CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Re: Citronil

przez kostka 11 lis 2008, 23:39
Brałam citronil przez dwa miesiące. Po odstawieniu czuje sie strasznie. Objawy nasiliły się i ataki przypadłości są częstsze. Ratuję sie hydroksyzyną (10g x 3 do 8 razy dziennie), a gdy hydroksyzyny nie ma czym sie da (np. 3 butelki neospazminy duszkiem)

przez bee84 16 lis 2008, 01:00
Nerwice leczy się tylko lekami antydepresyjnymi, a akurat Citronil (citalopram) jest też na agorafobie i lęki - doczytaj dokładnie ulotke ;) ... ale przeciwlękowo działa dopiero po kilku miesiącach

przez wojtek_kca 16 lis 2008, 13:57
kostka jeżeli zażywałaś Citronil 2 miesiące to podstawowy błąd,powinno się go przyjmowac wg. mojego doświadczenia conajmniej 6-12 miesięcy a nawet w niektórych przypadkach lata.Podstawowa zasada odstawiać go bardzo powoli,gdyż lęk wróci z podwójną siłą.Natychmiast włącz go i przez pierwsze dni zażywaj 40mg/dobę.Hydroxizini niewiele pomoże a Neospasmina nic.
be84 nie wprowadzaj forumowiczów w błąd,poprawa po lekach antydepresyjnych/lęki,lepszy nastrój/ może wystąpić po kilku dniach ale zasadniczo 10-21-28 dni.Również opinia,że tzw.nerwice leczy się wyłącznie antydepresantami jest kompletna bzdurą.Zresztą w pojęciu psychiatrycznym pojęcie nerwicy już w zasadzie nie istnieje-jest to określenie potoczne,zastąpione w medycynie innymi okresleniami fachowymi.Lekarz często mówi pacjentowi z depresją,że ma nerwicę,żeby go całkiem nie "załamać" gdyż ta pierwsza jest gorzej odbierana przez chorych.Moja rada pacjent z depresja lub/i/ stanami lękowymi,jeżeli ma możliwość psychoterapii to niech korzysta,gdyż jest to wspaniała metoda wspomagająca leczenie,tylko muszą ją prowadzić fachowcy z certyfikatami, najlepiej w wyspecjalizowanych ośrodkach zajmujące się od lat tą dziedziną.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wojtek_kca 16 lis 2008, 17:26
Z Xanaxem ostrożnie jeżeli SR to możesz używac parę tygodni góra,jeżeli krótko działający to 21 dni i dość./uzależnienie/
Wpisz w Google "skala depresji Becka"-może bedzie -jest to dobry test na uprawdopodobnienie depresji.Jeżeli lek przepisał Ci nie psychiatra lepiej skontaktuj sie z tym specjalista,byc może bedzie Ci potrzebny neuroleptyk,ale to nie przez internet,lekarz musi z Toba porozmawiać.pzdr

Cital i inne

przez bioxetin 21 lis 2008, 13:33
Czy ktoś z Was zauważył różnice w działaniu Citalu i innych leków z citalopramem?Który z nich polecacie z własnych doświadczeń?Bardzo bardzo proszę o opinie.

---- EDIT ----

Czy w ogóle ktoś z Was zauważył różnicę w działaniu między dwoma lekami zawierającymi ten sam składnik?

Re: Cital i inne

przez wojtek_kca 21 lis 2008, 22:51
Są leki oryginalne/Cipramil/ i tzw.generyki /Cital,Citabax i inne/ Zostały dopuszczone do obrotu na terenie RP a więc ich działanie lecznicze jest udowodnione.Natomiast różnica w cenie jest bardzo wysoka.Od około 100 zł za oryginał do 13 zl za generyk/Citabax/-oczywiście przy tej samej dawce i ilości tabletek w opakowaniu/28lub30 tabl/ Ci co myśla że oryginał mu bardziej pomoże to kupują go ci co mają mniej środków kupuja tani generyk a w sumie działanie leków jest takie samo lub generyków nieistotnie klinicznie słabsze.Takie opinie kształtują producenci drogich oryginałów i niektórzy lekarze związani z firmami farm.- by je kupować.

przez mefiboszet 22 lis 2008, 17:52
Używałem kilku z citalopramem - nigdy nie odczułem najmniejszej różnicy. Podobnie jak po mirtazapinie.
citalopram - 10 mg | mirtazapina - 15 mg

przez bioxetin 22 lis 2008, 20:55
Dziękuję za odpowiedź! Trochę boję się Citabaxu bo podobno jest produkowany w Indiach, może to nieracjonalne, ale obawiam się ze jakość będzie gorsza...

przez mefiboszet 23 lis 2008, 09:17
Długie miesiące brałem Citabax i nadal biorę - na początku dałem się nabrać na oryginał, bo byłem niedoświadczony - teraz tylko Citabax. Nie stwierdzam najmniejszych różnic w działaniu, żadnych odmiennych efektów ubocznych - po prostu nic. Chętnie bym zobaczył na rynku mirtazapinę w wersji indyjskiej ;) Wolałbym płacić przykładowo 20 PLN niż 40 ;) Ale i tak jest nieźle, bo Remeron [oryginalna mirtazapina] to wydatek około 200 PLN :shock:

Re: Cital

przez Mikaa 23 lis 2008, 11:24
Już poradziłam sobie z bólem głowy - okazało się, że cital w połączeniu z deprexoletem dawał taki efekt, deprexolet brałam na noc aby lepiej spać - ale jednak 2 antydepresanty to dla mnie było za dużo, tzn przez parę miesięcy było bardzo dobrze.... ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Teraz pomagam sobie hydroksyzyną - i znów jest w miarę dobrze

Re: Citabax

przez Mikaa 23 lis 2008, 11:43
Valkiria u mnie Citabax nie zwiększa wagi, właściwie nawet trochę odwrotnie - mam mniejszy apetyt, ale w ulotce pisze że mogą występować utrata wagi lub tycie. Mój lekarz powiedział że po nim się raczej chudnie.

U mnie Citabax czasem powoduje mimowolny ścisk szczęk i jak to wcześniej było powiedziane nakręca trochę za bardzo (rzadko) dlatego staram się brać małe dawki i pomagam sobie trochę hydroksyzyną, która rozluźnia
Jednak Citabax najbardziej mi pomógł ze wszystkich leków i bardzo się cieszę że na niego trafiłam
pozdrawiam wszyskich Citabaxowiczów :D

Re: Citabax

przez mefiboszet 23 lis 2008, 11:49
Spokojnie, też na początku czułem się dziwnie. Słabość, pocenie się itp. Mi przechodzi po kilku dniach, maksimum tygodniu.

Re: Cital

przez moongrow24 23 lis 2008, 22:22
Po zażywaniu leku paromerc miałem problemy z potencją, właśnie dlatego lekarz przepisał mi cital. Czy ktoś wie jaka jest różnica między tymi lekami i który z nich jest skuteczniejszy/?

Re: Cilon

przez mylaa 10 gru 2008, 20:24
wiecie moze czy przy braniu tego leku trzeba odstawiac odzywki?? Wydaje mi sie ze nie bo to tylko białka weglowodany i witaminki ale lekarka powiedziała ze lepiej nie ryzykowac.Niestety mi to jest nie na reke bo jak je odstawiam zaczynam natychmiast chudnac;/ pozdrawiam

Sortuj wg