CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez naamah85 26 gru 2007, 09:28
jestem na Citalu (najpierw 10mg pozniej 20mg) od okolo tygodnia, do tego na uspokojenie dostaje Cloranxen (2*5mg), wiec jakos funkcjonuje...

jest to juz drugi lek z grupy SSRI (po Seroxacie- ktory tolerowalam dobrze i ogolnie dzialal dobrze, ale niestety do czasu...ok 3 miesiace), gdy Seroxat przestal dzialac mialam tak silne mysli samobojcze, ze od tego czasu leze w szpitalu (6.12)...najpierw chcieli mi zwiekszyc jego dawke, pozniej jechalam 3 doby na Sulpirydzie (masakra), nastepnie lekarze na obchodzie postanowili znowu podawac mi lek z grupy SSRI- czyli Cital/ Aurex itd...
poczatkowo mimo malej dawki (10mg) czulam sie dokladnie tak jakbym nawciagala sie amfetaminy (mialam pelno energii, ale nie mgalm sie zupelnie na niczym skupic i biegalam praktycznie bez sensu po szpitalu przez caly dzien), po zwiekszeniu dawki poczulam sie jeszcze gorzej, do tego znowu pojawily sie mysli samobojcze i ataki histerii (przez co musieli nafaszerowac mnie zastrzykami z hydro i przeniesc na obserwacje)

od kilku dni dostaje Cloranxen dwa razy na dobe (wczesniej bralam tylko przed snem) i jest lepiej...tzn nie czuje juz, ze mnie "rzuca"...

obecnie czekam (ja jak i lekarze) az Cital zacznie dzialac, aby mogli mnie wypuscic z czystym sumieniem ze szpitala. (Osobiscie nie czuje jeszcze jego pozytywnego dzialania, a spodziewam sie czegos podobnego do dzialania Seroxatu...wiec pozostaje mi tez czekac)

Ps. nie pisze ze szpitala, tylko z domu- przepustka świąteczna (dzisiaj wracam tam spowrotem na ok 2 tyg)

przez Wera 11 sty 2008, 16:29
przez półtora roku zażywałam cital, póxniej nastapilo pogorszenie. Nastepnie zażywałam efectin i doxepin odsawione przez szumy uszne. Od wczoraj znoawu jesten na Citalu i czuję się źle, czy organizm znomu musi sie przyzyczaic do tego leku mimo, że go kiedyś zażywałam (przerwa w zażywaniu jest 8 miesięcy)pozdr

przez jaaa 11 sty 2008, 16:38
Wera mysle ze przywzwyczaja sie do leku

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez VTEC 11 sty 2008, 16:46
Cital ... brałem jakiś czas .. żadnych skutków ubocznych , nastrój ani na plus ani na minus ... odstawiłem ... nic się nie zmieniło .
Pedź na spotkanie śmierci , nim zajmą Twoje miejsce ....

przez 1507 11 sty 2008, 16:50
ja mam kumpla który to łyka 5 rok i dla niego jak mówi rewelka
1507

przez dharma 17 sty 2008, 21:38
W zasadzie mam teraz mały problem, który wiąże się z depresją będącą wynikiem odstawienia benzodiazepin. Od jutra zaczynam terapię właśnie tym lekiem. Jak będzie - no cóż zobaczymy. Postaram się podzielić z wszystkimi moimi obserwacjami w jej czasie.

DHARMA

W przyszłości brałem już różne antydepresanty ale na innej bazie chemicznej niż OROPRAM.

przez Jovita 17 sty 2008, 23:45
dziel sie dziel , podobno dobry lek tylko na mnie nie zadzialal prawidlowo , coz chyba dla lekowcow nie za dobry ale depresje zwlacza przynajmniej u mnie tak bylo.

pzdr
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez woojto 19 sty 2008, 11:16
Witam ja biorę cital już 2 dzień połówke i kurcze te objawy nieporządane sie właśnie pojawiły . lekko mnie mdli, zwroty głowy no i lęk. Wczoraj poratowałem sis połówką signopamu , dzis chyba tez . A u was kiedy te obiawy ustapiły?

przez jaaa 20 sty 2008, 14:18
mam slaba pamiec koncentracje ,putske w glowie wogole uczyc mi sie nie chce

to moze byc od leku czy od nerwicy? mowi ktos cos a mi to przelatuje przez glowie ,slaba uwage mam...

CITRONIL (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex,Citabax)

przez cdn... 23 sty 2008, 14:03
Dziś moje pierwsze pół tabletki...więc jeszcze nic nie wiem....czekam na opinie:)

przez mohito 23 sty 2008, 19:22
wiadomość dla wszystkich zażywających cital z Wrocławia, w aptece na rogu sienkiewicz i wyszyńskiego lek kosztuje 29 zł

Citaxin

przez marymery 30 sty 2008, 22:13
Biorę. I tak naprawdę dobrze czuję się tylko wtedy, gdy wychodzę spod działania tego leku, a poza tym - obojętność, ani smutku, ni radości, nic nie cieszy, nic nie martwi, żyję (to chyba najważniejsze - dla najbliższych przynajmniej), bo dla mnie samej - egzysuję (trybik w machinie społecznej - pracujący; płacący podatki ...)

przez 1507 31 sty 2008, 13:37
to po co go bierzesz jak bez niego ci lepiej
1507

przez marymery 31 sty 2008, 18:17
moment żegnania się z lekiem jest fajny, a nie zaprzestanie jego brania; bez niego bałabym się cholernie, miałabym tysiąc myśli na minutę i milion znaków zapytania, że nie wspomnę o sypaniu się ciała (głowa, kręgosłup, żołądek)

Sortuj wg