CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Monajka 15 sty 2014, 17:10
NerwowaMonika napisał(a):Cześć jestem tu nowa na tym forum, wczoraj wzięłam pierwsza tabletke citalopramu 20mg i dziś chodzę po ścianach :/ tzn mialam dzis nagly skok euforii a pozniej lęk, niepokój, kołatanie serca, uderzenie gorąca i zimna, poty, biegunka. Wiekszosc tych objawow jest znośna tylko ten lęk i niepokoj niestety nie. Wiec przypomialo mi sie ze od paru miesiecy w szafce gdzies lezy Lorazepan lęk przeciwlekowy i na uspokojenie. Podobno uzaleznia, ale nie w doraznym stosowaniu. Moje pytanie jest takie czy mozna mieszac ze soba te dwa specyfiki? Lorafen dostałam na nerwicę lękową ale nigdy nawet pudelka nie otworzylam bo ogolnie jestem przeciwnikiem jakichkolwiek lekarst wole diete, sport, witaminy itd ale niestety zycie sie potoczylo inaczej i wczoraj bylam na skraju wytrzymalosci :hide: pogotowie, lekarz psychiatra odwiedzili mnie w domu i podali citalopram :) i cos na uspokojenie. Dziś już wezmę tylko 10mg bo czuję sie jakbym stała obok siebie :(
Pozdrawiam

-- 12 gru 2012, 15:50 --

Tańczący z lękami napisał(a):na razie drugi wieczór bez napięcia i negatywnego naładowania od ponad 2 tyg, czuję ulgę, czyli jednak citalopram śmierdzi w tym moim zestawiku, bo serta raczej nie zaczęła jeszcze działac

W jakich dawkach?

do nerwowa Monika'luz ,wluzuj też tak miałąm na tych lekach w 2019-2008,2010to mija ok!?

przez nova_2013 15 sty 2014, 18:30
Witaj NerwowaMonika

nie wiem dlaczego zaczelas od "bombiastej dawki" od razu na wejsciu, powinnas brac polowe dawki przez pierwsze 7 dni a pozniej przejsc na calå tabletke. Ja nie mialam zadnych ubokow a bralam polowke przez 2 tygodnie bo tez balam sie objawow i zazywania tego swinstwa. W zasadzie poprawe poczulam juz po kilku godzinach, mysli sie uspokoily, nabralam wiecej dystansu do swojej choroby, ataki paniki mnie opuscily.

Tak sie zlozylo, ze po 2,5 tygodnia brania bylam u psychiatry aby zapisac sie na terapie behawioralnå a poniewaz byl to poczåtek mojej farmakologii, stwierdzil dr, ze moge przerwac leczenie i odczekac nastepne 2 tygodnie na psychoterapie. Pomyslalam, cudownie ! Po 4 dniach zadzwonil do mnie lekarz i powiedzial, ze jednak powinnam kontynuowac branie tabletek i odezwie sie za 2 tygodnie.

Minely 4 dni bez zazywania tabletek, zadnych wiekszych ubokow z odstawieniem. Natomiast 4-go i 5-go dnia juz nie moglam zasnåc w nocy, a dzis doslownie mnie nosi po scianach. Wczoraj wzielam ponownie polowke citalopramu i zastanawiam sie czy teraz znowu na mnie zadziala uspokajajåco i pozytywnie. Nadal biore polowke ale jak pamietam, juz po 3 dniach poczulam znacznå poprawe samopoczucia.

Mozesz zazywac jednoczesnie to co lekarz Ci zapisal a wiec cital regularnie i extra przy atakach Lorazepam, ale ten ostatni radzilabym brac 1/4 tabletki lub max polowe, bo b.latwo benzodiazepamy uzalezniajå. Ale jesli bedziesz sie wspomagala 2-3 razy na miesiåc benzo to nie grozi Ci nic strasznego. Podczas moich 14 atakow paniki w ciågu roku pomoglam sobie benzo az dwukrotnie po 1/4 tabletki. Mam zapisany Oxazepam 5mg.
Pozdrawiam,
Nova

-- 15 sty 2014, 18:38 --

hmmmm ...

w zasadzie to nie wiem po co Monajka zacytowala post z grudnia 2012 roku , chyba ze obecna Monajka to dawniejsza NerwowaMonika :105:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 17:33
hej, od dziś biorę citalopram zamiast sertraliny, bo nie wykazuje żadnych interakcji z braną przeze mnie lamotryginą. Brałem go już rok temu więc wiem, czego się spodziewać. Większej różnicy wówczas między tymi lekami nie wychwyciłem, jednak teraz łącznie z lamo w kieszeni powinno być lepiej :smile:
PS. a w ogóle jest jakaś różnica między citalem a esci?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 16 sty 2014, 17:42
Tańczący z lękami,
praktycznie nie ma zadnej różnicy, cital i tak ma w swoim składzie esci i to ono odpowiada za efekt leczniczy w obu przypadkach, z tym ze esci pozbawiony jest R-citalopramu który jest w citalu, ale on dzialania leczniczego raczej nie wykazuje, ewentualnie moze troche dzialac nasennie przez wpływ na H1

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 20:55
no to tym lepiej, że wybrałem citalopram, bo zależy mi bardzo na spaniu non-stop przez 8h a obecnie wybudzam się raz, dwa razy codziennie :smile:

przez elfrid 16 sty 2014, 21:05
Tańczący z lękami, no esci ma działać jeszcze bardziej wybiórczo. Wg producenta to wpłynie na skuteczność leku i zminimalizowaniu uboków. Ale ja wiadomo czasami leki o szerokim spektrum oddziaływania są najskuteczniejsze. Faktycznie interakcja z sertraliną "Możliwy wzrost stężenia we krwi i nasilenie objawów toksycznych lamotryginy."
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 21:13
elfrid, tylko dlatego po ponad roku czasu żegnam sertę. Po citalopramie żadnych nadzwyczajnych pozytywów oczywiście się nie spodziewam, bo podobnie jak Ty wiem z czym to się je... Aczkolwiek zauważyłem, że spanie po eseserajach jest u mnie lepsze niż bez nich. Lamo fajnie to wygładza i chroni przed deprą, co czuję już po kilku dniach/tygodniach po jej obniżkach. Słowem zostaję na trójcy leków.
A jak spanie po kwetiapinie?

przez smutna82 16 sty 2014, 21:22
Tańczący z lękami,bierzesz cito na nerwice lękowa?
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 21:26
smutna82, na wszystko: na lęk, na nerwicę, na depresję, na kłopoty ze snem, słowem by żyło się lepiej, jak to ktoś na forum napisał. Ogólnie mój romans z SSRI trwa już ponad 10 lat...Oczywiście próbowałem odstawić paro (bo ten lek brałem nieprzerwanie przez 7 lat), ale wyszła mi bezsenność, której nie miałem wcześniej.

przez Kalebx3 16 sty 2014, 21:32
Tańczący z lękami,bierzesz cito na nerwice lękowa?

smutna82, na wszystko: na lęk, na nerwicę, na depresję, na kłopoty ze snem,,, a nawet na wypadanie włosów ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 21:35
:great:

przez smutna82 16 sty 2014, 21:46
Tańczący,moze powodować pogorszenie w pierwszych dwóch tyg?
no i czy pomoże na natrętne myśli:\,momentami derealizacje

-- 16 sty 2014, 20:47 --

Bo jak narazie nie śpię w nocy,wybudzam sie z lękiem.biore od 8 dni pól 20
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez elfrid 16 sty 2014, 21:59
Tańczący z lękami, na szczęście od kilku dni coraz lepiej. Był mały zryw, po odstawieniu -branej na cito przez 3tyg - karbamazepiny i w ogóle nie odczuwałem jej działania w dawce 100mg-0-200mg. Ale od kilku dni zasypiam po niej, śpie 6-7 h, a nie trzy. Więc jest lepiej.
Nie wiem czy o taką odpowiedź Ci chodziło, kwetiapinę tylko na sen stosuje się w dawce 50mg z dobrym skutkiem. Ale ja zaczynałem od 100mg,150mg,200mg i 300mg w ciągu 4 dni.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 16 sty 2014, 23:00
smutna82, tajemnicą poliszynela jest, że te leki długo się rozkręcają. Zatem odpowiedź na wszystko o co pytasz brzm : jak najbardziej może. To co mnie pomaga na napięcia/lęki i chyba większości ludzi to nieforsująca dawka sportu: wolny bieg, pływanie, rower albo długi spacer- wszystko to tak naprawdę działa jak niewielka dawka benzo, zresztą działając na te same receptory opioidowe. Także polecam to naturalne "ćpanko", które jest zdrowe dla organizmu. Grunt to się nie forsować
elfrid, cieszę się, że lepiej śpisz, to baaaardzo ważne i życzę Ci powrotu do zdrowia

Sortuj wg