CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez one-half 26 mar 2014, 23:25
przez miesiac redukowalem, tydzien jeszcze na 5 mg dla swietego spokoju bylem.. a po odstawieniu i tak mam te wyladowania elektryczne w glowie..

przez dzidektancerz 01 kwi 2014, 21:41
Witam, czy powinienem spodziewac sie efektow ubocznych tylko po Citalu dawce 5mg? Czy taka dawka wplywa jak kolwiek na organizm ? Nie mam odwagi na wiecej zwlaszcza ze jadlem 2 tyg fluo 20 mg i deprecha mi sie poglebila, czulem sie wtedy strasznie.

przez smutna82 01 kwi 2014, 22:07
Nie wiem,zaczynałam od 10 mg.
tez na początku mi sie wszystko poglebilo...
citalopram 40 mg---> 9 styczen

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 01 kwi 2014, 22:13
5mg to nawet nie jest terapeutyczna dawka. Możesz od niej zacząć, by nie pogłębić objawów zaburzeń.
Marian_Paździoch

przez dzidektancerz 02 kwi 2014, 18:52
Aha czyli z tego co Marian zasugerowal, albo jesc konkretna dawke albo wcale.

przez Marian_Paździoch 02 kwi 2014, 19:21
Na mnie działała już dawka 10mg, ale na 20mg czułem już wyraźną poprawę nastroju i zmniejszone lęki.
Generalnie dla mnie był to świetny lek, koncentracja na zajęciach wytężona na full. Niestety mimo iluś tam tygodni zażywania, okropny ból głowy nie mijał, nie pomagały na niego nawet ketonale mocne. Teraz jestem na paro i nie ma źle, widać generalnie na mnie działają bardziej selektywne SSRI.
Marian_Paździoch

przez dzidektancerz 02 kwi 2014, 19:36
Ja poprostu boje sie skutkow ubocznych, otepienia, uzaleznienia. W pale mi sie nie miesci jakbym mial kontynulowac kuracje pare lat.

przez Marian_Paździoch 02 kwi 2014, 21:30
Citalopram nie uzależnia. Nie czułem też na nim żadnego otępienia, wszelkie skutki uboczne mijają.
Marian_Paździoch

przez brid 03 kwi 2014, 16:38
Witam,
wiem, że to pytanie do lekarza, ale póki co jak czekam na wizytę, może ktoś mi odpowie na pytania mnie nurtujące.

1.Przy tym leku odczuwam, mega senność, czy to mija po jakimś czasie ??
2.Czy można brać, ten lek doraźnie ? ( w sensie, np co 2 dni - odczuwam też dużą męczliwość, a nie mogę sobie do końca na to pozwolić)
"czy zrobiłaś/eś wszystko co możliwe aby się wyleczyć ze swoich zaburzeń?"

przez dzidektancerz 03 kwi 2014, 17:14
Marian a co ztymi dywacjami sexualnymi.. moge sie pozegnac z sexem na czas kuracji ale z tego co ost czytalem to nawet po odstawieniu lekow ludzie przez dlugi czas maja problemy w lozku. Musze sie liczyc z takim ryzykiem ?

przez Marian_Paździoch 03 kwi 2014, 18:15
dzidektancerz, ryzyko jest znikome. Poproś lekarza o dodanie czegoś na poprawienie funkcji seksualnych, na pewno coś wymyśli (trazodon, mirtazapina, mianseryna). Mnie citalopram w tych sprawach niczego nie hamował.
Marian_Paździoch

przez dzidektancerz 03 kwi 2014, 18:28
Dzieki Marian. Troche mnie pozytywnie nastawiles do tego leku. Oby bylo tak jak piszesz i moim przypadku. Ze spadkiem wagi juz sie pogodzilem. Cos za cos.

przez Annie_Wilkes 10 kwi 2014, 15:48
Witam. Mam problem. Przez 2,5 roku brałam Citabax, schudłam 10 kg było fajnie, brak niepokoju lęku. Teraz bach zaczęłam mieć duży apetyt,szybko tyć , mam niepokój i lęk. Po 2,5 roku brania 20 mg, nagle. Wizytę mam dopiero w maju i nie da rady wcześniej. Co robić :-| ?

przez polakita 10 kwi 2014, 15:54
Hej, biorę Cital od około pół roku (ale tylko połowę dawki jaką mi zalecił lekarz, czyli zamiast 20 mg biorę 10 mg). Od jakiegoś miesiąca wyskakuje mi coś jak takie punkciki swędzące, na rękach, na nogach, na ciele czasem. Raz na parę dni się pojawia, swędzi, drapię, robi się czerwone to miejsce. Potem znika i pojawia się w innym miejscu. Nie wiem czy to może być alergia na Cital? Do tej pory nie miałam nigdy alergii raczej na nic. Wygląda może podobnie jak tu: http://2.bp.blogspot.com/-H0GWnoNGSd4/U ... C_0265.JPG

Zastanawiam się też czy gdybym kupiła ten oryginalny Cital po 70 zł za pudełko, to czy byłoby lepiej?

Sortuj wg