CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Re: Citabax

przez Korba 23 cze 2010, 15:35
Jutro będzie 2 tygodnie jak biorę Citabax. Z tego, co tu czytam to chyba jeszcze mało, żeby odczuć pozytywne skutki.
Na razie nie za dobrze się czuję. Ciągłe zmęczenie, oraz silne lęki - codziennie, przed każdym wyjściem z domu.
Niech to już zadziała, bo jestem u kresu wytrzymałości :cry:
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez roberto120 01 lip 2010, 21:55
Dzisiaj mija już 4 dzień jak biorę pół tabletki ciitabax 20, a jutro przechodzę na całą. U siebie poczułem zmiany w swoim nastroju od pierwszej tabletki na godzinę może dwie, następny dzień kilka godzin, 3 dzień aż do wieczora, 4 dzień cały dzień. Znacznie mnie odmuliły, żadnych skutków ubocznych, no może trochę ciężko zasnąć, lęki też te największe w dużej mierze zniknęły. Jednak pytanie kieruję do tych co zażywali citabax, bądź jakieś inne prochy- Często słyszę że te tabletki działają po średnio 3 tyg. czy to oznacza że za 3 tyg. będą one w pełni działały czy ten pierwszy efekt jest tym docelowym który właśnie mam? i czy lęki całkowicie znikają stopniowo dajmy na to po paru miesiącach, czy po kilku dniach od oczekiwanego efektu?
Jutro zaczynam brać już całą i zapewne efekt będzie jeszcze lepszy, aczkolwiek chciałbym uzyskać jakieś info co do tej sprawy.
roberto120

przez savior 02 lip 2010, 11:45
roberto120 po 2-4 tyg ujawnia sie zwykle terapeutyczne działanie leku którego apogeum przypada najczesciej na 2-3 miesiac terapii i utrzymuje sie zwykle do konca leczenia...
savior

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez roberto120 02 lip 2010, 12:29
tzn, jeśli dobrze rozumiem to ten efekt co w tej chwili mam to tylko jakieś delikatne zmiany, a prawdziwy efekt dopiero ma przyjść tak?
roberto120

przez savior 02 lip 2010, 12:38
TAK... poprawa nastroju przychodzi z opóźnienem zwykle 4 tygodniowym..a pełny efekt działania leku -jesli lek jest trafiony- pojawia sie po 2-3 miesiacach ... tak wiec bierz lek wg zalecen lekarza i czekaj ..bo poprawa samopoczucia przybliza sie z kazdym kolejnym dniem :smile:
savior

przez Korba 02 lip 2010, 14:03
Zaczął mi się 4-ty tydzień stosowania Citabaxu i leciutko od wczoraj czuję poprawę.
Wcześniej miałam same skutki uboczne, jakby nasilenie objawów.
Minęła mi apatia. Mam trochę więcej chęci do pracy i ciut lepszą koncentrację.
Czekam z utęsknieniem na dalszy rozwój pozytywnych efektów.

Może w połączeniu z psychoterapią postawię się na nogi bez odwiedzania szpitali :)

roberto120, życzę powodzenia w leczeniu!
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez roberto120 13 lip 2010, 20:21
Korba, ciekaw jestem jak u Ciebie z leczeniem jest jeszcze lepsza poprawa? bo u mnie zdecydowanie lepiej po ponad 2 tygodniach, ale jeszcze nie jakoś super bo to przecież za wcześnie, jeszcze nie dowiedziałem się jak można się dowiedzieć i kiedy lek jest trafiony ale jeśli już po 2 tyg. mam taką poprawę to czuję, że chyba lepiej być nie może :mrgreen: . Jeśli jesteś ciekawa i żeby się nie powtarzać moją poprawę opisałem tu post336432.html?hilit=a%20dlaczego%20dopiero%20po%20roku#p336432.
Pozdrawiam
roberto120

Re: Cital

przez mikamika 14 lip 2010, 11:59
No super, tez bym chciała żeby wyłączył mi zainteresowanie seksem :lol:

Relanium jest na receptę?

Dzis wzięłam po raz pierwszy 10 mg citronilu (chyba to mniej więcej to samo co cital tylko tańszy zamiennik?). Dalam za to niecałe 19 złotych. Wzięłam około godziny 7 i wyszłam z domu... i kurde, miałam nasilenie lęków. Myślałam, ze nie dotrę do domu. Teraz jestem już w domu więc jest w miarę spoko, zostały tylko telepiące się łapy...
Średnio podobają mi się te silniejsze lęki, myślałam, ze nie wytrzymam... Kiedy będzie lepiej? Ja to mam brać właśnie na ciągły niepokój i stany lekowe. Mam xanax w domu, nie chce wcinać tego codziennie, ale dziś ciężko było wytrzymać...
Chyba już cały dzień przesiedzę w domu bo nie mam siły się męczyć na zewnątrz...
mikamika

przez cytrynka84 14 lip 2010, 12:37
Tak,Relanium na recepte.
Citronil to zamiennik citalu,nasilone leki to normalne,ale to minie,mozesz brac narazie xanax pierwsze,efekty brania citro ,tak po 4-6tygodni,pelne dzialanie dopiero po 3miesiacach,niestety ten lek dziala z duzym opoznieniem,ale jak sie juz rozkreci to jest dobry.leki i ogolnie objawy uboczne,zaczna stopniowo slabnac ,tak w ciagu 2-3tyg.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez mikamika 14 lip 2010, 13:00
cytrynka84 napisał(a):Tak,Relanium na recepte.
Citronil to zamiennik citalu,nasilone leki to normalne,ale to minie,mozesz brac narazie xanax pierwsze,efekty brania citro ,tak po 4-6tygodni,pelne dzialanie dopiero po 3miesiacach,niestety ten lek dziala z duzym opoznieniem,ale jak sie juz rozkreci to jest dobry.leki i ogolnie objawy uboczne,zaczna stopniowo slabnac ,tak w ciagu 2-3tyg.

to mam nadzieje, ze się nie wykończę przez ten czas... bo nawet w domu nie jest najlepiej...
a xanax można wziąć jednocześnie z tym lekiem czy trzeba odczekać kilka godzin?
mikamika

przez cytrynka84 14 lip 2010, 14:24
Mozesz brac jednoczesnie oba leki.
Trzeba niestety przeczekac,dasz rade.

[Dodane po edycji:]

Wiem,jakie to uciazliwe,bo tez to przechodzilam(straszne leki)jak zaczynalam brac leki,xanax Tobie na to pomoze,a od razu sie nie uzaleznisz,przez 2 tygodnie spokojnie mozesz brac.

[Dodane po edycji:]

Wiem,jakie to uciazliwe,bo tez to przechodzilam(straszne leki)jak zaczynalam brac leki,xanax Tobie na to pomoze,a od razu sie nie uzaleznisz,przez 2 tygodnie spokojnie mozesz brac.

przez mikamika 16 lip 2010, 11:51
Dzis trzeci dzien tego citronilu. Wczoraj jak poradzilas cytrynko wzialam xanax, dopiero potem citronil. Czulam maksymalne zamulenie, ale ok taki skutek uboczny wytrzymam. Wieczorem zlapaly mnie silne lęki (pewnie xanax juz nie dzialal)... Rano wstalam znowu z ogromnym niepokojem... lyknelam xanax i w miare sie uspokoilo. Boje sie brac tego citronilu, ale chyba zaraz wezme :/ Juz sama nie wiem. Oglonie jest o wiele gorzej niz bez citronilu.
Czuje, ze odbiera mi mozg.
Czy to w ogole mozliwe, ze moze mi pomoc?
mikamika

przez cytrynka84 16 lip 2010, 12:25
Na poczatku czesto tak niestety jest,ze na lekach jest gorzej niz bez nich.ale to przejdzie,3 dni to bardzo krotko,pomoze ten lek,tylko trzeba niestety cierpliwosci,a zdaje sobie sprawe,jak trudno o cierpliwosc,jak sie czuje taki lek,no,ale nie ma innej rady,niestety trzeba przeczekac.

przez Wera 16 lip 2010, 14:33
czy komuś w trakcie brania tego leku pojawiły się szumy uszne (może juz o tym pisałam ale nie pamiętam)są tak głośne, że można oszaleć Cital już biorę 5 lat i nie wiem czy może za długo i dlatego te piski

Sortuj wg