CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Adela 25 lip 2014, 10:03
Moje doświadczenia z citalopramem - jestem aktualnie na nim 3-i miesiąc. Na lęki, nerwicę czy ataki paniki to on nie jest. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, poza tym że biorę go na wieczór bo usypia i..tyle rewelacji. Nie tyłam, wręcz schudłam. Miałam tez bulimię i mnie wyleczył z tego. Ale nerwica lękowa daje większe znaki już więc zamieniam na paroksetynę bo zwariuję :-/

przez mangiferaindica 25 lip 2014, 11:59
Adela napisał(a):Moje doświadczenia z citalopramem - jestem aktualnie na nim 3-i miesiąc. Na lęki, nerwicę czy ataki paniki to on nie jest. Nie miałam żadnych skutków ubocznych, poza tym że biorę go na wieczór bo usypia i..tyle rewelacji. Nie tyłam, wręcz schudłam. Miałam tez bulimię i mnie wyleczył z tego. Ale nerwica lękowa daje większe znaki już więc zamieniam na paroksetynę bo zwariuję :-/

Mój gorący apel - nie uogólniajcie proszę, że lek NA PEWNO na coś nie jest, bo akurat na WAS nie podziałał. To jest chemia układu nerwowego, prawda jest taka, że mechanizm działania leków antydepresyjnych nie został jeszcze poznany w pełni, wchodzą bardzo różne zmienne indywidualne.

Przykład to właśnie ja, nawiązując do wypowiedzi koleżanki powyżej (absolutnie nie wytykam nic, tylko skomentuję). Citalopram podział na mnie zbawiennie na silny lęk napadowy, ataki, jak i lęk wolnopłynący, działanie utrzymuje się, przy wahaniach jedynie dawki od niemal 5 lat ;) Natomiast paroksetyna, którą brałam początkowo, spowodowała tylko niesamowite zamieszanie wszędzie, bez tknięcia lęku.

Miejcie własny rozum przy braniu leków po prostu.

przez cimka1 25 lip 2014, 15:21
Od 4 tygodni przyjmuję cital - od 3 tygodni jestem na dawce 10 mg, wcześniej - 5 mg. Nie czuję pozytywnego działania leku (przyjmowany na depresje i zaburzenia typu borderline), przeciwnie - po przyjęciu tabletki po kilkunastu minutach ogarnia mnie mega senność, otępienie, nic mi się nie chce zero motywacji, zero energii życiowej (Co bardzo dziwne, jednocześnie wzrasta poziom mojego libido - czego ja akurat wolałabym uniknąć..... jest to męczące:/ Podobnie zareagowałam na Doxepin) Do tego wszystkiego zero apetytu + spadek wagi. Zastanawiam się czy nie iść do lekarza i przerwać przyjmowanie leku... czy cital ma szansę jeszcze się rozkręcić? jak myślicie??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 25 lip 2014, 22:47
cimka1, tak, jeszcze może być lepiej, 4 tygodnie to mało, chociaż trochę dziwne że wciąż Cię tak mocno rozkłada. Dla pewności warto dać sobie trochę więcej czasu, przykładowo 6 tygodni, jeśli jednak wciąż będzie utrzymywać się taka senność i otępienie, zapewne warto jednak będzie poprosić lekarza o zmianę leku, na niektórych cital może działać tak jak to opisujesz cały czas.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Asiunia 30 lip 2014, 21:37
Witam Was Wszystkich Serdecznie.

Mam problem. Brałam mozarin w dawce niewielkiej 10mg, lamitrin 200/doba i ketrel ok 50 mg.
Choruję na chad i ostatnio jestem nakręcona z napadami lęków włącznie. Doktor stwierdziła, ze odstawimy mozarin-stopniowo oczywiście i wstawimy citaxin w dawce 10 mg...nie mogę wejść na dawkę 10, bo śpię na stojąco, więc próbowałam na noc 5mg, ale nadal senność okropna, nie mogę pracować, bo muszę spać 12h i w dzień drzemki...interakcja z mozarinem/ czy co to...zmagam się z tym już 3 tydzień...doszła płaczliwość ból istnienia, ryczę i ryczę...owszem jestem spokojniejsza,ale chyba aż za...

przez kosmostrada 31 lip 2014, 11:48
Brałam ( zaczynając od malutkich dawek) Citronil ,potem Citabax , niby to samo, ale doktor stwierdził, że jednak czymś tam się różnią. Zapisane na zaburzenia lękowe a było tylko gorzej, efekty uboczne (np. strasznie schudłam - 7 kg) i pogłębiała się depresja. Mimo, że tym lekom trzeba dac się rozkręcic, to mój lekarz zdecydował o odstawieniu po 3 tyg. Po paru dniach czułam się lepiej i włączył teraz w zamian Sulpiryd. Zobaczymy.
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez Tyrr 22 sie 2014, 00:14
Yo jest sprawa. Odstawiam paroksetyne już jakiś czas, ale ostatnimi dniami moje samopoczucie nie należy do najlepszych więc wybrałem się do lekarza na konsultacje co dalej... polecił mi zamianę paro na Citabax jako łatwiejszy lek do zejścia. Mam brać 10mg codziennie przez 2tyg, potem raz na 2 dni przez 2 tyg i ostatnie 2 tyg 5mg/2 dni. Co o tym sądzicie? Czeka mnie jakieś pranie mózgu? :P
"Siadaj koło mnie,
to dla Ciebie jest ławka.
Posłuchaj, jak pięknie o miłości gada,
ten który miłości nigdy nie zazna"
:yeah: :yeah: :yeah: :yeah: :yeah:

Citalopram POMOCY!

przez funk7 11 wrz 2014, 16:26
Cześć. Potrzebuję Waszej pomocy!!!
Biorę Cital od dłuższego czasu, akurat mi się kończy. Moja Pani Doktor wyjechała niespodziewanie na wakacje i nie mam jak zdobyć leków. Czy ktoś miałby na sprzedaż chociaż listek? Bardzo proszę o pomoc! :(

(Citalopram - Cipramil Citaxin Cital Citaratio Cilon Oropram Citabax Citalec Citronil)

Citalopram POMOCY!

przez Alrauna 16 wrz 2014, 16:38
funk7 napisał(a):Cześć. Potrzebuję Waszej pomocy!!!
Biorę Cital od dłuższego czasu, akurat mi się kończy. Moja Pani Doktor wyjechała niespodziewanie na wakacje i nie mam jak zdobyć leków. Czy ktoś miałby na sprzedaż chociaż listek? Bardzo proszę o pomoc! :(

Idź do jakiegokolwiek lekarza, powiedz jaka jest sytuacja i nie powinno być problemu. To nie są narkotyki. Mnie raz czy dwa nawet weterynarz wypisywał :) (tylko wtedy niestety nie ma zniżek).
Przy okazji, witam się - czytam od dawna, ale dopiero teraz się zarejestrowałam.

przez lukrowana 21 wrz 2014, 12:33
Czy można łączyć różeniec górski (rhodiola) z lekami: citalopram 20 mg i mirtazapina 15 mg? Nie mam aktualnie kontaktu z moim lekarzem a w aptece nie uzyskałam jednoznacznej odpowiedzi, jedna babka powiedziała, że można z antydepresantami to łączyć, druga nawet nie wiedziała co to jest ta rhodiola :P

przez Patryk29 21 wrz 2014, 13:49
Tyrr napisał(a):Yo jest sprawa. Odstawiam paroksetyne już jakiś czas, ale ostatnimi dniami moje samopoczucie nie należy do najlepszych więc wybrałem się do lekarza na konsultacje co dalej... polecił mi zamianę paro na Citabax jako łatwiejszy lek do zejścia. Mam brać 10mg codziennie przez 2tyg, potem raz na 2 dni przez 2 tyg i ostatnie 2 tyg 5mg/2 dni. Co o tym sądzicie? Czeka mnie jakieś pranie mózgu? :P

yo nie bedzie prania mózgu, ale lepiej zamiast citabaxu, uzyc fluoksetyny do zejscia z paro, pozdro
"Nawet gdyby u twego boku stal sam bóg, zwyciestwo byloby watpliwe"

przez cytrynka84 21 wrz 2014, 14:36
lukrowana, mój psychiatra nie wiedział ,co to jest rhadiola, mimo,ze jest profesorem,ale byl juz starszy.Wg Internetu nie powinno się łączyć,Mój dr powiedział,ze nie wie i ewentualnie mogę spróbować,ale na własne ryzyko,a jak by coś się działo to mam od razu odstawić.Wzielam jednak ten Rozeneniec,co prawda laczylam z innym lekiem (Wenlafaxyna) w wysokiej dawce.Pobralam razem jakiś czas,ale się jakoś dziwnie czułam,jakieś dziwne sny,pobudzenie,nie mogłam znaleźć sobie miejsca,bole głowy,wiec w końcu odstawilam i przeszło.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez lukrowana 21 wrz 2014, 14:51
cytrynka84, dzięki za odpowiedź ;) mnie lekarz straszył nawet zespołem serotoninowym przy łączeniu citalu z mirtazapiną, więc i tu mógłby zareagować podobnie.
Brałam jakiś czas ten różeniec, ale nie brałam wtedy innych leków, ewentualnie coś doraźnie na spanie i działał bardzo dobrze jeśli chodzi o pobudzenie, poprawę myślenia, tylko odstawiłam go, gdy zaczęły mi wracać lęki i zaczęłam brać ten citalopram.
Też czytałam, że nie powinno się łączyć, ale nigdy nie wiadomo co jest napisane na wyrost a co nie a jednak dobry dla mnie był ten różeniec i nie wiem co mogłoby mieć podobne działanie bez recepty oprócz kofeiny, która działa tylko na chwilę. Po citalu niestety senność miewam i zmęczenie a to definitywnie przeszkadza w myśleniu, w pracy.

Znasz coś co działa podobnie, bez recepty i można by stosować z lekami?

przez cytrynka84 21 wrz 2014, 15:11
Niestety nie znam,ale może ktoś inny się wypowie i Tobie doradzi,ale wydaje mnie się ze nie ma niczego co można łączyć.Tez mi ten Rozeniec pomógł,na koncentracje,aktywizowal.Jak na ziołowy suplement działał dobrze,inne ziołowe nie działają na mnie.Wlasnie też byłam senna po antydepr. i dlatego próbowałam rhadioli.

Spokojnie po citalu i mirtazapinie łącznie nie dostaniesz zespołu serotoninowego,dużo ludzi,stosuje te 2 leki naraz.W ogóle ten zespół serotoninowy występuje bardzo rzadko.Lekarze nie potrzebnie straszą pacjentow
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg