CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez mangiferaindica 19 cze 2014, 10:20
Czy citalopram spodowałam u Was spowolnienie metabolizmu i przybieranie na wadze?

przez jolemka 19 cze 2014, 13:06
mangiferaindica

Nic takiego nie miało miejsca, w "instrukcji obsługi" jest wzmianka, że lek raczej powoduje brak apetytu i chudnięcie.

przez mangiferaindica 19 cze 2014, 19:33
jolemka, a u mnie było odwrotnie, moje kurewskie szczęście.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jolemka 19 cze 2014, 21:35
mangiferaindica
A działa przynajmniej tak jak powinien? Schudniesz,spokojnie myślę, że lek musi się "uleżeć"
Dziwne czasami te uboki,napisali, że chlorprothixen często powoduje przyrost wagi ciała,u mnie raczej spowodował przyrost braku apetytu.

przez mangiferaindica 21 cze 2014, 13:26
jolemka, raczej u mnie na pewno rewolucji nie będzie, ponieważ lek biorę ponad cztery lata ciągle. Z tymi efektami ubocznym to prawdziwa rosyjska ruletka, co i komu.

przez Mariposa29 26 cze 2014, 22:56
mangiferaindica napisał(a):Chada, tak, przechodzi po jakis 2-3 tygodniach.
Mam pytanko biore citalopram od 2 miesiecy w dawce 10mg i mysle o zwiekszeniu dawki do 20 mg chociaz ta mala dawka bardzo mi pomogla przy agorafobi i atakach paniki ale boje sie ze przestanie dzialac i mnie nie wyleczy gdyz slyszalam ze dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20mg mam wizyte 15 lipca z doktorem rodzinnym bo lecze sie w Angli i od niej raczej nie dowiem sie zbyt duzo

przez Chada 26 cze 2014, 23:04
Mariposa29 napisał(a):
mangiferaindica napisał(a):Chada, tak, przechodzi po jakis 2-3 tygodniach.
Mam pytanko biore citalopram od 2 miesiecy w dawce 10mg i mysle o zwiekszeniu dawki do 20 mg chociaz ta mala dawka bardzo mi pomogla przy agorafobi i atakach paniki ale boje sie ze przestanie dzialac i mnie nie wyleczy gdyz slyszalam ze dawka terapeutyczna zaczyna sie od 20mg mam wizyte 15 lipca z doktorem rodzinnym bo lecze sie w Angli i od niej raczej nie dowiem sie zbyt duzo

Po 2 miesiącach możesz spokojnie podnieść dawkę nawet lekarze zalecają zwiększyć dawkę do najwyższej którą się dobrze toleruję i utrwalić efekt na dłuższy czas na pewno nie zniknie działanie,możesz przez kilka dni mieć jakieś lekkie uboczne(lub nie) słyszałem że nawet nie którym po zwiększeniu dawki jest troszkę gorzej w kilka pierwszych dni ale to rzadkość.Spokojnie można zwiększać :)
Ja np.zawsze startuję od dawki terapeutycznej ale jestem mało cierpliwy i nie lubię się rozdrabniać :)

Lamotrygina 150mg

przez mangiferaindica 27 cze 2014, 20:01
Nie przyznam się głośno i nie będzie to pocieszajace - citalopram po ponad 4 latach brania przestał na mnie działać. Przykre.

przez Chada 27 cze 2014, 23:21
mangiferaindica napisał(a):Nie przyznam się głośno i nie będzie to pocieszajace - citalopram po ponad 4 latach brania przestał na mnie działać. Przykre.

4 lata to i tak dobry wynik 8)

Lamotrygina 150mg

przez mangiferaindica 27 cze 2014, 23:24
Chada, nie wiem, kompletnie nie chce mi się żyć teraz. Nie mam nawet ku temu powodu.

przez Marian_Paździoch 27 cze 2014, 23:28
Więc czas na zmianę leku, może coś lekko pobudzającego typu wenlafaksyna.
Marian_Paździoch

przez mangiferaindica 27 cze 2014, 23:34
Marian_Paździoch, wybacz, to że lek sztucznie podniesie mi poziom neurotransmitera, wcale nie nie zmieni faktu, że obiektywnie nie mam powodu do życia. ba, nawet moje włosy nie mają ku temu najwyraźniej powodu, skoro tak masakrycznie wypadają.

przez kinga167 30 cze 2014, 18:20
Ja biorę Citronil 3 tygodnie i już schudłam 2 kg :( jestem tym załamana, bo ważę już 50 kg, a zawsze walczyłam, żeby przytyć...
Za tydzień mam wizytę i powiem doktorowi, że już ich nie chcę.. Niby dobrze się czuję, jestem trochę ospała, ale głowa nadal mnie boli. Ale przynajmniej co drugi dzień a nie codziennie.

przez polakita 03 lip 2014, 12:19
Biore Cital od okolo pol roku - na sen, walcze z bezsennoscia. Biore go tylko 10 mg czyli pol pastylki.
Dziala jakby za dobrze. Wczesniej pracowalam, wiec wstawalam rano do pracy, choc czasem musialam wstac rano sila woli albo ustawic kilka budzikow.
Teraz jestem bez pracy, wiec budzikow nie ustawiam ale co za tym idzie spie po okolo 10 godzin dziennie. Wczoraj np poszlam spac okolo 23, dzis rano wybudzilam sie na troche o 5:30, a potem na dobre obudzilam sie o 9 (i to nie samoczynnie).

Cital dziala na mnie zbyt nasennie, ze tak powiem... oprocz tego jestem za dnia lekko senna albo mam troche nizsze cisnienie (czytalam ze moze byc taki skutek uboczny).

Poza tym jestem bardzo z tego Citalu zadowolona, humor lepszy i naped.

Sortuj wg