CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez lubuszanka 08 lut 2007, 21:43
dla mnie byl najlepszy seroxat, ale nie wiem dlaczego choroba znowu sie ujawnila, bralam regularnie, nie mam stresow. poprostu sama z siebie sie znowu ujawnila. wiem ze mamy za malo serotoiny w mozgu. dlatego jestesmy na to skazani.nie wiem czy ten cypramil mi pomoze.boje sie choroby. to nieuleczalna dolegliwosc, ktora nie pozwala normalnie zyc. wychodze do sklepu i mdleje. ciagle lek, lek i niepojoj.

przez lubuszanka 09 lut 2007, 19:59
cital to chyba jakis stary lek, starej generacji. lepiej go nie brac

przez Swiatelko 12 lut 2007, 12:13
Brałam Cilon jakies 3 miesiące, ale nie było u mnie widocznej poprawy, dlatego mój lekarz prowadzący odstawił mi Cilon i włączył Rexetin. Jest to lek nie tylko antydepresyjny, ale przede wszystkim antylekowy. Czuje sie juz bardzo dobrze, choc na poczatku, tak jak jest napisane w ulotce byłam jakos "dziwnie nakręcona". Te objawy szybko minęły i teraz moge w końcu normalnie funkcjonować..nie tylko spokojnie wychodzę z domu, ale jeżdze na uczelnie i nie odczuwam żadnych leków. Do Rexetinu lekarz dołaczył mi jeszcze Spamilan. Jest to lek typowo antylekowy i równiez jego działanie odczuwalne jest po 3-4 tyg., a co najwazniejsze, jest to lek nieuzalezniający. Aniu porozmawiaj ze swoim terapeutą - pozdrawiam buziaki :D
Swiatelko

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ania1987 12 lut 2007, 12:29
Dzięki, na pewno porozmawiam bo po co mam brać coś co mi nie pomaga!? Spytam się co lekarz myśli o tym, żebym ja zażywała Rexetin :smile:

przez arek177 18 lut 2007, 20:24
JEŻELI CI POMAGA TO SUPER!!
BIERZ GO NADAL I ZAPISZ SIE NA JAKAS PSYCHOTERAPIE. :lol:

przez Filozof-Piotr 18 lut 2007, 22:02
Witam Was serdecznie! Biorę Cital od ponad dwóch tygodni i jest lepiej. Wielu z Was piszę o różnych efektach ubocznych, ja mam podobne do tych jak brałem Efectin, czyli: senność, lekkie rozkojarzenie. Wiele też od nas zalezy.
Jeśli chodzi o cenę ja zapłaciłem za ten lek 49 zł.
Pozdrawiam!
Śmierć człowieka jest jak upadek państwa potęznego... (Cz. Miłosz)

przez alpessik 28 lut 2007, 14:36
Aurex można zazywac podczas ciąży, nic nie stoi temu na przeszkodzie. zresztą wiele zalezy od dawki. taką optymalną jest 20 mg.
Endless climb, I am blind, what can I hear? Call a lie...

przez edurbi 03 mar 2007, 09:32
Czesc Aniu,

Ja biore Cilon juz 3 tydzien po jednej tabletce rano, poznym popoludniem biore jeszcze pol afobamu. Czuje sie dobrze, czesem wrecz bardzo dobrze. Zaczelam wychodzic do ludzi i na luzie z nimi rozmawiac. Czasem wydaje mi sie, ze gdybym nie wiedziala ze mam nerwice i nie skupiala sie kazdym z objawow to czulabym sie w 100% zdrowa. w porownaniu z tym co bylo miesiac temu to czuje sie rewelacyjnie. Duzo mi pomaga tez psychoterapia. Pozdrawiam
"Jesli sie skupisz na tym co zle,zabraknie miejsca na to co dobre"

przez bsr_k 05 mar 2007, 18:17
Cital biorę ok. 3 miesiące i muszę przyznać, że czuć zauważalną poprawę. Wszystko wydaje się lepsze, ładniejsze :).
Do jego zalet można zaliczyć to, że dosyć szybko zadziałał (poprzednio brałem Seronil, po którym pół roku czekałem na poprawę) i nie ma właściwie żadnych skutków ubocznych. No a z wad to niestety cena... Ja płaciłem 60 złotych.

Cital...

przez edi46 13 kwi 2007, 01:30
Witajcie!
Nareszcie znalazłam forum, na którym ktoś mnie zrozumie! Nie mam nikogo w pobliżu z problemem nerwicy. Chociaż mąż jest dla mnie wyrozumiały to i tak mam wrażenie, że jest to dla niego chińszczyzna. Ale przejdę do sedna. Mówimy tu o Citalu. Lek ten dziś jest moim marzeniem. Około trzy lata temu dostałam go od mojej psychiatry. Po dwóch tygodniach odstawiłam już tabletki ziołowe, ale razem z Citalem brałam Neurotrop. Cital 1 rano, a neurotrop 1 na noc i tak przez osiem miesięcy! Czułam się tak NORMALNIE, że po konsultacji już u innej pani doktor, odstawiłam leki krok po kroku. Gdzieś po pół roku od odstawienia wszystko wróciło i tak już od półtora roku zmagam sięz tym sama. Mam wiele objawów, które opisujecie na forum. Długo zwlekałam z decyzją odnowienia leczenia, ponieważ kiedy brałam te leki dużo przytyłam, ale dziś już wiem, że to na własne życzenie, ponieważ ciągle jadłam. Źle się czułam początkowo, więc myślałam, że to z głodu i tak kiedy odstawiłam leki to schudłam. Nie jestem super laską, ale czułam się lepiej. Dziś wiem, że na pewno chcę wrócić do leczenia citalem. Wiem też, że to jeden z bezpieczniejszych leków. Był jednak drogi. Co miesiąc płaciłam ok 70 zł.
Pozdrawiam !

przez mono 13 kwi 2007, 18:28
Cena nie stanowi takiej bariery, ja płacę ok 36 zł. Przejdź się po aptekach w mieście, ceny bywają naprawdę różne. Ja specjalnie jeżdżę po lek do sąsiedniego miasta :)
Pozdrawiam
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie żarzy się bez przerwy...

przez edi46 13 kwi 2007, 20:20
Dzięki za radę!!!!!
To może ktoś napisze gdzie można kupić Cital najtaniej?
Może sprecyzuję miejsce. Mieszkam pod Warszawą.
Dzięki i pozdrawiam!!!!!!!!!!!!! ;)

przez GRACJA 13 kwi 2007, 23:08
W Warszawie przy ul. Świętokrzyskiej 20 jest apteka przyjazna psychiatrii i neurologii - tu są tańsze leki - tel. 022/ 827-62-86. Pozdrawiam
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez edi46 14 kwi 2007, 09:55
Wielkie dzięki!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:19 pm ]
Cześć Wszystkim :D
Proszę o pomoc! Odpowiedzcie mi na pytanie czy kiedy braliście lub bierzecie cital to leczyliście zęby ze znieczuleniem??????
Znów biorę Cital ale też leczę zęby i bez znieczulenia to nawet nie wchodzę do gabinetu. Boję się reakcji organizmu na zastrzyk! Proszę o odpowiedź!!!
Pozdrawiam!!!

Sortuj wg