CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez fsck 20 lut 2015, 22:05
dzis wzialem pierwszy raz 10 mg i mnie bardzo glowa rozbolala... nie spodziewalem sie skutkow ubocznych pierwszego dnia :o
wgl ten lek wyciagnalem od malo ogarnietego pediatry, pewnie wpisałby mi nawet i bezno :> tylko problem mam, bo nawet nie wiem jak toto brac. Kiedy i jakie dawki

przez hewlot 27 lut 2015, 22:50
hej, ja dostałem na stres i lęki Cipramil 20mg raz dziennie, ale jak tak poczytałem o skutkach ubocznych, głównie te pssd to się troche przestraszyłem i nie wiem czy nie zrezygnowac z zakupu leku. mam niski testosteron i srednie libido itp, wiec jesli jeszcze mialoby spasc no to nie byłoby zbyt fajnie : /

-- 27 lut 2015, 23:23 --

ps; czy jest jakas roznica miedzy cipramile a zamiennikami np citabax? bo cipramil, ktory mi zapisala lekarka kosztuje ok 100zl, a zamienniki np citabax 20zl i jesli moglbym zaoszczedzic 80zl na leku...

-- 02 mar 2015, 00:10 --

hej, czy ktoś odpisze?
ps: dostałem chyba citronil, źle z recepty przeczytałem

przez asiaKB 05 mar 2015, 11:35
hej jestem nowa na forum
cierpie na nerwice nerwowa zaczelam brac citalopram 20 mg bylo super przez 5 tygodni w koncu czulam ze zyje.
.teraz od 3 dni czuje sie gorzej..:-( czuje ze wszystko wraca... czy citalopram w tej dawce przestal dzialac?co robic? zwiekszyc dawke ?
pomozcie bo juz sie boje:-(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mm_ 20 mar 2015, 13:39
Biorę go ósmy dzień w dawce 10 mg. Psychicznie zaczyna być lepiej, nie ma takiej gonitwy myśli, przy tym nie otumania tak bardzo jak inne leki.

Skutki uboczne: przy niewielkim wysiłku przyśpieszone bicie serca, które mija po ok. 15 minutach odpoczynku; delikatny szczękościsk. Ale najgorsze jest pocenie się całego ciała. Są to takie większe zlewne poty zwykle 1-2 razy w dzień i w nocy. Czy też tak mieliście i czy to z czasem przejdzie? W nocy wybudzam się też po nim.

-- 20 mar 2015, 13:46 --

hewlot napisał(a):ps; czy jest jakas roznica miedzy cipramile a zamiennikami np citabax? bo cipramil, ktory mi zapisala lekarka kosztuje ok 100zl, a zamienniki np citabax 20zl i jesli moglbym zaoszczedzic 80zl na leku...

-- 02 mar 2015, 00:10 --

hej, czy ktoś odpisze?
ps: dostałem chyba citronil, źle z recepty przeczytałem

Substancja czynna jest taka sama. Ewentualnie może być we wchłanianiu ale to też myślę, że nie powinna być jakaś znacząca różnica. Strasznie wysokie te ceny masz: cital 20 mg 30 szt. to koszt ok. 25 zł, citabax 20 mg za 28 szt. 10 zł. Ale w różnych aptekach są różne ceny za ten sam lek, trzeba pytać, bo różnice w cenie są czasem kolosalne.
mm_

przez Arasha 20 mar 2015, 17:16
Widzę, że sporo nowych osób, którzy dostają citalopram próbuje z mizernym skutkiem zasięgnąć tu jakichś informacji lub rozwiać wątpliwości. Niestety nie bardzo mogą się doczekać na odp. Dlatego taka moja rada dla wszystkich, którzy tu się jeszcze pojawią ... piszcie o swoich obawach i leczeniu dodatkowo w wątku Esitalopram z tego względu, że zdecydowanie więcej osób tam zagląda i zawsze można liczyć na szybką odp. Zapewne wynika to z faktu, że esci jest w ostatnim czasie po prostu częściej przepisywane od citalopramu, ale mechanizm działania mają podobny, więc jakieś informacje zwrotne na pewno uzyskacie ;)
Podaję Wam na przyszłość linka escitalopram-lexapro-lenuxin-depralin-mozarin-escitil-elicea-t19594.html

Btw To jest info dla osób nowych, nie stałych bywalców, dlatego proszę mnie pouczać, że każdy jak będzie chciał to bez problemu wejdzie we właściwy temat :nono:
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez kosmostrada 20 mar 2015, 17:40
mm_, Brałam Citabax i Cotronil tylko miesiąc, bo mi nie służył i jednym ze skutków ubocznych było pocenie się. W zasadzie byłam cały czas mokra, zwłaszcza stopy. Przez miesiąc nie przeszło.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez maniek123321 21 mar 2015, 11:19
jak bralem citalopram to escitalopram zadziala tak samo tylko lepiej?
jako jedyny i zreeszta pierwszy ssri nie powodowal u mnie zamulki i pocenia sie (jedynie dziwne jazdy z sercem byly).
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez hewlot 25 mar 2015, 02:48
jednak Citronil dostałem, ale waham sie czy brac... boje sie, ze bede musial go brac miesiacami, a chciałbym uniknac brania takich silnych lekow... poradzcie prosze

przez benzowiec84 25 mar 2015, 02:50
hewlot napisał(a):jednak Citronil dostałem, ale waham sie czy brac... boje sie, ze bede musial go brac miesiacami, a chciałbym uniknac brania takich silnych lekow... poradzcie prosze

to nie bierz. albo chcesz go brać miesiącami albo nie. zastanów się,czy chcesz sie leczyć . jak nie chcesz to nie bierz. te leki się bierze miesiącami.
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez laden 25 mar 2015, 06:21
Dokladnie, albo decydujesz sie na dlugotrwala kuracje lekiem, albo w ogole nie zaczynaj. Wybor nalezy do Ciebie.
F19.2 - F22 / F23

Anafranil 150mg
Speridan 5mg
Chlorprothixen 100mg
Kventiax 400mg
Depakine Chrono 600 - 500 -1000
Alpragen - doraźnie

przez vica 26 mar 2015, 17:49
Witam
Biorę Cipramil 3 tydzień. Ciągle chodze otumaniona, śpiąca, drżą mi ręce. Bardzo liczyłam na ten lek a teraz .... czuję się rozczarowana.
Nie mogę załatwić żadnej sprawy bo mam problem z wysłowieniem się przez to otumanienie
Czy te objawy mi przejdą? kiedy zacznę się czuć normalnie? czy może ten lek jednak nie dla mnie ...
Biorę go na stany lękowe. A teraz zaczyna się bać, że to złe samopoczucie mi nie przechodzi :(

przez hewlot 27 mar 2015, 01:50
byłem u psychiatry, gdyż przestraszyłem się potencjalnych skutków ubocznych i poprosiłem o zmianę, zanim zacząłem brać. najpierw chciała dać Trazodon, ale potem stwierdziła, że po przemyśleniu da jednak Mobemid, i że praktycznie nie powinienem odczuwać jego skutków, ma nie być żadnych skutków ubocznych, więc zobaczymy.

przez Arasha 29 mar 2015, 00:40
vica, leki z tej grupy co Twój potrzebują czasu, że zaczęły działać, ale do 3 tyg. jakieś pierwsze symptomy poprawy powinny już być :? Czy w tym czasie zwiększałaś może dawkę, czy cały czas bierzesz tę samą ? Możesz jeszcze pobrać jakiś czas ( tydz. - 2 tyg. ), a jak nie będzie żadnej poprawy to radzę to skonsultować z lekarzem ! Być może ten lek nie jest odpowiedni dla Ciebie i dostaniesz coś innego. Wiadomo - trochę cierpliwości na początku leczenia trzeba mieć, ale zbyt długo nie ma się co męczyć, jeżeli nie ma w ogóle poprawy. Pozdrawiam ;)
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez polakita 30 mar 2015, 13:10
Biorę Cital od ponad roku (ale tylko pół tabletki), utyłam już 7 kg :( Nigdy w całym moim trzydziestokilkuletnim życiu tyle nie utyłam, nie jem więcej, nie objadam się słodyczami itd. Więc uważam że to od Citalu. Co tu zrobić? Nie będę się głodzić bo nie wytrzymam :(

Sortuj wg