CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

CITALOPRAM (Citaxin,Cital,Aurex,Citabax)

przez Zenonek 02 mar 2011, 14:41
Anna R.,

Nie na razie , nie wiem co zrobic...kurde...popatrz jak ludzie reaguja na ten lek, przeciez to dno, przezytek, jak mozna go zapisywac jak jest Escitalopram - swietny lek ?

Ten lek mnie zmiazdzy , cos czuje jak Robera...albo Shadowmere- Hania miala po nim takie jazdy, ze szok...A Esci tolerowala idealnie...

przez Zenonek 02 mar 2011, 15:15
Marek77,

WLasnie i ta selektywnosc jest dla mnie bardzo wazna.

Oraz tolerancja, Esci malo kto toleruje zle, a cital malo kto toleruje dobrze, ja dziekuje za takie cos.

NIe mowiac o tym, ze Esci jest tez silniejszy i skuteczniejszy.

Powiedz mi jaki sens jest stosowac cos starszego, gorszego i gorzej tolerowanego ?

przez miko84 02 mar 2011, 15:18
Różnice są: badacze z lundbeck odkryli, że citalopram rozpada się do escitalopramu i bodajże r-cilalopramu. R-citalopram w pewnym sensie przeciwdziała pozytywnym skutkom escitalopramu, dlatego oddzielili sam escitalopram, który ma taką skuteczność i małą ilość działań ubocznych. Escitalopram działa też szybciej niż citalopram.

Lekarz rzeczywiście dziwnie się zachował, bo ma możliwość skorzystania z ferrari a pacjenta sadza na poloneza : P
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 02 mar 2011, 15:30
Marek77,

Ale cital jest stosowany coraz rzadziej, roznice w tolerancji tego leku a Esci sa kolosalne...

Jestem tak negatywnie nastawiony do citalu, ze nie ma najmniejszych szans zeby zadzialal...

przez Anna R. 02 mar 2011, 15:53
Zenonek, a może spróbuj, co ci szkodzi? A nuż pomoże? Nie brałam nigdy tego leku, wiec nie mogę się wypowiadać, ale gdyby lekarz mi zapisał, to przynajmniej wzięłabym jedna tabletkę z ciekawości, żeby przetestować.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 02 mar 2011, 16:14
Anna R.,

Ale on kosztuje 90 zl...gdyby kosztowal z 20 to ok, moglbym tak zrobic (ja kupuje tylko "markowe"- moze to glupie, ale coz, sila wyzsza).

przez Zenonek 02 mar 2011, 16:38
Marek77,

Byc moze...co nie zmienia faktu, ze w leczeniu depresji nastawienie jest bardzo, ale to bardzo wazne.

W koncu psychika to potega...mozna nawet mocno zablokowac dzialanie alkoholu lub "wytrzezwiec" w 2 sekundy w razie "potrzeby" - kazdy to zna z autopsji. Trzeba "pozwolic" na dzialanie lekom odpowiednim nastawieniem, a jak widzisz takowe do Esci mam bardzo dobre, a do Citalu bardzo zle.

Skutecznosc, skutecznoscia, ale po opiniach setek ludzi mozna zauwazyc, ze tolerancja i poziom mocnych skutkow ubocznych Esci jest odpowiednio : duzo lepsza niz Citalu i jest znacznie nizszy niz Ci.

przez miko84 02 mar 2011, 18:23
Dziesiątki można dzielić więc nie ma sensu kupować piątek :) Szkoda że nie ma lexapro 20 mg, może byłoby taniej niż 2x10 mg.
miko84

przez Anna R. 03 mar 2011, 09:22
Zenonek napisał(a):Anna R.,

Ale on kosztuje 90 zl...gdyby kosztowal z 20 to ok, moglbym tak zrobic (ja kupuje tylko "markowe"- moze to glupie, ale coz, sila wyzsza).

To niestety drogi lek, niektóre generyki Lexapro są tańsze. Ja bym na twoim miejscu jednak wykupiła, przecież zawsze dobrze oceniałeś swojego lekarza. Może facet wie, co robi?
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 03 mar 2011, 09:24
Anna R.,

Ale ja tego niśt versztejen...po co mam zazywac to jak Esci jest lepsze, skuteczniejsze i o niebo lepiej tolerowane ?

To tak jakby moc kupic nowa Dacie lub nowe BMW za ta same cene...po co brac cos gorszego ?

przez Anna R. 03 mar 2011, 09:34
No to śmigaj do lekarza i mu zapodaj, ze się pomylił w recepcie ;)

Podkreśl, ze rozmawialiście o esci, nie citalopramie i chcesz lek bardziej nowoczesny. Ja się świetnie dogaduje z moją lekarką w Polsce. Ona podaje mi propozycje, potem dyskutujemy, co jest najlepsze. Często bierze pod uwagę moje sugestie. Chciała mi na przykład wypisać Seroxat, ale uprzejmie podziękowałam. Potwierdziła, ze lek ten ciężko się odstawia i jeśli go nie chce, to rozumie mój punkt widzenia.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 03 mar 2011, 09:39
Anna R.,

Wkurwilem sie , bo gadalem telefonicznie i powiedzialem wlasnie to....

Dzis zadzwonie znowu i powiem swoje watpliwosci..

przez Anna R. 03 mar 2011, 09:41
No i dobrze. Pogadaj z lekarzem- jeśli jest sensowny to zrozumie. W końcu to ty bierzesz leki.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 03 mar 2011, 09:46
Anna R.,

A jesli stanie okoniem ? To co robic, zmieniac ?

Sortuj wg