CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Re: citalopram

przez Lili-ana 08 sty 2010, 15:20
Ja też się zastanawiam czy to lek dla Ciebie. Możesz niepotrzebnie się truć psychotropami, które mają wiele skutków ubocznych. Mocno się zastanów, poczytaj o tym leku.
Ogólnie na ból głowy bym tego nie poleciła ale nie jestem lekarzem. Może skonsultuj się z innym?
Lili-ana

przez frezja1 08 sty 2010, 15:29
dzieki z odpowiedz,chyba zasiegne opini innych lekarzy.

[Dodane po edycji:]

rzecz w tym ze ja na prawde nie mam zadnych problemow(teraz ani w przeszlosci). martwi mnie tylko to ze poprzednie wizyty u lekarza konczyly sie receptami na silne leki przecowbolowe,a tym razem bez wykonywania badan (lekarz nie doradzil mi zrobienia eeg i badania laryngologicznego a okulistyczne zrobilam sobie sama -wszystko ok) .lekarz zapytal mnie tylko czy mam stresujaca zycie i bez wykonywania jakichkolwiek badan przepisal mi ten lek. po przeczytaniu komentarzy na forum naprawde nie sadze ze to lek odpowiedni dla mnie,ladowac w siebie leki psychotropowe chociaz nie mam stresow,problemow,nerwicy,depresji.
z drugiej jednak strony, jezeli ma mi pomoc w bolach glowy to moze warto..

przez aree1987 08 sty 2010, 15:42
Kurcze to spróbuj pobrać z mc-2 może akurat to jest to. Jeżeli badania masz ok. To bardzo prawdopodobne, że może chodzić jednak o psychikę, jakieś nieuświadomione konflikty. Po 2 mcach odstawisz bez problemu jesli bóle głowy będą dalej występować. A citalopram zaraz po escitalopramie jest najłagodniejszym z leków z grupy SSRI.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lili-ana 08 sty 2010, 16:11
a ja myslę że jeśli możesz mieć jakieś ukryte problemy to lepsza będzie wizyta u psychologa i terapia, a nie od razu leki. Ja zażywam citalopram i wcale nie uważam żeby to był lekki lek, który bez problemu można odstawić. Poza tym ma dużo skutków ubocznych, także ja na Twoim miejscu bym to przemyślała - na ból głowy tak silny lek?? Pamiętaj, on zmienia w jakiś sposób osobowość, zmniejsza drastycznie libido, zastanów się. Możliwe że ból głowy Ci by po nim przeszedł ale w zamian możesz zapłacić wysoką cenę...

Takie jest moje zdanie.
Lili-ana

przez aree1987 08 sty 2010, 16:39
Lili-ana nie strasz. :P A skutki uboczne jak i zanik libido to bardzo indywidualna sprawa. Skoro uważasz że to tak straszne leki to czemu je łykasz? Chyba jednak Ci pomagają, a prozac w Stanach biorą zdrowi ludzie, żeby poprawić sobie komfort życia. To nie są jakiś straszne psychotropy jak neuroleptyki czy benzodiazepiny np. SSRI łykają gwiazdy show biznesu Johnny Deep, Robbie Williams i jakoś funkcjonują. Wielu ludziom uratowały życie.
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez Lili-ana 08 sty 2010, 17:07
ja łykam z powodów innych niż ból głowy. Cierpiałam na stany lękowe i depresyjne ale nie jestem wcale szcześliwa z tego powodu że łykam citalopram. Fakt, pomógł mi w jakimś stopniu, zdystansowałam się na pewne sprawy w moim życiu i dzięki temu lekowi nie jestem już taka wrażliwa i mogę lepiej skupić się na terapi - i tu są plusy leku.
Ale są też minusy, o których pisałam i na ból głowy uważam, że lepiej z czymś takim nie zaczynać.

[Dodane po edycji:]

aree1987 napisał(a):a prozac w Stanach biorą zdrowi ludzie, żeby poprawić sobie komfort życia. To nie są jakiś straszne psychotropy jak neuroleptyki czy benzodiazepiny np. SSRI łykają gwiazdy show biznesu Johnny Deep, Robbie Williams i jakoś funkcjonują. Wielu ludziom uratowały życie.

Ja uważam Amerykanów za głupi naród, bez generalizowania... :P NIech se łykają psychotropy jak lubią ale dla mnie nie tędy droga do szczęścia, żeby całe życie łykać pastylki. Jeśli są inne możliwości, to wolę te inne. I do tego dążę. W tym roku zamierzam odstawiać lek.
Lili-ana

przez bee84 17 sty 2010, 00:53
w jaki sposób odstawialiście citalopram?? ... i jak sie czuliście??
..... bo ja biore juz dwa lata ... lekarz mówi, że czas odstawić ... a ja w sumie nie czuje się rewelacyjnie .... czuje, że ten lek mi pomógł ... ale lęki nie mineły i teraz boje się, że jak odstawie to bedzie masakra .............

przez Kleopatra 17 sty 2010, 09:09
Ja brałam 1,5 miesiąca Citabax i w ogóle mi nie pomógł, w dodatku podczas brania tego leku pojawiły się u mnie myśli samobójcze, wcześniej ich nie miałam.
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

przez Wera 17 sty 2010, 11:36
ja zażywam cital już 4,5 roku i wcale nie zmenił mi osobowości to nie są tego typu leki, pozdrawiam

przez jaaa 17 sty 2010, 14:13
bardzo mi pomógl
świetnie dobrany
wyrównal mi poziom serotoniny cudownie ,czulam sie zdrowa na nim
bralam 2 lata jakos ,odstawilam pol roku temu:)
wiem ze moge do niego wrócic gdyby cos kiedys- ale mam nadzieje ze nie bedzie potrzeby takiej ;)

przez Lili-ana 18 sty 2010, 10:31
Kleopatra napisał(a):Ja brałam 1,5 miesiąca Citabax i w ogóle mi nie pomógł, w dodatku podczas brania tego leku pojawiły się u mnie myśli samobójcze, wcześniej ich nie miałam.

ale to jest normalne że tak zadziałał na początku brania. Nawet w ulotce citabaxu jest napisane że może wywoływać myśli samobójcze. Ten lek nawet nie zaczął u Ciebie poprawnie działać, bo on się rozkręca po 3 miesiącach dopiero. Lekarz ci o tym nie powiedział?
Lili-ana

przez zalamka87 18 sty 2010, 13:56
ja odstawiłam i lepiej nie mówić... wszystko od nowa jeszcze gorzej niż przedtem ( bo sie posłuchałam psychiatry żeby szybko go odstawić dwie tabletki jeszcze i do widzenia) :x teraz znowu go biorę, nie miałam prawie żadnych skutków ubocznych no na początku torche mnie nosiło przez tydzień i suchość u ustach a tak w porządku, po 1-2 tyg jest już ulga a na dobre rozkręci sie po ok 3 miechach to prawda

przez Lili-ana 18 sty 2010, 15:45
zalamka87 napisał(a):ja odstawiłam i lepiej nie mówić... wszystko od nowa jeszcze gorzej niż przedtem ( bo sie posłuchałam psychiatry żeby szybko go odstawić dwie tabletki jeszcze i do widzenia) :x teraz znowu go biorę, nie miałam prawie żadnych skutków ubocznych no na początku torche mnie nosiło przez tydzień i suchość u ustach a tak w porządku, po 1-2 tyg jest już ulga a na dobre rozkręci sie po ok 3 miechach to prawda

a po jakim czasie lekarz Ci kazał odstawić??
Lili-ana

przez gregory21 03 lut 2010, 10:07
Ja bralem citalopram przez ok 6 tygodni w dawce 10/20 mg i przyjechalem do polski wziolem cital w sumie powinno byc to to samo ale jakos dziwnie sie zaczynam po nim czuc...jest mozliwe ze zamiennik ma inny sklad??
gregory21

Sortuj wg