CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Tranx88 10 sty 2014, 20:16
Czyli bierzesz 5 mg, to najmniejsza dawka o jakiej słyszałem. Na pewno nic złego nie powinno się dziać.
A jaką masz ustaloną dawkę docelową ?
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez smutna82 10 sty 2014, 20:22
Nie,biore 10 mg tabletki 20 mg...
a dawka docelowa,nie mam pojęcia,poniewaz rozmawialam z,lekarzem przez telefon i kazal narazie brać tyle...
citalopram 40 mg---> 9 styczen

przez Tranx88 10 sty 2014, 20:45
Ja na 10 nie czułem nic....jak sama poczujesz że objawy uboczne ustąpiły to wskakuj na 20 .
Nie obawiaj się tego leku, no chyba że nadal będziesz miała zjazdy to wtedy zawsze możesz zamienić na inny lek.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez smutna82 10 sty 2014, 20:48
Okej,powiedz mi czy przy podwyższaniu dawki z 10 na 20,znowu moze nastąpić pogorszenie samopoczucia?

przez Tranx88 10 sty 2014, 20:53
Jest to możliwe ale na pewno nie w takim nasilonym stopniu jak przy włączaniu leku bo organizm już jest lekko przyzwyczajony do podwyższonego poziomu serotoniny....
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

przez smutna82 10 sty 2014, 20:59
Dzięki :)

przez nova_2013 10 sty 2014, 21:10
smutna82 napisał(a):Okej,powiedz mi czy przy podwyższaniu dawki z 10 na 20,znowu moze nastąpić pogorszenie samopoczucia?

Moze, ale nie musi. Kazdy wszak inaczej "wchlania leki". Ja bralam polowke dawki (10mg) czyli polowe tabletki 20mg przez pierwsze 2 tygodnie, od 3 dni calå tabletke i czuje sie zle. Zejde na polowke znowu na jakies 3 dni i przerywam farmakologie poniewaz dostalam sie na terapie behawioralnå, ktora bedzie trwala 3 miesiåce. Zobaczymy.... jesli moje ogolne samopoczucie bedzie sie pogarszalo to zawsze moge wrocic do lekow.

Smutna, Twoje wiadomosci nie daly mi spokoju, calå noc i dzisiejszy dzien myslalam o Tobie i innych osobach, ktore w desperacji szukajå pomocy i niemal w szale (obledzie) "przekopujå# rozne leki nie dajåc im szansy na zadzialanie. To jak zaciskajåca sie petla na szyi i im bardziej ona sie zaciska tym glosniejszy krzyk o pomoc.

Jesli moge Wam pomoc w jakis sposob to chcialabym abyscie zerkneli na ten oto przypadek :

http://szaffer.pl/

jest to "probka lektury" faceta, ktory zmagal sie z podobnymi problemami zdrowotnymi jak my, przezywajåc ataki paniki. Tam kapitalnie i w sposob zartobliwy wyjasnia jak pokonac nerwice lękowå. To jest do WYLECZENIA !!!

Mnie bardzo pomogly ksiåzki i internet w poznaniu przyczyn i objawow nerwicy i pozbylam sie lęku przed kolejnym atakiem paniki, ktory jeszcze nie tak dawno blokowal mnie doszczetnie. Dzis patrze w przyszlosc z nadziejå i mam swiadomosc, ze moja droga ku wolnosci bedzie dluga, ale warto walczyc. Przede wszystkim pozbylam sie tych czarnych mysli, ze tkwie w g..., ze sobie nie poradze, ze nie widze perspektyw na lepsze. Nic bardziej zludnego ! Im wiecej rozmyslamy o swoich problemach i o obecnej chorobie , tym glebiej wchodzimy w swoje bagno. Przede wszystkim rozpoznanie swojej choroby i akceptacja jej - to olbrzymi krok w uwolnienie sie z zacisnietej petli na szyi. Ja doznalam tego na sobie i dlatego postaram sie przejsc przez calå terapie bez wspomagania tabletkami.

Nie nawoluje abyscie odstawili farmakologie bo ona naprawde przynosi ulge w najgorszym stanie ( przyniosla i mnie ) ale jesli bedziecie mieli mozliwosc uczestniczenia w psychoterapii to pomyslcie nad tym czy warto dalej faszerowac sie chemiå. Nie wyobrazam sobie mojego dalszego zycia abym musiala byc zalezna od tabletek. Na tym zycie nie polega. Ja chce nadal byc aktywna i cieszyc sie kazdym nowym dniem. Nie chce zagluszac swoich uczuc chemiå, chce odczuwac i odbierac zycie jak kazdy zdrowy czlowiek. Tego z calego serca Wam zycze !

Trzymajcie sie :papa:
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez smutna82 11 sty 2014, 00:18
Nova,kazdy by chcial wyleźć z tego bagna jak najszybciej :\

najgorzej sie wlasnie czuje z tym,ze aby sobie pomoc teraz,musze lykac tabletki,które powoduja,ze na początku mój stan psychiczny jest do bani...
juz jutro mam spotkanie z psychologiem i zaczne terapie...
tylko czy mi to pomoże?skoro ja sama tego nie potrafie,:(

-- 11 sty 2014, 11:07 --

Nova a co sie dzialo,ze źle się poczulas po wyzszej dawce?
sama odstawilas lek?

-- 12 sty 2014, 08:21 --

Czy na początku brania leku u kogoś pojawilo sie mocne bicie serca?
zarowno w ciągu dnia ,jak i w nocy?
w nocy to tak,ze wybudza mnie ze,snu i drętwieją mi ręce...jest mi ciągle slabo.
czy to skutek uboczny leku?

przez kingtodd 12 sty 2014, 19:34
jak ma się przyjmowanie leków antydepresyjnych do fobii społecznej, typu starch przed ludźmi, nieśmiałość? To działa chociaż trochę w tę stronę?

przez lunatic 14 sty 2014, 22:42
kingtodd napisał(a):jak ma się przyjmowanie leków antydepresyjnych do fobii społecznej, typu starch przed ludźmi, nieśmiałość? To działa chociaż trochę w tę stronę?

trochę działa,zależy jaki lek

przez eunika 14 sty 2014, 22:53
Mi Citabax nie pomógł..brałam 2 opakowania w dużych dawkach i nic nie ruszył depresji..a do tego wymiotowałam

przez Vizir 14 sty 2014, 22:56
kingtodd napisał(a):jak ma się przyjmowanie leków antydepresyjnych do fobii społecznej, typu starch przed ludźmi, nieśmiałość? To działa chociaż trochę w tę stronę?

Działa lub nie działa, suma sumarum statystycznie pomaga jak Oscillococcinum na nowotwór czy na co to debilstwo tam jest. Ogólnie świętą zasadą jest że: z człowieka bardzo nieśmiałego zadne leki nie zrobia duszy towarzystwa i super bajeranta, z cioty żadne substancje nie uczynią walczaka o super zdolnościach bojowych, z bencfła intelektualisty , itd.

Działanie SSRI w kwestii f.s. z reguły ma (z niewiadomych przyczyn :P ) jedne schemat przebiegu, człowiek bierze parę tabletek, doświadcza nieziemskiego placebo, robi z siebie korkiego na forum, opowiada jak to się czuje uwolniony i zajebiście , no a po parunastu dniach wraca sprowadzony do parteru przez życie z podkulonym ogonem w stanie takim samym - czyli z fobią :D (czyli ten sam scenariusz co magicy agonistodopaminergiczni, ludzie co rozszyfrowali mechanizm leżący u podstawi ich zaburzeń, wyleczeni z nerwic, depresji endogennych, psychoz, wyleczeni objawieniem matki boskiej fatimskiej i reszta ludzi ze zwarzonym filmem w głowie).

przez elfrid 14 sty 2014, 23:04

Ale nieśmiałość, strach przed ludźmi był zawsze, czy jest jednym z różnych objawów doskwierającej depresji?
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 14 sty 2014, 23:04
Vizir napisał(a):

Działa lub nie działa, suma sumarum statystycznie pomaga jak Oscillococcinum na nowotwór czy na co to debilstwo tam jest.

pomaga troche lepiej, np. u mnie leki podwyższajace noradrenalinę dodawały pewności siebie i ułatwiały przez to kontakty z innymi, z kolei SSRI działały wyciszająco i tłumiąco na emocje przez co w kontaktach z innymi zmniejszały znacząco poziom wcześniejszego lęku

Sortuj wg