CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez 1507 01 lut 2008, 15:08
na tym polega psychiczne uzależnienie od leku i trwanie nadal w lęku, strach przed odstawieniem leku bo co bedzie dalej, typowe dla nerwicowców, dlatego tak trudno wyjść z nerwicy bo gdy leki nam pomogą i wyjdziemy z jednego lęku to po odstawieniu przychodzi drugi, i najfajniejsze jest to że odczucia sie nie zmieniają tylko stan naszego umysłu, czujemy lęk tak samo ale boimy sie czegos innego i wydaje nam sie wtedy że jest jeszcze gorzej, a dlaczego? dlatego że z poprzednim lękiem nauczylismy się żyć, nie dlatego że ci leki pomogły tylko dlatego że oswoiłaś lęk.
1507

przez blaise 01 lut 2008, 15:51
Biore drugi dzien. Wczoraj 10 mg i dzisiaj 10 mg, jutro 20 mg i tak do konca opakowania. Skutkow ubocznych praktycznie zero, dzis mdlilo mnie lekko przez chwile. Wyczuwam rozjasnienie umyslu, jestem bardziej swiadomy tego co dookola sie dzieje, ogolnie samopoczucie dobre.
Zaznacze, ze nie bylem w depresji, tylko zaczalem sie tak czuc, jakby ona sie zblizala. Trzy miesiace temu bralem przez 30 dni fluoksetyne po 20 mg dziennie. Pozniej przerwa az do teraz.

przez blaise 01 lut 2008, 15:55
Biore drugi dzien. Wczoraj 10 mg i dzisiaj 10 mg, jutro 20 mg i tak do konca opakowania. Skutkow ubocznych praktycznie zero, dzis mdlilo mnie lekko przez chwile. Wyczuwam rozjasnienie umyslu, jestem bardziej swiadomy tego co dookola sie dzieje, ogolnie samopoczucie dobre.
Zaznacze, ze nie bylem w depresji, tylko zaczalem sie tak czuc, jakby ona sie zblizala. Trzy miesiace temu bralem przez 30 dni fluoksetyne po 20 mg dziennie. Pozniej przerwa az do teraz.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:56 pm ]
mohito napisał(a):wiadomość dla wszystkich zażywających cital z Wrocławia, w aptece na rogu sienkiewicz i wyszyńskiego lek kosztuje 29 zł

Super wiadomosc wczoraj kupilem za 51 zl :cry: , nast opakowanie kupie tam! Dzieki

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:57 pm ]
mohito napisał(a):wiadomość dla wszystkich zażywających cital z Wrocławia, w aptece na rogu sienkiewicz i wyszyńskiego lek kosztuje 29 zł

Super wiadomosc wczoraj kupilem za 51 zl :cry: , nast opakowanie kupie tam! Dzieki

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:41 pm ]
Czwarty dzien na Citalu, przeszedlem wczoraj z polowki na cala. Odczulem wyraznie skutki uboczne - glownie mdlosci i zawroty glowy.
Dzisiaj zawroty glowy, sennosc, ziewanie, ktore zniknely nagle po polowie kubka kawy. Cool!
Wyraznie czuje dzialanie leku, jasnosc umyslu, poprawiona koncentacja, jakby ktos z kazdym dniem coraz wiecej pajeczyny mi z mozgu sciagal.
Moje slabe leki sprzed tygodnia zupelnie zniknely. Podobnie moje rozdraznienie i wybuchowosc oraz konfliktowosc i uczucie ciaglego napiecia, rowniez przeminely.
Jednak chuchanie na zimne, czyli pierwsze symptomy depresji chyba sie oplacilo.

Pozdrawiam, nie traccie wiary ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 15 lut 2008, 17:53
ja zaczelam miec objawy uboczne dopiero po 2 miesiacach.. brania tego leku
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez del 21 lut 2008, 07:01
a ja wlasnie przeczytalem ze problem neuroprzekaznictwa serotonirgiczneo odchodzi do lamusa

okazuje sie coraz czesciej ze to nie w tym problem do konca,szczegolnie jesli chodzi o lęki

ssri za kilka lat wypadna z rynku..glownie ze wzgledu na dziwne odrealnienie po nich

problem z nimi jest taki ze one NIE WYROWNUJA poziom serotoniny a ZWIEKSZAJA GO

czujecie roznice ?

ten artykul mnie zaskoczyl napsiali go lekarze jest autoryzowany
tylko 10-20% ludzi dobrze reaguje na leki antydepr. i bez skutkow ubocznych
del

przez 1507 21 lut 2008, 14:40
gdzie to czytałaś daj namiary bo mnie wciskają ssri i właśnie po nich czuje sie dziwnie
1507

przez viesha1325 02 mar 2008, 02:36
Dzieki Juka za Twoja wypowiedz .Uspokoilas mnie.Pozdrawiam.

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:50 pm ]
hi

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:50 pm ]
hi

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:51 pm ]
hi

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:54 am ]
czy po tym sie tyje!!!!

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:07 am ]
hallo

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:11 am ]
hallo

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 1:13 am ]
hallo

przez Wera 06 mar 2008, 20:45
przez 9 miesięcy nie zazywałam Citalu byłam na innych lekach teraz znowu lekarz mi go zapisał. Jest siódmy dzień jak go zazywam i czuję sie koszmarnie czyzby organizm znowu musi sie przyzyczaić juz sama nie wiem?pozdr

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:06 am ]
czuje sie tak źle, ze nie potrafie normalnie funkcjonować prawie
cały czas leże w łózku, bo mam tak złe sampoczucie nie wiem czy brać dalej ten Cital

przez menfis007 15 mar 2008, 19:54
Cześć. Ja właśnie zażywam cital od 1 miesiąca. Miałem zmianę dawki raz, od dwóch tygodni zażywam 2 tabletki skutkiem czego jest zanik silnego ból głowy ale zwiększenie myśli z natręctwami :cry: . Najgorsze jest ten zwiększenie myśli, ale mam nadzieje, że znikną po miesiącu tak jak pisze w ulotce. Jakby ktoś był zainteresowany to we Wrocławiu na ul Joanitów jest apteka gdzie cital kosztuje 28 zł. Lekarz mi powiedział ze w każdym dużym mieście wojewódzkim jest apteka gdzie cital jest właśnie w takiej cenie. Pozdrowienia :(

przez Wera 15 mar 2008, 21:52
jestem pietnasty dzień na Citalu i czuję się w ciągu dnia bardzo słaba w ogole brak energii czy to minie, pozdr

cital

przez menfis007 17 mar 2008, 17:26
Mam pytanie odnośni działania leku cital. Ja biorę go od miesiąca, pierwsze dwa tygodnie brałem po 1,5 tabletki teraz 2 tabletki. Moje pytanie dotyczy tego, po jakim czasie zaczyna działa? :? Czuje poprawę, ale niektóre objawy mojej nerwicy nie ustępują w takim stopniu jak bym chciał, w dodatku jego skutki uboczne. Po jakim czasie skutki uboczne działania leku ustępują? Producent pisze ze zaczyna działa po kilku tygodniach. Jakby ktoś był zainteresowany to we Wrocławiu na ulicy Joanitów cital jest po 28 zł :smile: (30 tabletek 20 mg). Rozmawiałem z panią psychiatrą i powiedziała mi ze w każdym mieście wojewódzkim jest apteka gdzie leki psychotropowe są tańsze. Pozdrowienia

przez alija_s 17 mar 2008, 22:44
Czy citalex to jest to samo co citabax?

przez Wera 20 mar 2008, 20:58
juz się czułam lepiej dzisiaj dwudziesty dzień na Citalu i znowu złe samopoczucie czy to normalne?pozdr

przez jaaa 20 mar 2008, 23:35
wera a jaka dawke bierzesz? mialas silna depresje? moze to nie ten lek?

Sortuj wg