CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez oskaka 01 paź 2016, 23:16
varelse, według mojej ulotki wpływa korzystnie na łagodzenie objawów, gdy u pacjenta występują napady lęku :D a z kolei według ulotki escitalopramu, to on już leczy zespoły lękowe (lęk napadowy, wolno płynący, PTSD, ZOK, fobie społeczne) xD Jak się trzymasz? :smile:
Ostatnio też się na tym złapałem. Myślę czyściej i jaśniej. Nie mam gonitwy myśli. Chociaż dalej myślę szybciej niż chcę powiedzieć/napisać i wychodzi niespójna informacja. Miło, że ktoś to zauważył, ponieważ moi bliscy (koledzy, koleżanki) nic nie zauważyli, a moja rodzina tylko stwierdziła, że jestem bardziej rozmowny.
Aktualnie jestem na dawce 20 mg. Boje się zwiększyć dawkę. Może jak będę następnym razem w domu to wezmę 30 mg a przy następnej wizycie znowu podniosę o 10 i tak będę na docelowej 40 mg :D
Nie wiele się u mnie zmieniło, po za rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego i przeprowadzką do Poznania. Szybciej też się uczę, mam lepszą koncentrację ale dalej jak muszę się skupić przez dłuższy czas to mnie nosi w środku. Depresja jest mniejsza i tak sądzę, że teraz jest napędzana przez lęki. Niestety dalej przy wyjściu, z rana, jeździe tramwajem, przebywanie w nowych miejscach (opuszczenie strefy komfortu, ale i tutaj też pojawia się lęk czasami) jest nie tyle już niepokojące/uciążliwe ale nieprzyjemne. Mniej się wybudzam i mniej się przejmuje spaniem. Jak się wyśpię to fajnie, jak nie to się zdrzemnę. Dalej odczuwam somatyzację, na to tylko troszeczkę pomogło.
Nie pale dalej, nie pije również co jest ciężkie na studiach... Mam w końcu prawie poprawiony licencjat. Już byłby gotowy ale aktualnie jestem chory :( dokończę w następny wolny weekend.
Sami tworzymy własne demony.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez edytka1976 11 paź 2016, 19:19
Witajcie.
Od 5 lat brałam paroxetynę. Jednak oboje z lekarzem stwierdziliśmy że ona już nie działa tak jak powinna.
Od 27 września tego roku przeszłam na citalopram. 4 dni na 10 mg i obecnie 20 mg.
Odczuwam dyskomfort. Tzn. Mam niepokój. Boję się że lek nie będzie działał. Ostatnie 3 dni były w miarę a dziś znowu niepokój podwyższony puls i strach że nic mi nie pomoże.
Powinnam przeczekać czy może faktycznie nie działa?
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

przez oskaka 22 paź 2016, 23:32
Juz jakos 3 miechy minely od czasu przyjmowania pelnej dawki. Depresja mniejsza. Na lek nie dziala ta dawka wiec od piatku zaczynam brac wieksza dawke tzn 30. Pozniej sie zobaczy.

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez piotr31 23 paź 2016, 00:33
Biorę cital jakieś 3 miesiące, ogólnie uważam ten czas jako stracony w leczeniu deprechy, trzeba będzie znowu zmieniać.

przez oskaka 23 paź 2016, 01:09
Jaka fawke bierzesz? Nic a nic nie ruszylo depresji?

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez piotr31 23 paź 2016, 01:26
20-40-20mg, obecnie 10,( odstawiam )
lek praktycznie nic nie pomógł

przez oskaka 01 lis 2016, 22:37
Czas upływa, a działanie się zmienia. Na depresję dobrze działa, na lęki średnio ale już odczuwalnie do tego stopnia, że odważę się pobiegać w sobotę. W kwestii skupienia się i zapamiętywania dalej słabo, więc tutaj pytam się was moi drodzy. Można łączyć citalopram z suplementami typu różaniec górski albo hupercyna (jak tak to znacie może jakiś dobry preparat?). Lekarza mam dopiero 23 więc trochę słabo pod tym względem.
Nie zwiększyłem dawki jak chciałem :(

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez hatori 07 lis 2016, 20:34
Skonczył mi sie citalopram, co ja teraz poczne, zycie uratowalbym mi nawet gdybym mial kilka tabletek:)

przez oskaka 12 lis 2016, 23:47
Po 4 miechach mam wyjebane na to co się ze mną dzieje. Ale leki dalej występują. Robię co mogę żeby z tym walczyć. Zacząłem biegać i mam nadzieję że wyrobie sobie kondycję i pójdę na silke i coś innego aktywnego porobie. A to wszystko przez tą wyjebke xD zamawiam huperycyne i będę testować do świąt. Pod choinkę kupię sobie fenylopiracetam oraz noopept i w razie potrzeby jakieś dobre źródło choliny. Pozdrawiam :)

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez piotr31 13 lis 2016, 00:22
oskaka napisał(a):Po 4 miechach mam wyjebane na to co się ze mną dzieje. Ale leki dalej występują. Robię co mogę żeby z tym walczyć. Zacząłem biegać i mam nadzieję że wyrobie sobie kondycję i pójdę na silke i coś innego aktywnego porobie. A to wszystko przez tą wyjebke xD zamawiam huperycyne i będę testować do świąt. Pod choinkę kupię sobie fenylopiracetam oraz noopept i w razie potrzeby jakieś dobre źródło choliny. Pozdrawiam :)

Właśnie to jest paskudne w tym leku, że powoduje takie ogólne wyjebanie, a nie leczy lęku, deprechy a przez to jeszcze trudniej o wyzdrowienie.

przez oskaka 13 lis 2016, 16:49
piotr31, niestety ale z drugiej strony można samemu popracować dzięki temu nad lękami. Na depresję działa chociaż nie tak fajnie jak bym chciał. Z alternatyw zostaje zmiana leku, podniesienie dawki albo dorzucenie czegoś. Wolałbym coś pobudzającego ale jak sie nie ma co sie lubi to sie lubi co sie ma...

F41.2, DDA
Citalopram 20 mg

przez edytka1976 17 lis 2016, 21:36
Witajcie. Od 7 tygodni citalopram. Od 4 30 mg. Wcześniej 5 lat Paroxetin. Oprócz mega skutków ubocznych lęków natrętnych depresyjnych myśli,zero pozytywnego działania. Mam zejść na 20 mg .myślę że będzie powrót do paroksetyny.
Paroksetyna od sierpnia 2011 obecnie 15mg i perazin 12,5 mg doraźnie
25.09.16 odstawienie paroksetyny
27.09 16 10mg citalopram
01.10.16 20mg citalopram
Depresja mieszana.

"Przestań się zamartwiać-zacznij żyć "

Sortuj wg