CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Citabax

przez Imre 21 lut 2011, 11:16
Wiem, że zanim lek się rozkręci trzeba trochę poczekać. Biorę Citabax(dostałem na dystymię i zaburzenia lękowe) od 1,5 miesiąca, od 2 tygodni w dawce 40 mg i rzeczywiście przytłumił te najsilniejsze lęki, natomiast już od miesiąca obserwuje większe zniechęcenie do czegokolwiek, oraz znaczne wahania nastroju(pomiędzy obojętnym, a fatalnym samopoczuciem) i miejscami jest ono naprawdę trudne do wytrzymania. Psychiatra kazał mi przyjść w przyszłym tygodniu jeśli nie poczuje żadnej poprawy, natomiast ewidentnie jeśli chodzi o lęki to poprawę czuję, więc nie wiem: zgłaszać jakieś pretensje czy dalej czekać?
Imre

Citalopram

przez Sandy 21 lut 2011, 13:38
Dzieki za odpowiedź.W pomyłkę lekarza to raczej wątpię.Myślę raczej,że nie zna się na rzeczy i nie ma wiedzy psychiatrycznej.Błąd zrobiłam już drugi raz w życiu.Tak bardzo źle się czułam,że postawiłam na leczenie farmakologiczne.Zawsze tego unikałam i zawsze to moja ostatnia deska ratunku.Tak długo zwlekałam aż poszłam do lekarza ogólnego po cokolwiek na początek.Pozniej planowałam psychiatrę.Ale teraz widzę,że to był zły pomysł.Ogólni się na tym po prostu nie znają.Trzeba byc specjalistą.Kiedyś już byłam po tabletki u mojej ogólnej lekarki i przepisała mi Fevarin.Jak byłam u psychiatry to nie krył zdziwienia ze takie leki mi zostały przepisane.Nie zapyutałam jednak dlaczego.Spałam po nich cały dzien i mialam takie mdlosci,że do kuchni po herbate szlam na czworakach.

Sertraliny nie wzięłam.Ze strachu bo wydawało mi się to końską dawką.Poczekam na wizytę u mojej psychiatry.Świetna lekarka.Powiem jej co mi zostało przepisane.Ciekawi mnie co powie na ten temat.Mam nadzieje,ze po tych cyrkach z 1 tabletką nie będę się bała leczyc lekami.Rozmowa z lekarzem chyba mi w tym pomoze ale musze czekac na wizyte miesiac.

Citabax

przez miko84 21 lut 2011, 15:35
Ja bym poczekał na Twoim miejscu jeszcze jakiś czas. Jak nie będzie poprawy nastroju to lekarz pewnie Ci zmieni lek.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Citalopram

przez miko84 21 lut 2011, 15:39
No i dobrze, że nie wzięłaś. Założę się, że lekarka zdziwi się, że tamten lekarz przepisał Ci dawkę 100 mg na początek gdy tak źle zareagowałaś na citalopram. Lekarz na pewno coś wymyśli tylko dokładnie opisz mu objawy jakie miałaś po wzięciu leku. Są dobre leki, które trzeba zaczynać powoli, aż rozwinie się efekt terapeutyczny. Uzbrój się w cierpliwość. Powodzenia.
miko84

Citalopram

przez Anna R. 22 lut 2011, 11:13
O matko setka sertraliny na starcie? Chyba bym się przekręciła :roll:

Sandy na twoim miejscu ciachnęłabym tabletkę gilotynką do leków na cztery części. Nie przejmuj się tym, ze jest powlekana- to nie lek SR i można spokojnie dzielić.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

Citalopram

przez Sandy 22 lut 2011, 16:10
Myślałam że tabletka powlekana to taka którą się otwiera a w srodku jest proszek.
?
Boje się wziąć.Nawet cwiartkę.Zresztą nie wiem czy da się równo pokroic tabletkę na 4 części.Musiałabym wziąć pierwszą cwiartkę w sobote bo wtedy nie ide do pracy.W razie gdyby mi było niedobrze.A gdybym pokroiła na 4 czesci to mialabym 25mg.Czy to nadal nie za duzo.Citalopramu wziełam 20mg.Sama nie wiem co robic.Wizytę u psychiatry w Polsce mam dopiero 28 marca.To dla mnie bardzo długo.Ja juz nie wyrabiam.Do ogólnego już nie ide bo to nie ma sensu.Iść żeby pytać fachowca czy przypadkiem nie za dużą dawkę mi przepisał.To jakaś paranoja.Lekarz powinien lepiej wiedzieć.

-- 22 lut 2011, 17:28 --

Anna R. napisał(a):O matko setka sertraliny na starcie? Chyba bym się przekręciła :roll:

Sandy na twoim miejscu ciachnęłabym tabletkę gilotynką do leków na cztery części. Nie przejmuj się tym, ze jest powlekana- to nie lek SR i można spokojnie dzielić.

Dopiero teraz dokladnie przeczytalam o co chodzi z tą gilotyną.Myślalam że to żart.Ja nawet nie wiedzialam,że istnieje cos do krojenia tabletek hehe

Citalopram

przez Adamo 22 lut 2011, 21:22
Tnij sertę na pół i łykaj, nie ma sensu tracić czasu.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

Citalopram

przez Anna R. 23 lut 2011, 09:01
Sandy, jeśli nie masz lęków, to faktycznie możesz zacząć od 50 mg. 25 mg sertraliny to najmniejsza dawka startowa- nie powinna wywoływać żadnych skutków ubocznych, poza ewentualnymi mdłościami i problemami trawiennymi. Mnie było na wstępie niedobrze przez trzy dni, potem minęło.
Herbert Grönemeyer

Citalopram

przez kasia000 23 lut 2011, 13:32
ja zaczęłam od 12.5 mg potem po 3 tygodniach 25 mg-jestem bardzo ostrażna;-)
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Citalopram

przez Sandy 23 lut 2011, 18:04
Wzięłam dziś przed pracą.Zaryzykowałam.Nie dało się pokroić.Rozpadła się na 5 kawałków.Może mniej więcej wzięłam 30,35mg.Strasznie się cieszę bo nie miałam żadnych skutków ubocznych.Może za 2 tygodnie zaczęłabym brać 50 mg?Fajnie by się kroiło.:-)A może wcześniej?
Lęów nie mam.

Citalopram

przez kasia000 24 lut 2011, 13:17
spoko sertralina to lek co ma najniej skutków ubocznych sama sie o tym przekonałam;-)a tak sie bałam...
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Citalopram

przez Sandy 24 lut 2011, 15:50
A możesz powiedzieć jaką maksymalną dawkę bierzesz lub brałaś?

CITALOPRAM (Citaxin,Cital,Aurex,Citabax)

przez Zenonek 02 mar 2011, 14:22
Dostalem ten szit...jak przeczytalem opinie , to juz predzej bym Petylyl wzial niz to.

Jest Escitalopram - pod kazdym wzgledem lepszy lek i jeden z najlepszych lekow w ogole, wiec citalopram nie ma najmnieszego sensu.

Taka moja skromna opinia.

CITALOPRAM (Citaxin,Cital,Aurex,Citabax)

przez Anna R. 02 mar 2011, 14:38
A wykupiłeś go czy nie?
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg