CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Ricah 18 lut 2016, 15:12
zagubiona w czasie, do psychiatry nie potrzebujesz skierowania, a wlasnie on zajmuje sie m.in. depresja, lękami czy tym, co opisalas.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Daguncja 19 lut 2016, 16:32
Biore cital 2 tygodnie i ostatnio boli mnie głowa (mam ja taką ciężką) kiedy to przejdzie? I czy biorąc dawkę 20 mg rano i liveron 30mg wieczorem może mi cos być? bo ja to sie boje lekw i co czytam ulotkę to sie stresuje :)

przez 35szopen 19 lut 2016, 18:48
zagubiona w czasie napisał(a):Witam.. :bezradny: Mam pytanie ,czy moge przestac brac Citalopram bez wiedzy lekarza?Biore od 7 - m ,przytylam 20 kg wazylam 65kg..Koszmar i popadam coraz bardziej w depresje..na kursach trudno mi sie skupic ,w nocy bardzo mecza mnie sny i poce sie . Niby jest ok bo nogi przestaly sie trzasc ,ale nadal gdy klopoty nabieraja sily nie potrafie przestac plakac ,gdy staje sie bezradna.. Ostatnio kolezanka miala rodzinne klopoty w domu beczalam jak bobr , bardzo wszystko biore do serca .Teraz moj wyglad tez mnie dobija ,pomimo ze chodze na Fitnes . A gdy rozmawialam z lekarzem ze tycie i Citalopram to normalne objawy .Ale nie dla mnie , chce go przestac brac ..czy bede jak slonica i strace zdrowie od otylosci?Prosze poradzcie=czy moge od zaraz przestac brac Citalopram? :105:

Tycie i cital jest tak samo normą jak chudnięcie i cital. To drugie mi się zdarzyło. Bez zgody lekarza nic nie możesz z lekami robić. Nagłe odstawienie SSRI skutkuje zespołem serotoninowym.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pozioma 21 lut 2016, 16:01
Jak szybko zaczęłam brać Citaxin tak szybko skończyłam! Co za gó....... ! Miałam bóle zawroty głowy że obijałam się o ściany ,nie byłam w stanie wyjść z domu ,wymioty ,mdłośći itp...plus nasilenie objawów . Zmieniłam lekarza i lek i jest dużoooo lepiej . polemizowałabym czy tego typu leki są takie rewelacyjne i skuteczne spotkałam się z duża ilością negatywnych opini szkoda że nie wcześniej zanim zaczełam zażywać to gów....
Niestety ale czasami lekarze robią z pacjentów królików doświadczalnych tak jak lekarka która mi to przepisała mówiąc mi "że to nowej generacij itp" mimo że 3 razy mówiłam jej że potrzebuję lekkiego wspomagacza że nie chcę takowego !!! No ale cóż lekarz lekarzowi nie równy
Wolę lek starej generacij który mnie nie będzie poniewierał i co wcale nie oznacza że takowe są gorsze .

przez 35szopen 23 lut 2016, 12:49
Pozioma napisał(a):Jak szybko zaczęłam brać Citaxin tak szybko skończyłam! Co za gó....... ! Miałam bóle zawroty głowy że obijałam się o ściany ,nie byłam w stanie wyjść z domu ,wymioty ,mdłośći itp...plus nasilenie objawów . Zmieniłam lekarza i lek i jest dużoooo lepiej . polemizowałabym czy tego typu leki są takie rewelacyjne i skuteczne spotkałam się z duża ilością negatywnych opini szkoda że nie wcześniej zanim zaczełam zażywać to gów....
Niestety ale czasami lekarze robią z pacjentów królików doświadczalnych tak jak lekarka która mi to przepisała mówiąc mi "że to nowej generacij itp" mimo że 3 razy mówiłam jej że potrzebuję lekkiego wspomagacza że nie chcę takowego !!! No ale cóż lekarz lekarzowi nie równy
Wolę lek starej generacij który mnie nie będzie poniewierał i co wcale nie oznacza że takowe są gorsze .

Bo jednemu dane lek zaszkodzi a innemu pomoże. To tak trudno zrozumieć? Citaxin to jeden z najsłabszych SSRI. Jakie leki teraz bierzesz?

-- 04 mar 2016, 12:18 --

Okres świetnosci na citalu trwał z 2tyg później było śrdnio a teraz od paru dni jest czasem nawet słabo. Lekarz pozwolił na zwiększenia dawki do 40mg skoro zdarzają się ataki paniki. Jak ma te ataki biorę hydroxyzyne ale grupa terapeutyczna na której jestem odradza mi zwiększanie dawki z 30 do 40 citalu. Skłaniają się raczej ku nastawieniu na nauczenie się opanowywania tych ataków siłą woli, technikami relaksacji a zwiększenie dawki w ostateczności.

przez Walter 12 mar 2016, 15:07
Witajcie, to mój pierwszy post tutaj. Od roku chodzę do psychologa, jednak mój stan sie pogorszył i zgłosiłem sie do psychiatry. Objawy chyba głownie związane ze stresem w korpo, przepracowaniem, miałem wahania energii i nastroju, a gdy w pracy przykręcali śrubę i nawarstwiały sie to dostawałem dziwnych ataków i to one skłoniły mnie by pójść do lekarza. Ataki to ataki płaczu, krzyku, ktory cieżko opanować, kołatanie serca, okropne myśli i takie cos trwało np 2 godziny podczas ktorych nie odbierałem np telefonów z pracy, co spowodowało ze jestem na cenzurowanym. Taki atak najcześciej rano lub przed południem niszczył mi cały dzien bo byłem wykończony. Ostatnio gdy miałem sytuacje grożąca zwolnieniem to miałem takie stany nawet 2-3 razy w tygodniu.
Lekarka zapisała mi Citabax, najpierw 10 tle po 2 tyg 20. Pytanie jak długo powinny sie utrzymywać skutki uboczne? Pierwsze dni senne, potem ze 2 dni były spoko bo miałem wyrpane na wszystko ale robiłem swoje, ale teraz jestem coraz bardziej senny, 10 H snu a w dzien też mam ochotę, odrealnieniu, płytkie uczucia, nic mnie nie cieszy, nie zachwyca muzyka, fajne auto, kobiety, gorszy refleks, a ja właśnie zaczynam drugi dzien na dawce 20... Nie chce miec kontaktu z ludźmi, bo mam wrażenie ze inni to widza, gorzej prowadzę auto a to jedna z radości mojego życia, funkcje seksualne mocno spadły (yyy opadły), mam nawet chwilami chyba powiększone źrenice...O ile wczesniej upadalem i sie podnosiłem to teraz chyba sie czołgam... To mój pierwszy lek tego typu i jestem przerażony,. Najgorzej ze w pracy mam kontakt z ludźmi i sporo myślenia, jak tak dalej pójdzie to wylecę, a to właśnie lek miał mi pomoc w nienawalaniu i przetrwaniu... Czy to minie czy to złe objawy?

przez Ricah 12 mar 2016, 15:23
Jezeli dolega Ci splycenie emocjonalne, to odstaw ten lek. Jezeli nie narzekasz na lęki, to porozmawiaj z psychiatra o lekach dzialajacych pozytywnie na uklad dopaminergiczny, np. bupropionu, tianeptyny.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez zojka 12 mar 2016, 16:35
Mam na imię Zoja, jestem tutaj po raz pierwszy i słabo jeszcze orientuje się. Powiedzcie mi proszę czy citabax + pól tabletki onirexu , może dać jakąś interakcję?
Biorę citaxin od 10 dni i nie śpię tak po 3 ,4 godzinach snu. O 22 normalnie zasypiam, ale po przebudzeniu mam nasilone lęki, panikę i myśli okropne. Sądzę, że to przestaje działać citaxin, który zagłusza od kilku dni panikę, nadal mam kulę, paniczne myśli , ale zaczęłam jeść i nie leże już całymi dniami kompletnie przestraszona.Do lekarza za tydzień, a ja nie daję rady..

przez Walter 12 mar 2016, 16:55
Ricah napisał(a):Jezeli dolega Ci splycenie emocjonalne, to odstaw ten lek. Jezeli nie narzekasz na lęki, to porozmawiaj z psychiatra o lekach dzialajacych pozytywnie na uklad dopaminergiczny, np. bupropionu, tianeptyny.

Nie mam lęków, na wszystko mam za bardzo wyrpane, cieżko za cokolwiek sie zabrać. W takim stanie obawiam sie ze nawet spotkania zmpsycjologiem nie beda zbyt owocne, praktykuje także medytacje uważności i teraz leki mi ja prawie uniemożliwiają - chodzi w niej o zauważeniu obecności, chwytaniu chwili a cieżko o to gdy jest sie nieobecnym, sennym flakiem. Pożałowałem że podjąłem sie leków

przez Daguncja 25 mar 2016, 09:04
Witam jestem Dagmara. Moje ataki paniki zaczęły się po świętach. Ale stany lękowe zwłaszcza przed zaśnięciem mam odkąd urodził się mój pierworodny. Od lutego biorę cital 20 i lerivon 30 nanoc. W marcu 7 dokładnie lekarka zmniejszyła mi lerivon do 10,. I teraz moje pytania:
1. Ciągle czegoś zapominam, nie wiem co gdzie włożyłam, pamiętam że o czymś z kimś gadalam ale czasem trwa chwilę zanim przypomnę z kim
2 od wczoraj jestem dziwne pobudzona, roztrzepana od środka jakbym wypila za dużo energetyka lub kawy. Co to może być bo to dziwne uczucie jest

Odczuwam też ciągły niepokój mimo leków. Natomiast ataków paniki póki co od kad biorę leki nie miałam. Byłabym wdzięczna za szybką odpowiedź. Miłego dnia

przez Kalipoz 25 mar 2016, 18:45
Witam,

Czy cital powoduje u was senność i uczucie "brain fog"? Wiem że ten lek ma pewne działania antyhistaminowe i odczucie mogłobybyć podobne do pramolanu czy leków przeciwalergicznych. Hydroxyzyna i pramolan bardzo dobrze na mnie działają ale uniemożliwiają pracę umysłową. Cz ktoś mógłby porównać działanie Fevarinu i Citalu?

przez Daguncja 26 mar 2016, 03:13
Nie Wiem Czy o to chodzi ale ja biorąc cital 20 rano i leviron 10 wieczorem wszystko zapominam jestem Rozkojarzona, a id dwóch dni jak na spidzie pobudzona na maxa ale zapominanie i rozkojarzenie nie przechodzą

przez why so serious 26 mar 2016, 17:54
Brałem kiedyś cital. Trochę zmniejszał lęki, ale strasznie mnie spłycił emocjonalnie. Czułem się po nim jak robot, nie potrafiłem wzbudzić w sobie żalu, miałem zupełny zanik empatii. Powodował też u mnie dość spore problemy z pamięcią i skupieniem uwagi. Odebrał mi również zdolność myślenia abstrakcyjnego i w znacznym stopniu osłabił kreatywność.
Dziś już nie biorę tego syfu, ale szkoda wyrządzona mi przez ten pseudolek pozostała (z pamięcią i koncentracją jest lepiej odkąd stosuję ginkgo, lecytynę, omega-3, nikotynę, kofeinę, rhodiolę, guaranę i masę witamin, ale reszta dalej szwankuje).

przez zojka 30 mar 2016, 20:20
Minęły już 4 tygodnie jak biorę citaxin. To moje pierwsze w życiu stosowanie leków. Zdiagnozowano depresję lękową. Szkoda, że tak późno zdecydowałam się na psychiatrę, Za mną okres alkoholu, potem uzależnienie od benzo... Od pięciu lat jestem czysta. Po okresie paniki, splątania i nasilenia depresji, w początkowych okresie brania citaxinu, zaczynam odczuwać ulgę. Lęki niestety nadal paraliżują .Ale przyznaję w nieco mniejszym stopniu niż na początku. Wczoraj moja lekarka dodała mi pregabalinę, ponieważ benzo odpadają. Dawka 75mg.I boję się .Nie wiem czy poczekać, bo np dzisiaj czuję się w miarę, i być może lęki stonują się, czy ryzykować i brać. Stąd moje pytanie do was , macie już doświadczenie i jesteście dla mnie najbardziej wiarygodni. Lekarka ma w późniejszym okresie zwiększyć mi dawkę cotaxinu do 30. Proszę gorąco o odpowiedź, bo leżą przedemną tabletki a mnie odwraca ze strachu żołądek. Czy warto poczekać? Od miesiąca jestem na tym forum , czytam i wielką ulgą ( za co przepraszam) jest dla mnie fakt, że nie jestem sama. Lekarz testuje a wy jesteście dla mnie w pewnym sensie guru, jeżeli mogę tak to określić.
Dekadencja to zwichnięcie skrzydeł i wleczenie ich po ziemi. Skrzydła to czasami niezwykle piękne, ale niezdolne do lotu.

Sortuj wg