CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Re: Cital

przez zdesper 12 maja 2010, 13:52
Ja tam jednak z 20 mg zszedlem na 10 i w kwestii sennosci jest nieco lepiej.Zamierzam dodac z rana 10 mg paroksetyny (na pobudzenie umyslu) , ale to dopiero po wizycie u neurologa(jakos mi ten czlowiek musi pomoc na wzmozone napięcie miesniowe wywolanie przyjmowaniem ssri!).Swoją drogą ide sie zdrzemnąc :lol:
zdesper

przez Kirian 14 maja 2010, 10:27
Bardzo powolutku, ale chyba zaczyna się coś pozytywnego dziać. Ostatnie dwa dni względnie niezłe (zaczęłam czuć, że "chce mi się chcieć"). Dziś trochę gorzej, ale tylko trochę.
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez Shadowmere 14 maja 2010, 10:40
Kirian, bardzo sie cieszę,ze u Ciebie dziala...jeszcze trochę i będzie tylko do przodu,zobaczysz:)
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 14 maja 2010, 10:42
Nie wiem po co lekarze przypisuja Cital jak jest Escitalopram. Efektywniejszy, skuteczniejszy i lepiej tolerowany (10mg Esci ma dzialanie jak 50-60 mg Citalopramu !! przy skutkach ubocznych jak przy 20 mg Citalu).

przez Shadowmere 14 maja 2010, 10:52
Zenonek, kurcze to jak cital na mnie średnio dzialal-zrywalam sie rano z łóżka i mialam taką sztuczną "energię",to jest w ogole jakikolwiek sens jedzenia esci?esci to izomer lewoskrętny citalopramu wiedz jego budowa chemiczna jest nieco inna..czy oprocz mocniejszego dzialania wykazuje choc nieco inny profil?
Widocznie tak,skoro cital wciąż jest w sprzdaży.
Wiesz,to roznie bywa z lekami naprawdę.Niby Fluo jest najslabsza ssrii na rynku,a na mnie dzialalo najlepiej-świetny nastroj,uspokojenie,motywacja...dużo lepiej niz asentra (ktora na poczatku leczenia jadlam przez 3 miechy bez efektow),citalopram czy fluwoksamina.Więc sam widzisz,że to czy lek jest najsilniejszy....nie koniecznie musi miec do rzeczy wiele.Np moje fatalne reagowanie na tak niby silny i zachwalany efectin...
Shadowmere

przez Kirian 14 maja 2010, 10:56
Shadowmere ma rację, każdy indywidualnie reaguje na lek i jego moc nie ma tu nic do rzeczy. Ja np. przez dość długi czas (z 8 miesięcy?) byłam na Effectinie, który jest ponoć silnym lekiem antydepresyjnym. Brałam maksymalną dawkę i jedyne, co mu zawdzięczam, to kupę skutków ubocznych, bo na mój nastrój nie wpływał kompletnie. Każdy z nas jest inny i każdy inaczej reaguje :)
[url]www.lekomanka.pl[/url] - ciekawy blog pisany przez osobę, która jak ja ma problem z uzależnieniem od leków nasennych i cierpi na depresję. Fajnie się czyta.

przez Zenonek 14 maja 2010, 10:58
Shadowmere

W sumie racja. Cital ma inny profil dzialania. Jest nie tylko slabszy i gorzej tolerowany niz Esci , ale i trzeba brac wieksze dawki (gorsza relacja skutecznosc do dawki i skutkow ubocznych).

Escitalopram z tego co czytamy w przychodni powinien wlasnie NIE dawac sztucznej energii tylko nieco wyciszyc, uspokoic, dac pozytywna energie.

Skoro zle tolerowalas cital to jest raczej duza szansa, ze Esci bedziesz tolerowala lepiej. Tylko zacznij tak pierwsze 3 dni 2,5 mg, pozniej kilka dni 5 mg (jezeli dawka docelowa to 10 mg) i nastepnie 10 mg.

3mam kciuki zeby zadzialal :P

Kirian Efectin jest bardzo silnym antydepresantem.

przez Kirian 14 maja 2010, 12:21
Zenonek napisał(a):Kirian Efectin jest bardzo silnym antydepresantem.

Może i jest, ale poza zafundowaniem mi arytmii, którą muszę leczyć farmakologicznie, a także 8 dodatkowych kilogramów, niczego Effectinowi nie zawdzięczam. Na moje samopoczucie nie wpłynął pozytywnie w żadnym stopniu.

Rozumiem, że zmieniłeś Cital na ten nowy lek? Sądząc po "ochach i achach"? ;)

przez Zenonek 14 maja 2010, 14:41
Nie zmienilem. Zazywam Sertraline. Natomiast co do info to sa oficjalne informacje na temat Esci w nowych podreczniakach do Psychiatrii, leksykonach czy w przychodniach netowych.

Chodzi o to, ze usredniajac Esci jest najsilniejszym i najlepiej tolerowanym antyderpesantem ze wszystkich SSRI. Wiadomo, ze reakacja jest indywidualna. Jednak usredniajac najwieksze szanse na poprawe sa na Cipralexie.

Aczkolwiek w Polsce Escilatopram jest raczej rzadko uzywany jeszcze.

przez zdesper 14 maja 2010, 16:20
Niesamowice potężny ten cital...myslalem ze skoro reagowalem akatyzja na sertraline,fluoekstyne,paroksetyne to podobnie będzie i z citalopramem.A tutaj na 10 mg dzialanie przeciwlękowe silniejsze niz kiedys po 60 mg paroksetyny ...nastroj też nienajgroszy ,natręctw żadnych ale niemozliwa do opanowania sedacja...ręce i nogi to mam jak z waty..nawet czasem nie mam sil butelki z wodą trzymać :o (kurna ciezko nawet kilka sensownych zdan skleic..).Biore juz 5 tygodni cital i wyglada na to ze tak moze zostac...(leze jak kloda na lozku).Nie mam wyjscia ..bede musial brac tylko 5 mg i moze akurat wieksza motywacja bedzie, bo na uspokojenie nie mam co narzekac.

Paro oddzialowuje tez na noradrenaline i pewnie stad mialem wieksza motywacje na niej ale i zarazem nieprzyjemne pobudzenie..
zdesper

citabax

przez patikati 15 maja 2010, 01:29
w dawkach 10 20 40 mg
jutro dokladniejszy opis dzialania

przez zdesper 16 maja 2010, 20:16
To koniec przygody z citronilem.Z kazdym dniem coraz większa mgła przed oczami i odrealnienie totalne(jakas cholerna klapka przed oczami).Brałem ponad 5ygodni i na dzien dzisiejszy nie uwazam siebie za istote myślaca(tak na mnie zadzialal citalopram).Co gorsze nie bede pamietal ze w ogole pisalem dzisiaj jakiegos posta.

Lękow nie ma faktycznie ale za jaka cene?Równie dobrze mógłbym wypic 5 piw i czulbym się pewnie jeszcze trzezwiejszy na umyśle.

No nic zostala tylko sertralina i wenlafaksyna .... :shock:
zdesper

przez Zenonek 16 maja 2010, 21:39
A brales Cymbalta, Valdoxan, Mirtazapina, Aurorix, milnacipran, Noveril, Imipramine, Azafen , Petylyl , Tianeptyne, Trazadon, Nefadazon , Cipralex ? :P

przez zdesper 16 maja 2010, 22:02
Trazodon,Mirtzapine,Valdoxan,Tianeptyne tak a reszta to jakies egzotyki:P

Leki i tak przy mojej nerwicy natręctw nie sprawdzaja sie.Albo zostaję mi proba z sertralina albo szpital(sam nie wiem co oni by mi podawali) albo samobojstwo.

Boje się jak cholera nowego ssri.Jezeli znow bede mial niekontrolowane ruchy ciala i szarpniecia konczynami to jasny szlag mnie trafi aaaaaaaa
zdesper

Sortuj wg