CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez DOROTA777 15 sty 2016, 21:12
Na mnie ten lek działał ok tylko za pierwszym razem
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez 35szopen 18 sty 2016, 22:21
Ale na tym forum zamulenie sie zrobiło. Wie ktos czy hydroxyzyne można stosoac doraźnie biorac cital. Mam już dość lęków. Miałem spokój przez pierwszy tydzień ale jest co raz gorzej

przez Vengence 18 sty 2016, 22:34
35szopen napisał(a):Ale na tym forum zamulenie sie zrobiło. Wie ktos czy hydroxyzyne można stosoac doraźnie biorac cital. Mam już dość lęków. Miałem spokój przez pierwszy tydzień ale jest co raz gorzej
Co masz na myśli z tym zamuleniem!?, zamuła to jest po hydroxyzynie. :mrgreen:
"Nawet jeśli udało ci się wygrać bitwę, nie oznacza to od razu, że wygrałeś wojnę, depresja ma swoje nawroty"

ODSTĄPIĘ LEKI
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez DOROTA777 18 sty 2016, 22:46
35szopen napisał(a):Ale na tym forum zamulenie sie zrobiło. Wie ktos czy hydroxyzyne można stosoac doraźnie biorac cital. Mam już dość lęków. Miałem spokój przez pierwszy tydzień ale jest co raz gorzej

Tak można

przez 35szopen 19 sty 2016, 17:11
Vengence napisał(a):
Co masz na myśli z tym zamuleniem!?, zamuła to jest po hydroxyzynie. :mrgreen:

Po hydro jest zamuła le tylko w pierwsze dni brania. dzisiaj lekarz mi ją dał i kazał brać przez dwa tyg aż te 30mg citalu zadziała. A na tym forum ostatnio cicho się zrobiło.

-- 20 sty 2016, 00:33 --

Cital to trudny lek, nasila lęki na poczatku stosowania i nawet 10mg hydroxy przestało działać, 15 coś tam pomogło a teraz wezmę jeszcze 10 na noc i jak nie zasne to zadzwonie na pogotowie i zapytam co robić? Boję się brać w ciagu kilku godzin dawek powyżej 25mg bo nawet ulotka dopuszcza większe dawki jednorazowo tylko w wyjątkowych przypadkach. Dobra już nie marudze :papa: uciekam spać.

-- 21 sty 2016, 15:02 --

jaka psychoterapia jest skuteczniejsza bo mój terapeuta uznał ,że dla mnie bedzie lepsza grupowa ale ja kiepsko to widze. Obawiam się ze będzie bez skuteczna.

-- 24 sty 2016, 18:57 --

Trzy dni miałem spokoju i odpoczynku od lęków, do dzisiajszego popołudnia. Znów nachodza mnie stany niepokoju, na szczęscie lęki nie wróciły ale czemu ten cital tak działa raz lepiej raz gorzej? Zwiekszyć dawki nie mogę do 40mg bo mój psych nie zaleca mi maks dawek żadnych SSRI po tym jak dostałem zespołu serotoninowego na przełomie listopada i grudnia tamtego roku. Dzisiaj 21 brania citalu, mam nadzieje że jeszcze z tydzień i zacznie działąć już na dobre.

-- 24 sty 2016, 20:05 --

Niestety znów musze brać hydroxyzyne

przez tomek0700 26 sty 2016, 17:52
hej, kiedyś sie chyba pytałem ale nie pamietam odp a możliwe, że wroce do tej substancji:
citalopram moze podwyzszyc prolaktyne? bo niby wszystkie srri podwyzszaja a tu na ulotce, cos jest napisane, ze citalopramum nie i juz nie wiem? ;)
druga sprawa, w dawce 10 mg to chyba b. mała dawka, chyba nie bedzie dzialac zamulająco?

przez Ricah 26 sty 2016, 19:46
The endocrine response to the drug was characterized by significant increases in plasma prolactin and cortisol.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8924193

RESULTS:

Citalopram increased plasma PRL and cortisol in a dose-related manner.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/11432696

Tu zas badanie, ktore mowi, ze po pojedynczym podaniu nie wzrosla prolaktyna:
While GH and Prl were not changed after citalopram Cort levels increased as compared to the placebo condition, significantly about 2 h after drug intake.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14609009

Co do drugiej sprawy, to nie jestem jasnowidzem.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez 35szopen 27 sty 2016, 13:36
tomek0700 napisał(a):druga sprawa, w dawce 10 mg to chyba b. mała dawka, chyba nie bedzie dzialac zamulająco?

To musisz sprawdzić sam ale ja jak zaczynałem brać cital to lekarz mnie ostrzegał o bezsennościach a nie miałem ani bez senności ani zamuły i biorę 30mg.dzisiaj już 22 dzień

-- 27 sty 2016, 16:59 --

Wie ktoś po jakim czasie można stwierdzić że cital należy zmienić na innych lek jeśli stany lękowe i inne dolegliwosci się nadal pojawiają. Dzisiaj jest 22dzień. Ok tygodnia temu zaobserwowałem zdecydowaną poprawę, nie mam już silnych lęków. Hydroxyzyne biorę tylko doraźnie ale tak być dalej nie może bo do w pełni dobrego samopoczucia to jeszcze trochę brakuje. Za tydz będzie miesiąc i czy to dobry moment bedzie na stwierdzenie ,że leki sa za słabe? Mi doktorek powiedział ,że 3tyg i będzie dobrze , więc nie wiem czy dzwonić do niego czy zaczekać tydz jeszcze.

przez DOROTA777 28 sty 2016, 20:08
Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez 35szopen 28 sty 2016, 20:25
DOROTA777 napisał(a):Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.

Ja cital biorę pierwszy raz. Zaskoczył po ponad dwóch tygodniach ale nie jest w pełni dobrze i tak naprawdę to żyje w ciagłej nie pewnosci czy dzisiaj wieczorem będe miał ataki niepokojów czy nie. Znikły silne objawy ale co z tego kiedy od czasu do czasu dają o sobie znać w słabym nasileniu bąz średnim. Do następnej srody, jeśli się nie poprawi to dzwonie do lek z pytaniem co robić dalej.
U mnie jedynym skutkiem ubocznym citalu to były nasilone objawy nerwicy lękowej i nierówne źrenice duzej wielkosci. Źrenice nadal mam wielkie i i lewą większą.

przez DOROTA777 29 sty 2016, 00:34
35szopen napisał(a):
DOROTA777 napisał(a):Ja przy drugim podejściu do tego leku czekałam,czekałam i czekałam.Cały czas byłam zamulona,śpiąca .Dokładnie nie pamiętam ,ale sporo czekałam i nic./parę miesięcy/Wzięłam inny lek i zaskoczyłam bardzo szybko .Musisz sam ocenić.Ja czekałam dużo za długo.

Ja cital biorę pierwszy raz. Zaskoczył po ponad dwóch tygodniach ale nie jest w pełni dobrze i tak naprawdę to żyje w ciagłej nie pewnosci czy dzisiaj wieczorem będe miał ataki niepokojów czy nie. Znikły silne objawy ale co z tego kiedy od czasu do czasu dają o sobie znać w słabym nasileniu bąz średnim. Do następnej srody, jeśli się nie poprawi to dzwonie do lek z pytaniem co robić dalej.
U mnie jedynym skutkiem ubocznym citalu to były nasilone objawy nerwicy lękowej i nierówne źrenice duzej wielkosci. Źrenice nadal mam wielkie i i lewą większą.

Jeśli coś ruszyło to poczekaj.Za pierwszym razem jak brałam poprawa następowała powoli ,ale była.Miałam przebłyski pozytywnego myślenia np przez godzinę potem to się wydłużało.Życzę Ci oby było coraz lepiej.

przez 35szopen 29 sty 2016, 21:43
DOROTA777 napisał(a):
35szopen napisał(a):

Jeśli coś ruszyło to poczekaj.Za pierwszym razem jak brałam poprawa następowała powoli ,ale była.Miałam przebłyski pozytywnego myślenia np przez godzinę potem to się wydłużało.Życzę Ci oby było coraz lepiej.

Z pozytywnym myśleniem nie mam problemów, z aktywnoscią tez. Niepokój jedynie mnie gnębi. 5 lutego minie miesiac, to chyba wystarczająco długo żeby zacza działać.

przez Ricah 29 sty 2016, 22:12
35szopen, dla SSRI to nie jest wystarczajaco. Dwa miesiace minimum, by miec jakas pewnosc.
Moklobemid 300mg
Klonazepam 2mg

przez DOROTA777 30 sty 2016, 00:41
Ricah napisał(a):35szopen, dla SSRI to nie jest wystarczajaco. Dwa miesiace minimum, by miec jakas pewnosc.

Dokładnie

Sortuj wg