CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez ap40 12 kwi 2014, 20:41
Zastanawiam się też czy gdybym kupiła ten oryginalny Cital po 70 zł za pudełko, to czy byłoby lepiej?

Przecież to bez różnicy chyba.

A ja mam takie pytanie.: jak długo trwały u was objawy odstawienia? Czy wśród tych objawów była nerwowość i pogorszenie nastroju?

przez jolemka 13 kwi 2014, 11:35
polakita
Biorę cital od 15 miesięcy, 40mg na dzień. Też pojawiła mi się "wysypka", tyle, że nie swędzi, nie rozprzestrzenia się, umiejscowiła się na stopie, generalnie mi nie przeszkadza.Czy winny temu cital czy też jest to zwykły zbieg okoliczności, nie wiem.

przez coccinella 13 kwi 2014, 13:36
Biorę Cital 40mg od około 5 miesięcy. Wcześniej razem z Wellbutrinem, teraz już sam. To jedyny lek, który odczuwanie wpłynął na poprawę nastroju po jakiś 10 latach trwania w depresji/dystymii. Wcześniej próbowałam wielu innych leków, ale nic się nie poprawiało. Z tego co czytam to Cital na większość działa średnio. Sprawdza się teoria, że co organizm to inna reakcja. Mój organizm na wiele leków działał obojętnie, ani nie szkodził ani nie pomagał. :)
Nie chce mi się.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Annie_Wilkes 15 kwi 2014, 18:03
Jka jest z osłabieniem działania Citalu? Trzeba zwiększyć dawkę wtedy?

przez mangiferaindica 16 kwi 2014, 11:46
Ja biore Citabax od niemal pięciu lat. Poczatkowo 40 mgr, od 1,5 roku 20 mg. W czasie stalej dawki nie zauwazylam, aby dzialanie odkuć zmniejszalo się czasem. Zejscie z 40 na 20 nie wiazalo się ZADNA roznica przeze mnie odczuwająna, ale już z 20 na 30 bylo koszmarne i musialam wrócić. Takiego nieco dziwne :twisted:

przez joasik01 27 kwi 2014, 22:44
Witajcie od roku nie biorę citabaxu. Chce podzielić się z wami refleksjami na temat brania tego leku na nerwice lękową. zaczynałam od dawki 5 mg, po kilku dniach miałam 10 - w pierwszym tygodniu miałam uczucie jakby wyostrzały mi sie kolory, nastepnie dostałam skokow ciśnienia do 185/110- co zakonczyło się na izbie przyjęć. Na początku miałam też poty i i uczucie gorąca w ciele. po ok 10 dniach pomału zaczeły objawy przechodzić. Ogólnie lek brałam łacznie z wprowadzeniem i z odstawianiem 9 miesięcy . ( samo odstawianie 1,5 miesiąca - z dawki 40). Ale co ważne przy odstawianiu nie miałam ani jednego efektu ubocznego- nic. Obecnie funkcjonuje bez antydepresantow. Nie wiem czy to związane z zażywanie citabaxu- ale teraz cześciej boli mnie głowa- a wcześnie nie bolała prawie nigdy. Pozdrawiam

przez polakita 28 kwi 2014, 14:16
a jak u was wygląda temat "życia płciowego" na citalu, macie zwiększoną czy zmniejszoną ochotę?

przez Kalebx3 28 kwi 2014, 15:52
Polakita , u mnie to był jedyny z całej masy SSRI po którym mocniej i częściej mi się chciało .Kolega , który sie tym leczył też miał podobnie . Bardzo dobry antydepresant , przewalkowalem na nim około 8 miesięcy ( całą terapię antywirusową -HCV ) .Poradził sobie z moim wtedy zaniżonym samopoczuciem i lekami antywirusowymi ( wyjątkowo i zaciekle depresyjno -psychotycznymi ).
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez polakita 28 kwi 2014, 16:05
Kalebx3, to chyba ja mam podobnie ;) obawiam się tylko że razem z Citalem to minie, że jadę teraz jak w jakimś śnie w nieznanym kierunku, na turbodoładowaniu, a jak skończę brać to to wszystko pęknie jak bańka mydlana...
Znaczy, że ta faza się skończy ;)

A fazę mam taką że wszystkich lubię, wszyscy mnie lubią, na wszystko jestem chętna, niepowodzenia spływają po mnie ;) itp
Żyć nie umierać ;)

przez mangiferaindica 28 kwi 2014, 19:05
Z taką fazą ja miałam przez pierwszy jakiś rok brania Citalopramu. Później się to jakoś ustabilizowało, że przestałam mieć uczucie, że jest sztucznie wywołane. Aczkolwiek moja lekarka mówiła, że w takich sytuacjach lek lepiej zmienić, bo to znaczy, że nie służy. Ja się uparłam i nie chciałam zmieniać (cóż, troszkę jej nakłamałam, ale gorsze grzeszki się zdarzały).

przez dino2010 03 maja 2014, 13:49
Witam,chciałem się zapytać czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia po odstawieniu depralinu a mianowicie:tydzień po całkowitym odstawieniu leku(5mg dziennie)mam zawroty głowy.Pojawiają się one przy szybkim ruchu oczami(lewo prawo)Najbardziej dokucza mi to w rannych porach dnia.Dodam że lek brałem ponad cztery miesiące.

przez Annie_Wilkes 06 maja 2014, 19:06
Cital działa już tylko w dawce 30 mg i to po 2 tyg zadziałał , zero skutków ubocznych. Chcę rozpocząć współżycie z facetem, którego poznałam po 5 latach samotności. Czy biorąc Cital w tej dawce jestem płodna (dziś wypada 11 dc, a objawów brak jak nigdy) ?

przez polakita 07 maja 2014, 00:19
Annie_Wilkes, serio pytasz? Przeciez to nie jest pigulka antykoncepcyjna ;) jestes tak samo plodna jak i dotad ;)

przez Annie_Wilkes 07 maja 2014, 17:17
polakita,

pytam dlatego, że nie czuję objawów tej płodności...ale podobno nie w każdym cyklu są objawy

Sortuj wg