CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Marzipan 06 lis 2015, 20:12
To ja kopie cie w tylek I mowie probuj . Jak nie sprobujesz to sie nie dowiesz.

przez DOROTA777 20 lis 2015, 23:21
Zaczęłam mieć kłopoty z pamięcią krótkotrwałą.Zwiększona dawka do 30 mg.Dobrze było przez jakiś czas .Teraz znowu się pojawiły kłopoty .Odstęp od tych epizodów bardzo krótki.Co zauważyłam gdy nie brałam leku parę dni?Koncentracja super ,w głowie jaśniej ,pamięć ok.Niestey bez niego inne objawy są .Wizytę mam 9 grudnia i mam szczerze dosyć tego leku.
Aktualnie;Efectin er
Aurorix-syf jakiego jeszcze nie miałam

Zoloft 75
Cloranxen
Pernazinum
Atarax

przez ewa.lodzkie 01 gru 2015, 03:13
Brałam citabax przez parę miesięcy. Fizycznie uspokajał, nie miałam dziwnych odruchów, byłam spokojniejsza. Ale na natrętne myśli w głowie nie pomógł. Odstawiłam ten lek i już czuję skutki, pojawiły się znowu nerwobóle i parę dni temu miałam pierwszy po odstawieniu poważny atak. Myślałam, że dam sobie radę bez leków, ale się myliłam :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez PannaNatalia 07 gru 2015, 16:18
Hej! Byłam dziś u psychiatry i dostałam citabax 10.W ulotce jest napisane,że to lek na depresję i żeby nie stosować w napadach panicznego lęku.Ja mam właśnie zaburzenia lękowe,napady lęku i natrętne myśli związane z tym,że nagle umrę.Brał ktoś z Was ten lek na podobne dolegliwości?Skutki uboczne są bardzo odczuwalne?
"Czasem płaczę, bo chce mi się płakać
wtedy czuję, jak uchodzi ze mnie zło"Dżem

"A gdy serce Twe przytłoczy myśl,że żyć nie warto,z łez ocieraj cudze oczy,chociaż Twoich nie otarto."Maria Konopnicka

Citabax 10mg

przez zimny_gosc 12 gru 2015, 22:31
Cześć mam pytanie. Dostałem od lekarza citronil na razie w dawce 10 mg i niestety ale przy okazji brania chyba przypałętały mi się jakieś wrzody albo nadżerka a cóż dużo nie mówiąc citalopram jakoś nie wpływa pozytywnie na to :D. Mam przepisany w takich wypadkach pantoprazol, i teraz zastanawiam się jak myślicie, bo w ulotce jest napisane, że leki tego typu mogą zwiększyć stężenie citalopramu we krwi, chociaż sam pantoprazol nie został wymieniony. Czy może stać się coś poważnego? Dodam, że nie mam żadnych zaburzeń wątroby ani nerek

przez DOROTA777 12 gru 2015, 23:08
zimny_gosc napisał(a):Cześć mam pytanie. Dostałem od lekarza citronil na razie w dawce 10 mg i niestety ale przy okazji brania chyba przypałętały mi się jakieś wrzody albo nadżerka a cóż dużo nie mówiąc citalopram jakoś nie wpływa pozytywnie na to :D. Mam przepisany w takich wypadkach pantoprazol, i teraz zastanawiam się jak myślicie, bo w ulotce jest napisane, że leki tego typu mogą zwiększyć stężenie citalopramu we krwi, chociaż sam pantoprazol nie został wymieniony. Czy może stać się coś poważnego? Dodam, że nie mam żadnych zaburzeń wątroby ani nerek

Ja bym zachowała przerwę w braniu.Citronil bym wzięła 2 godz po pantoprazolu.Zawsze w aptece możesz zapytać,zadzwoń.

przez zimny_gosc 12 gru 2015, 23:45
Super dziękuję za odpowiedź. Zapytam w aptece albo najwyżej pójdę do internisty

przez DOROTA777 14 gru 2015, 00:28
zimny_gosc napisał(a):Super dziękuję za odpowiedź. Zapytam w aptece albo najwyżej pójdę do internisty

Ja brałam i było ok .Jednak dla pewności zapytaj mg farmacji.

-- 15 gru 2015, 17:08 --

zimny_gosc napisał(a):Super dziękuję za odpowiedź. Zapytam w aptece albo najwyżej pójdę do internisty

No i jak?

przez 35szopen 05 sty 2016, 17:16
Wie ktoś jakie są maksymalne dawki citalu?? Dzisiaj go dostałem 20mg i przez pierwszy tydz mam brać połowę a pożniej normalnie. Miałem już zespół serotoninowy po sertagenie ponad 2 mieś temu i trochę się obawiam bo ten lek to też SSRI. Lekarz mnie zapewnił ,że jak nie bede nic robił na własną rękę to nic mi nie będzie. Biore jeszcze bonogren/ketrel 25mg

przez Peter007 05 sty 2016, 17:59
20mg to chyba minimalna dawka terapeutyczna, ja tez lecialem kiedys na 20mg.

przez 35szopen 07 sty 2016, 00:55
Peter007 napisał(a):20mg to chyba minimalna dawka terapeutyczna, ja tez lecialem kiedys na 20mg.

I z jakim skutkiem?

przez DOROTA777 07 sty 2016, 20:53
35szopen napisał(a):Wie ktoś jakie są maksymalne dawki citalu?? Dzisiaj go dostałem 20mg i przez pierwszy tydz mam brać połowę a pożniej normalnie. Miałem już zespół serotoninowy po sertagenie ponad 2 mieś temu i trochę się obawiam bo ten lek to też SSRI. Lekarz mnie zapewnił ,że jak nie bede nic robił na własną rękę to nic mi nie będzie. Biore jeszcze bonogren/ketrel 25mg

40 MG

przez moniula01 12 sty 2016, 18:51
witam,
to jest moje trzecie podejście do brania Citalu.
Wcześniej brałam i czułam się super, nawet nie potrzebowałam żadnych wspomagaczy by załagodzić skutki uboczne. Kilka miesięcy później po odstawieniu znowu objawy wróciły i musiałam znowu zacząć brać Cital. I podobnie jak za pierwszym podejściem było w porządku bez skutków ubocznych.
We wrześniu 2015 odstawiłam i teraz pod koniec grudnia 2015 objawy nerwicy lękowej wracają. I znowu wizyta u psychiatry, cital (bo pomagał i bez skutków ubocznych) i afobam doraźnie..
Po pierwszej dawce 20mg myślałam ze oszaleje, suchość w ustach, drżenie mięśni, zawroty głowy. Zadzwoniłam do mojej psychiatry, kazała brać przez tydzień po pół, ale moje objawy są katastrofalne...
- zawroty głowy
- oczopląs
- nie mogę się skupić
- brak apatytu
- wymioty i biegunki
- zle śpie
- drżenie mięśni

Nie rozumiem skąd takie silne objawy.. przezcież biore trzeci raz w swoim zyciu i nigdy nie miałam takich skutków. Dzisiaj był 8 dzień wzięcia dawki, czy to minie? czy to normalne? strasznie się mecze je biorąc :/ czenu kiedyś nie miałam takich objawów jak teraz ?

przez 35szopen 14 sty 2016, 01:12
moniula01 napisał(a):witam,

Nie rozumiem skąd takie silne objawy.. przezcież biore trzeci raz w swoim zyciu i nigdy nie miałam takich skutków. Dzisiaj był 8 dzień wzięcia dawki, czy to minie? czy to normalne? strasznie się mecze je biorąc :/ czenu kiedyś nie miałam takich objawów jak teraz ?

To bardzo dziwne ale to tylko lekarz może znac odpowiedź. ja natomiast też biore cital, znaczy dopiero zacząłem bo od5stycznia i jestem w trakcie odstawiania binogrenu. Nie wiem dla czego ale dzisiaj wieczorem dostałem nagłego ataku nerwicy a może i paniki ...sam nie wiem. ....Po prostu siedziałem przed kompem i nagle poczułem jak by mnie prąd przeszedł, zaczęło mi szumieć w głowie, serce kołatało i zaciśnięty żoładek.....i zrobiło mi się strasznie zimno. Trwało to kilka minut i powoli przeszło. Dodam jeszcze ,że przy tym miałem żrenice olbrzymie.
Nie wiem czy dobrze ale podejrzewam mały atak paniki.....tylko skąd się wzięła?

Sortuj wg