CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez dino2010 25 gru 2013, 22:14
Dzięki. Dobrej nocy.

przez nova_2013 26 gru 2013, 00:11
ja bralam nawet dawke magnezu 400mg a przez pewien okres nawet 600mg czyli 2 tabletki po 300 mg ( rano jednå, wieczorem jednå ) i w tym czasie faktycznie czulam sie bardzo dobrze. Magnez zapobiega skurczom miesni i dobrze wplywa na uklad nerwowy. Ale przy zaawansowanej depresji lub nerwicy sam magnez nie wystarczy.

Dzisiaj obejrzalam 1-godzinny film produkcji PLANETE.
Film zaczyna sie dosc drastycznie ( ale final jest zaskakujåco pomyslny ) bo zaczyna sie od przedawkowania lekow antydepresyjnych ale zaraz potem okazuje sie, ze byly to tabletki placebo. Uczeni w Danii zaprosili ochotnikow do badan eksperymentalnych i podzielili ich na 2 grupy. Jednej podawano antydepresanty, drugiej placebo. Ale nikogo z ochotnikow nie uprzedzono o placebo. Jeden chlopak bral 1 tabletke dziennie i po miesiåcu bardzo poklocil sie ze swojå dziewczynå. Byl rozdrazniony do tego stopnia, ze gdy wrocil do domu, postanowil zazyc calå zawartosc opakowania tychze tabletek. Bylo tam 29 sztuk. Ale szybko zorientowal sie, ze zaraz bedzie potrzebowal fachowej pomocy wiec zwrocil sie do szpitala nieopodal domu. I tam dopiero naståpila reakcja przedawkowania. Tetno i puls bardzo niskie, lekarze reanimowali chlopaka ponad 4 h i wowczas nawiåzano kontakt z lekarzem, ktory zapisal chlopakowi te tabletki. Gdy lekarz odpowiedzialny za prowadzenie chlopaka podczas eksperymentu naukowego przyjechal do szpitala, okazalo sie, ze mlodzieniec byl akurat w tej grupie ochotnikow gdzie podawano PLACEBO. I zobaczcie co w tym momencie stalo sie z chlopakiem.

Film naprawde pelen nadziei. Dal mi takiego kopa zyciowego, ze teraz wiem, ze sie wylecze. Tam w filmie opowiadajå rowniez o traumie po roznych przezyciach i wyjasniajå w jaki sposob my sami poprzez nastawienie i mysli wplywamy na nasze zdrowie. Film godny polecenia !

podaje stronke :
http://internetmarketinggoogle.com/video/4cRTAcmx1UI/Si%C5%82a%20umys%C5%82u%20vol.1%20-%20Psychika%20a%20zdrowie.html

Film nosi tytul " Sila umyslu. Psychika a zdrowie."
Jesli obejrzycie ten film to chcialabym bardzo poznac Wasze zdanie i nastawienie
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 26 gru 2013, 19:21
nova_2013 napisał(a):ja bralam nawet dawke magnezu 400mg a przez pewien okres nawet 600mg czyli 2 tabletki po 300 mg ( rano jednå, wieczorem jednå ) i w tym czasie faktycznie czulam sie bardzo dobrze. Magnez zapobiega skurczom miesni i dobrze wplywa na uklad nerwowy. Ale przy zaawansowanej depresji lub nerwicy sam magnez nie wystarczy.

Nie napisałem ze wystarczy do wyleczenia nerwicy, ale moze wystarczyc do wyleczenia zaburzen rytmu serca na tle nerwicowym

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coccinella 27 gru 2013, 20:27
Czy Was też Cital usypia? Biorę od kilku dni z Wellbutrinem i najchętniej bym spała :(
300mg Well, 20mg Cital.
Nie chce mi się.

przez lunatic 27 gru 2013, 20:30
coccinella,
Możnaby go zmniejszyć do 15 mg, i tak wyjdzie tak jakbyś brała 20 bo Well podnosi jego poziom

przez coccinella 27 gru 2013, 23:35
Tylko boje sie, ze wtedy nie zadziala na to, na co powinien.
Biore dopiero kilka dni, mam nadzieje, ze sennosc przejdzie :bezradny:
Nie chce mi się.

przez nova_2013 27 gru 2013, 23:55
Witaj Coccinella :papa:

ja wzielam dzis polowke czwartej tabletki, czyli to moj siodmy dzien zazywania citalopramu i rzeczywiscie chodze spiåca. Zanim zaczelam kuracje wypijalam tylko 2 kawy z samego rana a od czasu kiedy biore cital pije kawe non-stop mozna by rzec, napewno 5-6 filizanek dziennie. No i nie mam zadnych ubokow wiec pocieszajåce :-)

przez lunatic 28 gru 2013, 12:11
coccinella napisał(a):Tylko boje sie, ze wtedy nie zadziala na to, na co powinien.
Biore dopiero kilka dni, mam nadzieje, ze sennosc przejdzie :bezradny:

Wellbutrin zwiększa stężenie Citalu o 30-40%, jak bierzesz teraz te 20 mg to tak jakbyś brała prawie 30, moze byc przez to troche wieksza sennosc

przez Lord Kapucyn 29 gru 2013, 11:22
Aby branie magnezu miało w ogóle jakikolwiek sens:
- musi być w kompleksie z witaminą B6, która zwiększa jego wchłanialność nawet o 40%
- tabletki powinny być w formie dojelitowej
- sam magnez powinien być w formie organicznej(!)- mleczanu, cytrynianiu, asparaginianu- albo chelatu, formy nieorganiczne- węglan, tlenek- można wypierdolić na śmietnik
- należy zwrócić uwagę na ilość jonów Mg+ w 1 tabletce- im więcej tym lepiej
- osoby starsze i z chorobami serca powinny brać jony magnezu wraz z jonami potasu
- badanie stężenia magnezu w organizmie nie ma sensu ponieważ to badanie określa stężenia magnezu we krwi, a liczy się jego stężenie w tkankach i narządach(we krwi może być ok, gdzie indziej za mało)

Brałem magnez w maksymalnej dawce przeznaczonej do dobowej suplementacji(to już było na granicy, bo powodowało pewien charakterystyczny dla zbyt dużej podaży magnezu skutek uboczny ze strony GI). Jeżeli u kogoś zab. rytmu czy skurcze są wynikiem faktycznego niedoboru magnezu to magnez pomoże, a jak nie- to branie go nic nie da.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez nova_2013 29 gru 2013, 16:17
Dzien dobry Dark :papa:

apropos magnezu :

od czasu gdy biore citalopram przestalam zazywac magnez i zastanawiam sie czy moge go kontynuowac z citalem. A pytam poniewaz bardzo mnie to dziwi, ze u osob bioråcych escitalopram moze powstac konflikt zwlaszcza z witaminå B6. Pytam Ciebie jako godnego znawce bo przeciez esci i cital majå podobne skladniki wiec skåd ta roznica w reakcji lekow na magnez i wit.B ?

przez lunatic 29 gru 2013, 16:44
nova_2013 napisał(a):Dzien dobry Dark :papa:

apropos magnezu :

od czasu gdy biore citalopram przestalam zazywac magnez i zastanawiam sie czy moge go kontynuowac z citalem. A pytam poniewaz bardzo mnie to dziwi, ze u osob bioråcych escitalopram moze powstac konflikt zwlaszcza z witaminå B6. Pytam Ciebie jako godnego znawce bo przeciez esci i cital majå podobne skladniki wiec skåd ta roznica w reakcji lekow na magnez i wit.B ?

skąd masz informacje o jakimś konflikcie escitalopramu z wit. B6?

przez nova_2013 29 gru 2013, 16:58
podobno w dolåczonej ulotce do esci jest tak napisane i dlatego chce sie przekonac czy to prawda czy bujda wyssana z palca.

przez lunatic 29 gru 2013, 17:08
tu masz ulotke http://www.urpl.gov.pl/system/drugs/dcp ... _clean.pdf
ja nic nie widze o żadnych witaminach

-- 29 gru 2013, 16:13 --

poza tym wit. B6 jest w różnych produktach żywnościowych, jakby były jakieś interakcje to by ludzie nic jeść nie mogli przy tym leku

przez nova_2013 29 gru 2013, 17:17
tez wydawalo mi sie to bardzo dziwne. Ale dziekuje lunatic, jestem juz spokojniejsza.

Sortuj wg