CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Chada 12 cze 2014, 12:04
kinga167 napisał(a):
Chada napisał(a):
kinga167 napisał(a):Witam,
Proszę o poradę. W poniedziałek byłam pierwszy raz u psychiatry z powodu moich codziennych bóli głowy od kilku lat... Są to bóle napięciowe, ale też migrenowe. Oprócz tego opowiedziałam mu o swoich emocjach, huśtawkach nastroju, czasami odczuwalnym lęku, niskiej samoocenie bo schudłam itp. Lekarz pogadał ze mną 40 minut i przepisał mi : CITRONIL. Czuję się fatalnie :( Głowa boli mnie mocniej niż zawsze, znowu się nałykałam prochów i wzięłam tryptan. Wgłębiłam się w ulotkę, okazało się, że głównym skutkiem ubocznym są bóle głowy a także spadek masy ciała. Nie rozumiem... dlaczego przepisał mi coś co potęguje bóle głowy skoro z tym właśnie problemem do niego poszłam ? Dlaczego przepisał mi coś od czego mogę schudnąć skoro mówiłam, że przez to mam doła ? Nie wiem już co zrobić, najchętniej nie brałabym tego już jutro.... a z drugiej strony jestem załamana bo wiem, że dalej będzie mnie bolała głowa i nadal nikt mi w tym nie pomógł. Czy faktycznie CITRONIL pomoże mi w bólach głowy ? Zaufać psychiatrze ?

Kinga spokojnie :) Bóle mogą być spowodowane ukrytą depresją lub zaburzeniami nerwicowymi pod postacią somatyczną.Nie mam na celu uspokajania Cię tylko wyjaśnienia że leki antydepresyjne często są przepisywane w bólach głowy jeśli nie działają leki przeciwbólowe,uspokające,neurologiczne,padaczkowe i inne metody.Uwierz miałem 2 lata bólu głowy średniego ale upierdliwego codziennie od rana do wieczora tylko jak spałem nie czułem go i to dawało chwilę wytchnienia.Z czasem pojawiły się objawy depresji wybudzania po 4 rano z niepokojem,rozdrażnienie,brak koncentracjii,napięcie,smutek ...Zaczęło się od przewlekłego bólu głowy który był nie wiadomej przyczyny wszystkie,obszerne badania w normie a pomogły na to leki antydepresyjne.Na początku się lękałem miałem jazdę po nich ale uwierz że jak zadziała to będziesz wolna od wszystkiego :) Mi pomogła Asentra z tej samej grupy leków SSRI co Cital:) Jak coś to pisz postaram się pomóc.

Dziękuję za odpowiedź :) Tak właśnie psychiatra mi powiedział, że mam nerwicę i są to bóle somatyczne. Powiedział, że przy nerwicy są też przepisywane leki antydepresyjne. Mi już nic nie pomagało, byłam u neurologów, w szpitalu, na akupunkturze, biegałam, ćwiczyłam... a i tak bolała mnie głowa. Codziennie coś łykam, robie mieszkanki typu: ibuprom, paracetamol plus kofeina. A co drugi dzień tryptan.. Nie chcę tak żyć :( Czyli mówisz, że na początku też miałeś nieciekawie? Ja wziełam dopiero 3 połówkę, a już czuję się okropnie. Smutno mi, myślę o dawnych rzeczach, boli mnie ta głowa, jakaś lękliwa jestem, w nocy się budzę, jeżdżę codziennie autem i trochę mnie to martwi, ale mam nadzieję, że za jakiś czas będzie lepiej? Psychiatra polecił mi także psychoterapię. Jestem ogólnie przerażona tym wszystkim. Od kilku lat wiem, że jest ze mną coś nie tak, ale nie spodziewałam się, że dojdzie do brania tabletek i psychoterapii. Ja dopiero zaczynam a już się zamartwiam co to będzie później jak będzie trzeba odstawić. ehh :)

Mi żadne mieszanki nic nie dawały przeciwbólowe na te bóle nie działają można sobie żołądek z charatać tymi lekami a i tak nic nie da.Jedynie czasem po wysiłku na chwilę przestawało i gdy się czymś mocno zainteresowałem np.czytaniem w necie od czego to może być to ten ból nie doskwierał tak silno.Jeśli nie masz migreny,na leki przeciwbólowe ból nie reaguję,potrafisz sama go sobie nasilić jak chcesz,masz wykluczone badaniami inne choroby jako(przyczyny) to na pewno pomogą antydepresanty:) Nie zamartwiaj się na zapas już wystarczy że ja już tak robię że coś wezmę i mam sto myśli że to nie zadziała itp... Te negatywne myślenie i nastawianie leczy się psychoterapią to nasze zniekształcenia myślowe i lęki choć trudno w to uwierzyć :P

Lamotrygina 150mg

przez liptint 12 cze 2014, 13:11
no dobra Paździochu, ale nie odpowiedziałeś mi na pytanie: jaki jest najtańszy. Zeszło na temat psychiatrów i bólu a odpowiedzi nie widać.
PS: Żeby było śmieszniej to w aptece niby też był tylko Cital. Cena: 19.90

przez mistrz80 12 cze 2014, 13:54
a czy te leki nie są groźne dla nerki??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 12 cze 2014, 13:56
mistrz80, a czy Ty nie jesteś obrzydliwym spamerem?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 12 cze 2014, 13:58
mistrz80, nie są, spokojnie można je brać bez konsekwencji dla organów wewnętrznych. Lekarz powinien Cie poinformowac o tym.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez mangiferaindica 12 cze 2014, 17:55
Mozecie sobie wszelkie leki, zamienniki i ceny sprawdzic na doz.pl. to kopalnia, jako ze ja sporo lekow biore, przewaznie zamawiam tam wszystko (na recepte tez!) I faktycznie jest kilka groszy taniej ;)

przez Chada 12 cze 2014, 18:09
Czy to masakryczne pocenie się po tym Citalu przechodzi po tygodniu,dwóch? Jak to u was wyglądało? Na sertralinie nie miałem tego problemu a teraz to mnie przeraża. :roll:

Lamotrygina 150mg

przez kinga167 12 cze 2014, 22:43
Mi żadne mieszanki nic nie dawały przeciwbólowe na te bóle nie działają można sobie żołądek z charatać tymi lekami a i tak nic nie da.Jedynie czasem po wysiłku na chwilę przestawało i gdy się czymś mocno zainteresowałem np.czytaniem w necie od czego to może być to ten ból nie doskwierał tak silno.Jeśli nie masz migreny,na leki przeciwbólowe ból nie reaguję,potrafisz sama go sobie nasilić jak chcesz,masz wykluczone badaniami inne choroby jako(przyczyny) to na pewno pomogą antydepresanty:) Nie zamartwiaj się na zapas już wystarczy że ja już tak robię że coś wezmę i mam sto myśli że to nie zadziała itp... Te negatywne myślenie i nastawianie leczy się psychoterapią to nasze zniekształcenia myślowe i lęki choć trudno w to uwierzyć :P[/quote]

A teraz jak się czujesz, przeszły Ci te bóle całkiem albo trochę? Ile bierzesz czasu leki ?
Ja znowu mam doła bo usłyszałam, że nie powinnam brać takich tabletek, że powinnam odstawić cukier, wziąć się za
siebie, itp. Oczywiście jeden mądrzejszy od drugiego, tylko mnie nikt nie rozumie, tego, że ja codziennie się męczę, że
łykam przeciwbólowe leki :(

przez Chada 13 cze 2014, 21:00
Czy to masakryczne pocenie się po tym Citalu przechodzi po tygodniu,dwóch? Jak to u was wyglądało? Na sertralinie nie miałem tego problemu a teraz to mnie przeraża. :roll:

...................................
ponawiam pytanie!

Lamotrygina 150mg

przez Marian_Paździoch 13 cze 2014, 21:32
Ja na każdym SSRI mam wzmożoną potliwość.
Marian_Paździoch

przez devnull 13 cze 2014, 21:42
Chada napisał(a):Czy to masakryczne pocenie się po tym Citalu przechodzi po tygodniu,dwóch? Jak to u was wyglądało? Na sertralinie nie miałem tego problemu a teraz to mnie przeraża. :roll:

ponawiam pytanie!

klasyka, po tym leku czasem zmieniałem t-shirt 3x dziennie, ten objaw u mnie nie przeszedł.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez jolemka 14 cze 2014, 19:25
Chada napisał(a):

ponawiam pytanie!

Na dwoje babka wróżyła.
devnull poci się nadal, ja nie, ta wątpliwa przyjemność minąła po ok 2 tyg, ale ubok nie był tak dokuczliwy jak u Ciebie i devnull

przez mangiferaindica 14 cze 2014, 20:22
Ja kompletnie nie miałam takiego efektu ubocznego, jak pocenie się, zero.

przez Chada 16 cze 2014, 22:19
Relacja: (1 tydzień)
Citalopram 20 mg + Lamotrygina 100mg

Pierwszy tydzień brania citalopramu w dawce 20 mg po odstawce setraliny 100 mg z dnia na dzień bez odczuwalnych skutków odstawiennych.
W porównaniu do innych leków z grupy SSRI/SNRI nie ma uczucia sztucznego podwyższenia nastroju,uczucia wprowadzania sztucznej substancji ''narkotyku'' do mózgu np.sertralina,escitalopram czy patrzenia na świat zza szyby np.wenlafaksyna więc w tym aspekcie Cital działa bardziej ''naturalnie''.Doszukując się na siłę czy nie pozytywnych stron leczenia czy jak nie którzy uważają ''łagodzenia objawów'' zmniejszyło się napięcie mięśni karku jest mniej odczuwalne.Poprawiła się jakość czytania można zrozumieć co się czyta i nadążać spokojnie z czytaniem rozumując tekst.Myśli w głowie krążą spokojnie nie ma gonitwy tych niepotrzebnych.To tylko tyle i aż tyle jak na pierwszy tydzień.Ze skutków ubocznych po 7 dniach zostało mocno nasilone pocenie się przy każdym większym ruchu np.spacer,sprzątanie i wysiłku,pocenie się dłoni i zapach aromatów toksycznych z pod skrzydła :P.Senność która z dnia na dzień robi się większa (kawa na to nie działa) ale można wytrzymać bez spania jak jest widno na dworze(dzisiaj mi się udało ;) ).Rano lekkie otumanienie,spanie i sny w porządku jak wcześniej,nasilony smutek w 7 dzień i lekki wkurw ale to niekoniecznie musi być u mnie od citalku.To tyle kolejna relacja za tydzień.Elo! :D

Lamotrygina 150mg

Sortuj wg