CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Re: Cital

przez mikamika 25 lip 2010, 10:23
cucumis1 napisał(a):ja mam dokladnie tak samo.
Raz na wozie,raz w nawozie.
Ale i tak o niebo lepiej niz przed podjęciem leczenia.

ja jak na razie caly czas pod wozem i jest gorzej niz przed podjeciem leczenia
bez xanaxu nie dalabym rady kompletnie
pare razy lęk sparalizowal mnie do tego stopnia, ze mialam problem z wzieciem xanaxu szczęka byla tak zacisnieta z nerwow, ruszyc ręką nie moglam. Niedlugo bedzie 2 tyg brania, ale jeszcze walcze i czekam na jakas poprawe... :roll:
jesc nie moge
mikamika

przez tomek33 25 lip 2010, 15:49
Cital30, te góry i doliny nie sa wcale normalne, byc może do citalu powinienes stosować stabilizator nastroju w małych dawkach, który zapewniłby w miare stabilny nastrój. Porozmawiaj z lek. i powiedz o tym falowaniu...

przez cital30 25 lip 2010, 19:15
Ja właśnie słyszałem i na forach czytałem że to normalne w trakcie leczenia i z czasem te gorsze dni pojawiają się coraz rzadziej. Dramatu wielkiego nie ma w porównaniu z tym co było przed leczeniem, ale kilka dni dobrego samopoczucia sprawia że człowiek chciałby tak cały czas a tu za chwilę jest gorzej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mikamika 26 lip 2010, 15:12
a macie w ogóle jakikolwiek apetyt na tym leku?
mikamika

przez Miniaa 26 lip 2010, 22:15
Ja mam normalny apetyt, choć przez 1,5 tygodnia stosowania nie czułam potrzeby jedzenia.
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Re: Citabax

przez leonidas 29 lip 2010, 21:22
Miał ktoś z was tak, że lęki aż za mocno ustąpiły. W pewnych sferach życia są one potrzebne bo pozwalają nam na reakcje na różne nie przyjemne sytuacje życiowe. Ja dzisiaj uporałem się ze wszystkimi własnymi lękami w głowie, a teraz mam kompletnie wszystko w poważaniu i to nie ze względu na niemoc, tylko na brak jakichś motywacji - nie mylić ze stanem depresyjnym.m Napisz ktoś jeśli cokolwiek słyszałeś o takim czymś. Nie żeby mnie to przerażało, ale jestem ciekaw. Być może to ze zmęczenia bo jestem teraz strasznie senny bo takiego luzu to ja nie miałem od 8 miesięcy.Być może też już zapomniałem jak wygląda normalne życie;-) heh. Ale z ciekawości chciałbym usłyszeć coś na ten temat.
Pozdrawiam

[Dodane po edycji:]

Wiecie co? chyba lek naprawdę zaczął działać teraz czuje że żyje a wczoraj byłem przerażony bo takiego spokoju w sobie to nie miałem od 8 miesięcy i nie wiedziałem czy czasami jest coś nie tak. Moje myślenie tak się przestawiło, że kompletnie zapomniałem jak wygląda normalne życie.
Pozdro

przez leonidas 03 sie 2010, 17:14
Ostatnio mam straszne problemy ze snem ide spać dopiero koło 8, 9 rano. Bierze z was ktoś coś na sen z Citabaxem?

przez nattaliiee 05 sie 2010, 20:32
witam....
I ja rownież dostalam Citabax 20 mg, mam brac najpierw pol dziennie a potem przejsc do calej....
Czytam wasze opinie na temat tego leku i nie wiem czy zaczynac go w ogole brac..czy probowac leczyc sie jeszcze samej....nie mam trudnosci ze spaniem - tzn mam ale biore benosen - bez recepty ziolowy i spie jak zabita...a to podobno rowniez lek na bezsenność....
Dostalam rownież Atarax ktory mam brac w razie nasilenia lekow.....
Dziś moja pierwsza w zyciu wizyta u psychiatry....eehhhhh
Podobno mam zdrowe zachowania i odruchy np- liczenie do 10 jak mam wrazenie ze sie dusze i powtarzanie sobie ,ze oddychanie jest bezwarunkowe - to pomaga:)))

przez Anecznik 06 sie 2010, 11:53
ja biore citabax 20 drugi miesiac, raz dziennie
przez pierwsze 2 tyg mialam łączony z xanaxem (wieczorem 1 tabletka)
w tej chwili xanax odstawiłam i biore tylko citabax, skutkow ubocznych nie zaobserwowalam, mam wiecej energii, dzialanie zauwazylam po okolo 2tyg. zazywania
nie przytylam, z koncentracja nie mam problemow, a zdecydowanie zwiekszyl sie moj dystans do problemow :)
wszystko zalezy od organizmu, dla mnie ten lek jest idealny :)

[Dodane po edycji:]

leonidas napisał(a):Ostatnio mam straszne problemy ze snem ide spać dopiero koło 8, 9 rano. Bierze z was ktoś coś na sen z Citabaxem?

spróbuj z xanaxem (na recepte)
naprawde dziala, ale nie mozna go dlugo brac bo uzaleznia

rano citabax, wieczorem xanax- super polaczenie ;)

Re:

przez novotny 06 sie 2010, 20:18
Moniczka napisał(a):Biore dziennie jedna tabletke 20 mg.Po tym leku czuje sie jak nowonarodzona i nie jest to jakies przycmienie moich stanow lekowych i glupawka.Po prostu odkad biore ten lek to czuje,ze wrocilam dawna "ja" sprzed okresu nerwicy.Skoro jednak Tobie ten lek nie pomaga,nie ma sensu zwiekszac jego dawek.Wczesniej leczylam sie seroxatem i gdy nie pomagala jedna tabletka,lekarz kazal zwiekszac dawke do 1,5 a pozniej 2 dziennie ale to i tak nie zmienilo nic w moich stanach,a dopiero nowy medykament (choc z tej samej grupy SSRI) dziala na mnie jak nalezy.Przynajmniej na razie!..Lepiej porozmawiac z psychiatra o zmianie leku na byc moze skuteczniejszy.Powodzenia.

No bo Cital jest mocniejszy niz seroxat moze dlatego tak działa

Re: Re:

przez aree1987 06 sie 2010, 20:48
novotny napisał(a): No bo Cital jest mocniejszy niz seroxat moze dlatego tak działa

Skąd ten info? Najsilniej wychwytuje sertotonine paroksetyna, citalopram z kolei jest najbardziej selektywny w jej wychwycie.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez zdesper 06 sie 2010, 21:57
a no fakt;).Paroksetyna jest tak silna ze niektorzy(nie do konca rozsadni ludzie) mieszajac ja z lsd praktycznie calkowicie znosza dzialanie lsd na organizm.. :mrgreen: :mrgreen:
zdesper

przez jarco 08 sie 2010, 21:16
wczoraj był trzeci dzien jak wziołem Citronil 20mg (pół tabletki)w nocy obudziło mnie dziwne pieczenie rąk (całych ramion)uczucie jakby zamiast krwi płyneła rozgrzana lawa cisnienie miałem prawie 160/97 i puls 98(dodam ze od kilku miesiecy mierze codziennie i max jaki miałem to 149/83 i bylo to w czerwcu jeden raz)tak na codzien jest książkowo bdb.
Nie mam bladego pojecia co sie dzieje czuje sie caly czas spiety i nie wiem co mam zrobic.Dzwonilem dzis do psych,ktory dal mi te leki i powiedzial odstawic.
Nie wiem czego oczekuje po tym posci,dzis mam mętlki w głowie.
Pozdrawiam wszystkich

przez Korba 09 sie 2010, 11:06
Jestem 8 tygodni na Citabaxie, przez pierwsze 4 brałam 20 mg, od 5 tygodnia zażywam 30 mg.
Po 4 tygodniach zaczęło mi się bardzo poprawiać, pojawiła się energia i dobry nastrój oraz brak lęków.
Niestety od 2 tygodni bardzo mi się pogorszyło, ponowne ataki lęku, duże rozstrojenie emocjonalne i obniżenie nastroju.
Do tego złe samopoczucie psychiczne. To może mieć związek z dużym stresem, nie wiem, czy to wina Citabaxu.
We wtorek idę do lekarki, zobaczymy co mi powie.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Sortuj wg