CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez jaaa 04 lis 2007, 22:22
uuu to moze lerivon bierz tez dziala usypiajaco a rano bez skutkow ubocznych ;)a czy po braniu tego leku tez czulas mdlosci moze jakies na poczatku? obojetnosc na wszystko?

cital

przez watkosia 04 lis 2007, 23:29
jeżeli chodzi o cital to na początku mnie mdliło,czułam denerwujący ucisk w żołądku.Po jakimś miesiącu ustąpiło.Brałam jeszcze przez pierwsze dwa tygodnie Rudotel,który miał "usuwać" stany lękowe :shock: ,może i usuwał, ale generalnie to tylko spać mi się chciało(tzw.syndrom kocykowy-to określenie mojej koleżanki) i miałam ogólny "tumiwisizm" :roll: Na obojętność najlepsze są "namolne" Koleżanki przez duże K, które siłą wyciągają człowieka z domu i prowadzą w miejsca zaludnione typu kawiarnia w Galerii albo w Markecie...i ktoś w domu kto przyklaskuje koleżankom i usilnie "zachęca" do wyjścia na zewnątrz,tak usilnie,że dla świętego spokoju wychodzisz :lol: (mój "ktoś" to mój mąż,który mi bardzo pomógł kiedy było najgorzej)POWODZENIA

przez jaaa 05 lis 2007, 00:13
dzieki:) ja staram sie z domu wychodzic wlasnie czesciej,ale ogolnie nie czuje emojcio podniety :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

cital

przez watkosia 07 lis 2007, 21:27
nic nie pisałam bo w moim komputerze przegrzały się styki, puścił"dymy" i trzeba go było reanimować :mrgreen: , a to trochę trwało!
A co do wychodzenia z domu to generalnie chodzi o to żeby się całkiem od świata nie odcinać,bo potem cięęęężko wrócić, a życie toczy się dalej.Trzeba się cieszyć tym co jest TU i TERAZ! :D Po roku( no może już po 6-ciu miesiącach) zażywania też tak będziesz myśleć :P

przez rexxus 10 lis 2007, 00:25
Wskazania do stosowania Citalopramu są nastepujące: epizody ciężkiej depresji, lęk napadowy z agorafobią lub bez agorafobii oraz zapobieganie nawrotom epizodów depresji.
Efekt Serologiczny????? też tego jestem ciekaw.

przez owca 26 lis 2007, 00:34
A cilon na mnie podziałał. Ja brałam w zeszłym roku od paxdziernika do grudnia włącznie i chyba troche w styczniu- ale dokładnie nie pamiętam. Jutro mam nadzieje ze dostane sie do lekarza, i chcę własnie ten lek, wierze że mi pomoże, już raz mi pomógł.

przez 1507 04 gru 2007, 00:10
ja jeszcze w sprawie citaxinu, jak go dostałem i poczułem sie okropnie to byłem po odstawieniu convulexu, z dnia na dzień i z tąd mogła być tak fatalna reakcja organizmu, wam też lekarz zmieniał leki tak z dnia nadzień że po pół roku kaze nagle odstawić i brać drugi?
1507

przez Rzaba 04 gru 2007, 11:30
1507 napisał(a):ja jeszcze w sprawie citaxinu, jak go dostałem i poczułem sie okropnie to byłem po odstawieniu convulexu, z dnia na dzień i z tąd mogła być tak fatalna reakcja organizmu, wam też lekarz zmieniał leki tak z dnia nadzień że po pół roku kaze nagle odstawić i brać drugi?

ja brałam prawie 4 miesiące Seronil i lekarz zmienił mi na Citaxin z dnia na dzień, bez żadnej przerwy. Nie miałam żadnych przykrych reakcji . Po prostu czułam sie tak samo. Może ten Convulex mia inny skład niż Citaxin???
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka

przez 1507 04 gru 2007, 20:14
napewno
1507

przez 1507 06 gru 2007, 00:18
masz symptomy odstawienne leku, mnie np brała spiączka i paraliż mózgu połączony z bardzo silnym spadkiem nastroju, ale po innym leku musisz przetrzymać
1507

przez Jovita 07 gru 2007, 18:36
kassia napisał(a):Dzieki bardzo za odpowiedz,ale mnie troch zmartwilas,bo ja mam ten lek przepisany wlasnie na ataki paniki ktore zdazaja sie coraz czesciej,najgorsze jest te wrazenie ze zaraz zemdleje ktore mnie nie opuszcza,juz nie wiem jak z tym walczyc!!!!!!!!!!!

nie mozesz do tego tak podchodzic pamietaj ze kazdy organizm reaguje na dany lek inaczej - tylko na mnie mozliwe ze tak zle zadzialal..

zespol serotoninowy(pomylily mi sie slowa) - wystepuje przy przedawkowaniu (wiec nie ma o co sie martwic), wystepuje przy tym wyskoka goraczka lub wymioty , moze doprowadzic do spiaczki badz smierci!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez agnieszas25 14 gru 2007, 09:01
Ja tez biore ten lek 1x dziennie...........i mi pomogl.................nie jest rewelacyjnie ale nie jest juz tak tragicznie jak bylo.......................tylko strasznie mnie mdli po nim..............fujjjj

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 11:14 am ]
Biore go juz ponad 2 miesiace i bylo juz naprawde swietnie.........................az do wczoraj kiedy powrocil potworny lek........................ale na szczescie mam pod reka xanax.

przez mohito 20 gru 2007, 15:32
dziś zaczełam życie z Citalem. Usypiam. zjadłam kanapeczkę, połknęlam tableteczke i czytam, czytam, czytam. Potrzebuję dobrego psychologa. Mieszkam we Wrocławiu. Czy ktoś może pomóc?

przez antoine 21 gru 2007, 12:22
tez biore Cital - w 20mg dawce dziennie - jutro bedzie 14 dzien. niestety nie czuje nic ...

Sortuj wg