CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Lord Kapucyn 26 sty 2014, 13:59
Jak dla mnie to marketingowy bełkot producenta i nie bardzo wiem skąd to miałoby wynikać, chociaż niektórzy faktycznie lepiej po citalopramie śpią. ;)
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 26 sty 2014, 14:01
Dark Passenger napisał(a): marketingowy bełkot producenta

ano tak :lol: Zwykla autoreklama. Ja nie odczulam zadnych zmian jesli chodzi o "lepsiejsie spanko"
POZDRAWIAM
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez xmarcinx92 26 sty 2014, 14:04
Smutna tak drzenie mam straszne, calego ciala jak i rąk, najgorzej jak mnie ktos gwaltownie obudzi to wtedy jak padaczka;/

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez smutna82 26 sty 2014, 14:26
I wszystkie dźwięki są wyraźne,nawet za bardzo wyraźne...
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez nova_2013 26 sty 2014, 14:37
z tymi nad wyraz wyraznymi dzwiekami to sie zgodze. Slysze doslownie wszystko, nawet najmniejszy szelest. A swiatla tez jakies ostrzejsze. Niby coraz gorzej widze a jednak rozne swiatla ( np. reklamy swietlne) roznie na mnie oddzialuja.

przez smutna82 26 sty 2014, 15:15
Mozna sie wystraszyć,co nie Nova??
:)

przez nova_2013 27 sty 2014, 16:09
Hejka Smutna :D

i jak sie czujesz ? Widzisz jakås roznice pomiedzy dzialaniem polowki dawki a calej ? Ja mam mieszane uczucia i w srode ide do lekarza zapytac czy moge wrocic do polowy tabsa. A od 1 lutego wracam do pracy, zobacze jak sobie poradze. Oczywiscie nadal bede brac cital i wspomagac sie benzo jesli taka bedzie potrzeba, ale jak dlugo nie sprobuje na wlasnej skorze tak dlugo bede tkwila w strachu. Nadszedl czas aby zmierzyc sie z chorobskiem w jego naturalnym srodowisku hehehe.
To bedzie pojedynek !

Siedze w domu od 1,5 miesiåca i czuje, ze to na mnie nie wplywa pozytywnie bo unikam miejsc i sytuacji stresowych a to nie tędy droga. Musze stawic czolo stresom i pokazac chorobie, ze ataki paniki nie robiå na mnie wiekszego wrazenia. Juz od 3 dni czuje napiecie nerwowe spowodowane rychlym powrotem do pracy ale mam nadzieje, ze ono opadnie w momencie kiedy sie przelamie i podejme wyzwanie. Bo im dluzej sie zamykam w chatce tym trudniej bedzie mi powrocic do obowiåzkow dnia codziennego.

Uciekam teraz z forum, pojawie sie po 22.00, a na 18.00 pedze na joge po 1,5 miesiecznej przerwie.
Trzymaj sie Smutna i glowa do gory. Wiem, ze liczylas na lepszå poprawe i znacznie szybszå niz oczekiwalas, ale mam wrazenie, ze powolutku jest lepiej u Ciebie zwazywszy, ze juz nie bombardujesz takimi I NEED HELP NOW postami jak na poczåtku.

Bedzie dobrze Smutna !!! Trzymam kciuki za Twoj powrot do zdrowia i zycze Tobie wiecej kolorow codziennego dnia. Czarny jest zabroniony w naszym stanie, pamietaj o tym. Buziaki i do nastepnego. Papatki :papa:

przez smutna82 27 sty 2014, 18:36
Nova Ty dobra duszo :)
czytając Twój post od razu poprawia mi sie humor :yeah:

a tak powaznie,to nadal jest ciezko,chociaz w nocy juz troszeczke lepiej śpię,momentami mam przeblyski dobrego samopoczucia,lepszego,pozytywniejszego myslenia...no ale to tylko przeblyski...nadal mnostwo lęków we mnie,ciezko sie tego pozbyc...
ide jutro do lekarza,wiec będę z nim rozmawiac na temat tego lekarstwa.
dalej mnie trzęsie codziennie,mnostwo nerwow.

-- 31 sty 2014, 12:35 --

Ile trwaja skutki uboczne po podniesieniu dawki o pól tabletki?
teraz biore 1,5 tab od 3 dni,a czuje sie jak zombie.
boli mnie Glowa,mam zdretwiale cialo i twarz,jakieś zamazane widzenie.

przez kingtodd 03 lut 2014, 21:19
no niestety. chcialbym napisać coś dobrego o leku ale nie ma co się oszukiwać. To nie działa. Dwa miesiące przyjmowania citalu - ostatnie dni- tydzień albo półtora u mnie to depresja połączona z lękami i fobią społeczną. W pracy ostatnio dostawałem ochrzan za brak ogarnięcia tak, że pół dnia trzęsłem się cały a w nocy oka zmrużyć nie można...tłumaczyli mi najprostsze rzeczy jak dziecku a ja nic nie mogłem zrozumieć- każdy by oszalał ze wściekłości w takich sytuachach... Dalej nie odzywam się do nikogo, nie myślę, czuję obcość rzeczywistości...
Mam za parę dni wizytę u lekarza ale... boję się zapytać o to czy mi dadzą wolne w pracy więc raczej nie idę, może uda mi się trafić w taki dzien ze będzie akurat wolne... ehhh... przez chwilę zdawało się, że coś tam podziałało ale to tylko lekka poprawa nastroju i wątpię, że wynikała ona z działania leku... Jak się zbiorę w kupę to może pójdę na tą terapię behawioralną, ale póki co to w rozsypce dogorewam... nie wspomnę, że osoba z która się chciałem umówić na randkę boi się mnie bo tak słabo zagadałem, jakbym był wariatem... co ja mówię, przecież jestem wariatem...

Powodzenia w walce z depresjami i innymi chorobami, ja mam totalny zjazd...

przez MistyDay 07 lut 2014, 19:41
Biorę Citronil 20mg rano od około miesiąca. Nie czuję się lepiej, przez pierwsze dwa i pół tygodnia było wręcz dużo gorzej niż na początku - lek potęgował moją agresję tak, że nie dało się nad nią panować. Teraz jest nijak. Albo mam obsesyjne myśli jak kiedyś, albo nie myślę o niczym. Rano często boli mnie głowa. Skutków ubocznych nie miałam żadnych, ale może to kwestia mojej dużej tolerancji dla różnych leków. Na samym początku brałam Setaloft, przez jakiś czas było w miarę ok, później przestał zupełnie działać. Dostałam Efectin (wenlafaksyna), po którym czułam się fatalnie + potwornie się pociłam w nocy. No i właśnie miesiąc temu został zmieniony na Citronil. Na noc biorę Ketrel. Mam już dosyć tego, że nic nie działa tak, jakbym tego chciała. Ciekawa jestem, na jakie objawy Wam przepisano ten lek?
Wszystko to, co widzę, wiem – snem jest tylko... We śnie snem.

przez smutna82 07 lut 2014, 20:57
U mnie nerwica lękowa plus natrętne myśli.
a u ciebie na co?
ja juz wcinam 40mg .

przez MistyDay 07 lut 2014, 21:54
U mnie zaburzenia z pogranicza i zaburzenia dysocjacyjne. Do tego napady lęku i obsesyjnie myśli.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Wszystko to, co widzę, wiem – snem jest tylko... We śnie snem.

przez kingtodd 09 lut 2014, 17:01
orientuje się ktos czy kilkudniowa przerwa w kuracji może oznaczać, że na dzialanie leku trzeba będzie czekać znowu kilka tygodni?

przez one-half 11 lut 2014, 13:42
W ubiegłym tygodniu zmuszony byłem odstawić Citronil. Lek działa, ale skutki uboczne sieją u mnie spustoszenie. Ogólnie w moim przypadku chodzi o SSRI jako takie. Po wznowieniu kuracji SSRI w sierpniu ub. r. (najpierw paroksetyna, później citalopram) przez pół roku moja waga wzrosła z 72 do 93 kg, w sumie już kręgosłup zaczął mnie boleć. Cały czas głodny, parcie na śmieciową żywność (co jest dziwne, bo zawsze od tego stroniłem, zresztą po odstawieniu SSRI te skłonności minęły jak ręką odjął) w połączeniu z SSRI-owym wywaleniem na wszystko (spadek ambicji, rozleniwienie, ogólnie tumiwisizm) tak właśnie poskutkowało. Dodatkowo spadek libido i dysfunkcje seksualne gratis. Od ponad tygodnia jadę na samym trazodonie (który brałem równolegle z Citronilem, czyli citalopram odstawiłem "na zakładkę") i, żeby nie zapeszyć, jest dobrze.

Sortuj wg