CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez vica 30 mar 2015, 13:38
Arasha napisał(a):vica, leki z tej grupy co Twój potrzebują czasu, że zaczęły działać, ale do 3 tyg. jakieś pierwsze symptomy poprawy powinny już być :? Czy w tym czasie zwiększałaś może dawkę, czy cały czas bierzesz tę samą ? Możesz jeszcze pobrać jakiś czas ( tydz. - 2 tyg. ), a jak nie będzie żadnej poprawy to radzę to skonsultować z lekarzem ! Być może ten lek nie jest odpowiedni dla Ciebie i dostaniesz coś innego. Wiadomo - trochę cierpliwości na początku leczenia trzeba mieć, ale zbyt długo nie ma się co męczyć, jeżeli nie ma w ogóle poprawy. Pozdrawiam ;)

Biorę 20mg, przez 1wszy tydzień brałam połówke. Coś się zaczyna dziac ..... Jakoś mniej sie przejmuje. Jak łapie lęk, bo jeszcze łapie, to przechodzi. Otępienie jakby mniejsze. Natomiast wróciły mdłości których już nie miałam.
Jednak "normalnie" się jeszcze nie czuje

-- 30 mar 2015, 12:41 --

polakita napisał(a):Biorę Cital od ponad roku (ale tylko pół tabletki), utyłam już 7 kg :( Nigdy w całym moim trzydziestokilkuletnim życiu tyle nie utyłam, nie jem więcej, nie objadam się słodyczami itd. Więc uważam że to od Citalu. Co tu zrobić? Nie będę się głodzić bo nie wytrzymam :(

Ja bym chciałam przytyć a schudłam i tez myśle, że to po Cipramilu. Nie wiem, czy Cital i Cipramil to to samo.
Ale ogólnie jak się czujesz? czy długo trwało zanim poczułaś poprawę w samopoczuciu?

przez Arasha 31 mar 2015, 22:33
polakita, nietypowa reakcja. Większość osób na lekach z tej grupy raczej ma jadłowstręt i chudnie :? Wiadomo, że co osoba - to może być trochę inna reakcja, ale 7 kilo to mimo wszystko sporo ( jeżeli nie zmieniałaś w tym czasie sposobu żywienia ). Rozumiem, że to Twój jedyny lek, jaki w tej chwili bierzesz ? Może być też tak, że te dodatkowe kilogramy nie mają nic wspólnego z Twoim leczeniem, a są np. skutkiem jakichś zaburzeń hormonalnych. Może warto byłoby zrobić podstawowe badania na tarczycę, która potrafi dawać różne nietypowe objawy. To tylko takie moje przypuszczenie i luźna sugestia, ale myślę, że lepiej oznaczyć poziom hormonów, żeby mieć pewność. Jeżeli wszystko będzie OK, to wtedy trzeba by się wspólnie z lekarzem zastanowić nad zmianą leku / dawki. Na pewno jakieś rozwiązanie się znajdzie ! A jak oceniasz jego wpływ na Twoją sferę psychiczną ?

-- 31 mar 2015, 21:36 --

vica, nudności mogą wrócić niestety przy zmianie dawki. Oby Ci jak najszybciej minęły !
Tak, Cital i Cipramil to samo ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez vica 04 kwi 2015, 12:51
Przebrnęłam wydawało mi się przez najgorsze. Przez mdłości, ospałość, otumanienie. Myślałam .... nareszcie będę żyć normalnie. Niestety ....
Brałam cital tak ok 10-11godz. Ok 15 zaczynała się jazda. Kołatanie serca, pocenie rąk a lęk tak straszny, ze nie miałam takiego przed citalem. Tego nie mogłam znieść. Odstawiłam.
Myśle o starym Prozacu, myśle o hipnozie . Nie wiem juz co mam robić.
A tu cisza, nikt się nie odzywa ... Czy ktoś tez miał takie jazdy po citalu?

Co do tycia. Ostatnio dużo dziewczyn choruje na hashimoto. Warto sprawdzić hormony tarczycy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dolores_Haze 04 kwi 2015, 15:05
Ja od 5 tygodni biorę Alprox i Cital. Też na początku miałam mdłości, a do tej pory strasznie pocę się w nocy, budzę się cała mokra. Nie pozbyłam się lęków, co prawda łagodzi je Alprox, ale on działa tylko doraźnie. Bywają dni, że jestem bardzo śpiąca i otumaniona, mam kłopoty z pamięcią, zdarza się, że nie pamiętam co mówiłam, albo czego dotyczyła rozmowa minutę temu. Jedyne na plus - nie mam zapędów samobójczych, jestem spokojniejsza, chociaż uważam, że moje życie to nadal pusta wegetacja, bez motywacji i chęci zrobienia czegokolwiek sensownego.

przez krakowianin 19 kwi 2015, 10:12
Dzień dobry wszystkim. Od środy zacząłem kurację lekiem Citabax 20, w chwili obecnej biorę połowę jednej tabletki, jednak po czterech dniach przejdę na całą. Biorę ten lek w połączeniu z 0,5mg Rispoleptu (z nim styczność mam już półtora miesiąca). Odkąd w ogóle zacząłem kurację tego typu środkami zacząłem spożywać witaminy, konkretnie Bodymax Sport oraz przeszedłem na dietę. Moje pierwsze pytanie na forum tyczy się tego, czy właśnie tego typu leki nie mają żadnych interakcji z witaminami - czy nie osłabiają czasem one bądź nie wchodzą w konflikt z kluczowym składnikiem leku. W ulotkach obydwu leków nic na ten temat nie znalazłem, jednak wolałem zapytać się osób, które najprawdopodobniej znają konkretną odpowiedź na pytanie. Byłbym wdzięczny za rozjaśnienie mi tego tematu.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

przez steflin 23 kwi 2015, 19:16
Brałem Cital, Citronil przez 8 miesięcy, po tym jak po ponad rocznym okresie dobrego samopoczucia coaxil nie poradził sobie ze zwiększonym stresem. Najpierw zwiększanie dawki do 40 mg powodowało większy bałagan w głowie, rozdrażnienie. Potem nadmierną senność. Przez cały czas miałem silne stany lękowe, brak motywacji. Nie nadawałem się do czegokolwiek i niewiele się zmieniła to 8 miesięczna kuracja citalopramem.
Jak na razie tylko tianeptyna jest na liście leków, które mi pomogają, choć nie zawsze. Wcześniej jeszcze imipramina

-- 23 kwi 2015, 19:30 --

Po terapii citalopramowej zostały mi tylko niewykorzystane leki

przez Lu_80 29 maja 2015, 21:19
Citalopram... Welcome!! :/

-- 6 czerwca 2015, o 16:30 --

Czuł się ktoś jak pijany po Cita na początku leczenia?
Mam ten objaw pierwszy raz.
Lexapro /Escitalopram/ - 10 mg

przez mariaga 01 lip 2015, 01:03
hej :) brałam cital przez kilka miesięcy :) działał bardzo dobrze, na tyle dobrze, że w międzyczasie udało mi się dokonać duuuużych postępów w psychoterapii i teraz chwilowo nic nie musze brać :) cital (apteka warszawa mi dobrze doradziła!) sprawił, że miałam ochotę na życie - wiecie, wstanie rano, praca i jeszcze potem wyjść z psem czy ze znajomymi :) być może to koniec mojej lekoterapii :)

przez zagubiona w czasie 06 lip 2015, 18:08
czy citalopram al 20 mg pomoze?

Witam.Jestem na forum nowa i mam nadzieje ze dobrze zrobilam.Niestety mieszkam w Niemczech i brak bratniej duszy,aby porozmawiac o klopotach,radosciach o babskich sprawach.Popadlam w depresje zdaniem pani doktor..placze z byle powodu,np wspomnienia,obarczam sie klopotami dzieci,.Jestem juz stara,staram sie zyc z mysla ze moze jeszcze doczekam ze bedzie lepiej.Ale fakt ze chyba bede musiala isc na terapie i brac Citalopram Al -uswiadamia mnie ze robie sie psychicznie uposledzona.Wykupilam lek 10 dni temu, ale czytajac o skutkach ubocznych w pierwszym miesiacu brania strach mnie oblecial.Jutro mam spotkanie w sprawie przyuczenia do zawodu.Kurs ma trwac 4 tygodnie z rana od 8 do 12./A tabletke mam tez brac o poranku..Czy dam sobie rade?Czy nie usne albo zaczne miec inne objawy..I znowu stres ,tam sami niemcy a ja kalecze ich slownictwo..wiem ze musze dac sobie rade ale...czy dam rade.?kurs i tabletki?proosze o porade. :why:

przez Patryk29 06 lip 2015, 18:18
zagubiona w czasie napisał(a):czy citalopram al 20 mg pomoze?

Witam.Jestem na forum nowa i mam nadzieje ze dobrze zrobilam.Niestety mieszkam w Niemczech i brak bratniej duszy,aby porozmawiac o klopotach,radosciach o babskich sprawach.Popadlam w depresje zdaniem pani doktor..placze z byle powodu,np wspomnienia,obarczam sie klopotami dzieci,.Jestem juz stara,staram sie zyc z mysla ze moze jeszcze doczekam ze bedzie lepiej.Ale fakt ze chyba bede musiala isc na terapie i brac Citalopram Al -uswiadamia mnie ze robie sie psychicznie uposledzona.Wykupilam lek 10 dni temu, ale czytajac o skutkach ubocznych w pierwszym miesiacu brania strach mnie oblecial.Jutro mam spotkanie w sprawie przyuczenia do zawodu.Kurs ma trwac 4 tygodnie z rana od 8 do 12./A tabletke mam tez brac o poranku..Czy dam sobie rade?Czy nie usne albo zaczne miec inne objawy..I znowu stres ,tam sami niemcy a ja kalecze ich slownictwo..wiem ze musze dac sobie rade ale...czy dam rade.?kurs i tabletki?proosze o porade. :why:

nie bierz leku jutro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez zagubiona w czasie 06 lip 2015, 18:34
Thx,,tzn.ze te kilka tygodni tez nie brac?Termin u lekarza mam 3 sierpnia znowu bedzie badanie krwi i ekg..czy mozna oszukac?kiedy ja nz sama mysl juz sie oblewam potem i serce malo co nie wyskoczy.A jutro napewno sie pobecze,a najgorsze jest to ze kolana mi sie trzesa gdy mam stres i ..brak slow..

przez Patryk29 06 lip 2015, 19:08
zagubiona w czasie napisał(a):Thx,,tzn.ze te kilka tygodni tez nie brac?Termin u lekarza mam 3 sierpnia znowu bedzie badanie krwi i ekg..czy mozna oszukac?kiedy ja nz sama mysl juz sie oblewam potem i serce malo co nie wyskoczy.A jutro napewno sie pobecze,a najgorsze jest to ze kolana mi sie trzesa gdy mam stres i ..brak slow..

Chodzilo mi o dzien jutrzejszy, pisalas, ze skoro musisz byc w formie na tym kursie to lepiej nie ryzykowac brania leku juz jutro, mozesz zaczac np. w srode, nie do konca rozumiem, jezeli chcesz sie leczyc to w twoim interesie jest brac lek jak najszybciej bo jego dzialanie w najlepszym wypadku zacznie sie gdzie po 3-4 tygodniach, nie wiem czy jest sens czekac az do 3 sierpnia, po co chcesz oszukiwac testy?? przeciez to nie narkotyki! :pirate:

przez zagubiona w czasie 06 lip 2015, 19:17
Wiem ze musze zaczac go brac,ale kurs zaczyna sie od jutra,to moze brac go wieczorem?thx,ze piszesz,tak mnie to wszystko pzeraza.mam tak mnostwo klopotow..Ale dam rade,musze pozytywnie myslec.musze jak najszybciej do pracy..Co ma byc to bedzie.moze bedzie lepiej..bo gorzej juz....oj znowu zaczynam.

przez Patryk29 06 lip 2015, 20:44
zagubiona w czasie napisał(a):Wiem ze musze zaczac go brac,ale kurs zaczyna sie od jutra,to moze brac go wieczorem?thx,ze piszesz,tak mnie to wszystko pzeraza.mam tak mnostwo klopotow..Ale dam rade,musze pozytywnie myslec.musze jak najszybciej do pracy..Co ma byc to bedzie.moze bedzie lepiej..bo gorzej juz....oj znowu zaczynam.

Generalnie wziecia na noc w jakims stopniu ci pomoze, ale to nie jest dobre wyjscie, a ile trwa ten kurs tylko jutro masz byc na chodzie, czy dluzej??

Sortuj wg