na innej substancji niż tu opisywana. Brałeś escitalopram, a nie citalopram.
miś wesołek

ratunkuuuuu!

przez nutka1122 18 mar 2011, 21:49
Zaliczyłam dziś pierwszy raz odkąd biorę cital "małą" wpadkę.Wzięłam jedną tabletkę rano,i teraz kolejną wieczorem :zonk: :zonk: :zonk: :zonk: jeszcze nie zaczęła działać a ja już mam jazdy bez trzymanki co może się podziać :why: .Zamiast wziąć antykoncepcyjną,zapędziłam się i bęc...poszłoooooo- dwie tab citalu na dobe sobie zafundowałam!!

Czy czeka mnie jakaś męka? :zonk:
nutka1122

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

ratunkuuuuu!

przez paradoksy 18 mar 2011, 21:49
będziesz żyła, niepotrzebnie się sama nakręcasz
najwyżej dostaniesz biegunki albo się porzygasz :mrgreen:
no chyba że bierzesz dawkę 1kg :mrgreen:
paradoksy

ratunkuuuuu!

przez nutka1122 18 mar 2011, 22:01
haha nieee 20 mg;D ale fakt nakręciłam się niezle brrrr
nutka1122

ratunkuuuuu!

przez depresyjny86 19 mar 2011, 18:32
Uhh jak przeczytałem "zaliczyłam wpadkę" to przez chwilę pomyślałem o czymś innym...Heh ale dobrze,że to nie taka wpadka :mrgreen:
:)

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez zwierzak38 20 mar 2011, 12:40
Witam.
Podłacze się do tematu.
Moje doświadczenie z tym lekiem już trwa 5 miesiąc. Zaczynałem od dawki 10 mg który nie dawał pozytywnych efektów. Po miesiącu stosowania lekarz zwiększył dawkę do 20 mg. Od samego początku stosowania widziałem i nadal widzę skutki uboczne. Może natrętne myśli sa przygaszone ale pojawiły się nowe. Objawy somatyczne- ciężki oddech, klucha w gardle, mdłości, niepokój. Myślenie przekierowało się moje do wewnątrz mojego ciała. Wmawianie sobie jakieś ciężkiej choroby, która mnie powoli kąsa. Dziwne uczucie. od czasu stosowania tego leku nie zauważyłem u siebie niczego dobrego. Wiec reasumując, ten lek chyba dobrze na mój organizm nie działa. Lekarz prowadzący uparcie twierdzi że to minie, tylko kiedy????

przez Madzialenka 21 mar 2011, 14:28
Witam! Od paru lat o tej porze roku pojawia się u mnie nerwica,zwykle po dwóch lub trzech miesiącach a także po zażywaniu leków mija. Od marca ubiegłego roku do lutego brałam bioxetin 20 mg a od maja doszedł jeszcze Citronil gdyż sam Bioxetin nie dawał rady.Obecnie zażywam tylko 20mg citronilu(bioxetin odstawiłam) i mam od paru dni straszny nawrót nerwicy(zawroty i bóle głowy,straszne otępienie) nie wiem dlaczego sam Citronil nie działa.Czy może się tak zdarzyć po prawie roku brania? :( Pozdrawiam!

przez Zenonek 22 mar 2011, 18:34
Biore 20 mg Cipramilu od 3 dni. Lekka sennosc towarzyszy za dnia i tyle dzialania na razie.

Nie wiem czy to jest to czego potrzebuje. Pobiore jeszcze z 2-3 tygodnie i zobacze, jak sennosc minie to sie zastanowie czy to brac dalej.

Chociaz ogolnie jak ktos potrzebuje uspokojenia to moze to byc dobry lek.

przez Madzialenka 22 mar 2011, 18:36
Witam! Od paru lat o tej porze roku pojawia się u mnie nerwica,zwykle po dwóch lub trzech miesiącach a także po zażywaniu leków mija. Od marca ubiegłego roku do lutego brałam bioxetin 20 mg a od maja doszedł jeszcze Citronil gdyż sam Bioxetin nie dawał rady.Obecnie zażywam tylko 20mg citronilu(bioxetin odstawiłam) i mam od paru dni straszny nawrót nerwicy(zawroty i bóle głowy,straszne otępienie) nie wiem dlaczego sam Citronil nie działa.Czy może się tak zdarzyć po prawie roku brania? :( Pozdrawiam!

przez Adamo 22 mar 2011, 18:46
Wszystko może się zdarzać, leki czasem przestają działać po pewnym czasie bez powodu itp. Zmieniasz wtedy dawkę lub lek.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez miś wesołek 23 mar 2011, 19:03
Zenonek napisał(a):Nie wiem czy to jest to czego potrzebuje. Pobiore jeszcze z 2-3 tygodnie i zobacze, jak sennosc minie to sie zastanowie czy to brac dalej.

Chociaz ogolnie jak ktos potrzebuje uspokojenia to moze to byc dobry lek.

Zważ na to, że ja musiałem czekać na pierwsze efekty citalopramu jakieś 6 tygodni. Najlepiej działa na lęk uogólniony i zamartwianie się różnymi poerdołami. U mnie działa i jestem zadowolony. Nie wiem czy na uspokojenie. Mnie raczej pobudza, przy jednoczesnej redukcji lęku, rozregulował mi sen niestety, ale wiadomo - każdy reaguje inaczej. Może się jakoś unormuje z tym snem... Jeśli nie to zaprzyjaźnię się ponownie z Zolafrenem.
miś wesołek

przez miś wesołek 23 mar 2011, 19:11
zwierzak38, U mnie też objawy uboczne, które opisujesz występowały bardzo długo. Gdy przeszły te psychosomatyczne, związane z reakcją organizmu, pozostała lekka derealizacja, ale i ona już mija. 5 miesięcy? To strasznie długo. Myślę, że Twoje objawy mogą wynikać z choroby i nie są efektem zażywania tego leku. Może powinieneś zwiększyć dawkę, tak aby w końcu poczuć ten lek? U mnie zadziałało dopiero 40 mg. Po 20 mg nie czułem żadnego efektu. To mała dawka.
miś wesołek

przez Zenonek 23 mar 2011, 19:42
miś wesołek,

TO troche dziwnie zareagowales, gdyz ten lek z reguly wlasnie reguluje sen.

Mi wlasnie wyregulowuje i to juz po paru dniach 20 mg.

Chociaz chyba ten lek to nie jest to czego chce, gdyz jest troche zamulajacy, ja musze miec jasny umysl (po Sertcie bylo ok). Moze przejde na mala dawke Paro - 10 mg lub Esci. Zobacze co lekarz powie.

Sortuj wg