CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez sylvek 22 gru 2013, 23:12
Escitalopram też takie powinowactwo wykazuje?

jest na tyle selektywny ze mozna uznac ze nie

przez kokos7 23 gru 2013, 11:53
Rozumiem, że citalopram działa delikatnie przeciwhistaminowo ?
Oddziaływuje na sen, drobne uspokojenie?

przez kingtodd 23 gru 2013, 17:16
Drobne uspokojenie owszem, trochę lepszy sen też- jednak według większości opinii które czytałem na różnych forach to jest to efekt na granicy placebo. U mnie osobiście natomiast tak jak powyżej napisałem, jak narazie praktycznie zero efektów. Różne organizmy mogą reagować różnie, więc dopóki nie spróbujesz nie dowiesz się jak zadziała na Ciebie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez nova_2013 23 gru 2013, 19:04
kingtodd - bierzesz cital juz 11 dzien. Tez zaczåles od polowki tabletki przez pierwszy tydzien ?

Ja wzielam dzis trzeciå polowke, moj trzeci dzien i zadnych ubokow. I zastanawiam sie czy to dobrze czy zle bo jak wywnioskowalam z forum, to niektorym daje ladnie popalic ten lek juz od pierwszego dnia. Dzis wzielam o tej samej porze a wiec o 13.00. Jednak wysypiam sie i wstaje rano wypoczeta. W ciågu dnia troszke spokojniejsza i nawet jakis wiekszy epizod nie wprawia mnie w zdenerwowanie. Tak mysle, ze ten lek wyrownuje nastroj bo dotychczas mialam ogromnå hustawke nastrojow.
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez lunatic 23 gru 2013, 19:09
Zamiast sie cieszyc ze nie masz skutkow ubocznych to Ty sie doszukujesz nie wiadomo czego,jezeli rozumujesz w ten sposob ze jak nie ma skutkow ubocznych tzn ze lek nie dziala to jestes w bledzie

przez kingtodd 23 gru 2013, 19:27
Biorę całą tabletkę Citalu 20mg od początku przez cały czas. Aktualnie mam lekko polepszony sen, ale bez fajerwerków, pozatym nie odczuwam innych zmian póki co. Dam znać jakby coś zaczęło się dziać ze mną pod wpływem tego leku.

przez nova_2013 23 gru 2013, 21:15
Hej Lunatic, oczywiscie, ze sie ciesze :D
i przez ten swoj strach przed chemiå moglam rozpoczåc kuracje juz 2 miesiåce wczesniej. Zobaczymy, co bedzie po tygodniu jak zwieksze dawke do jednej calej tabletki.

Czy pozostale osoby na tym forum majå takze ataki paniki ? Ja tlumacze ze szwedzkiego panikattack wiec nazewnictwo moze sie roznic od polskiego, ale chodzi mi o taki stan, ze napada Was taki ogromny strach niespodziewanie, dusicie sie, serce bije tak jakby mialo wyskoczyc za chwile, poza tym jestescie bliscy utraty przytomnosci i napewno za rogiem czeka nas smierc. To så oczywiscie tylko uczucia somatyczne bo w tym momencie podskoczylo cisnienie. Ja wowczas mam problemy z oddychaniem i "mdleje", nie jestem w stanie nigdzie sie ruszyc i przewaznie dopada mnie taki stan w samochodzie. Okropne uczucie !

Dwukrotnie ratowalam sie 1/4 tabletki oxazepam bo ataki byly tak silne i wyczerpujåce, ze nie doczlapalabym sie do domu. Ale wiem, ze oxazepam jest uzalezniajåcy wiec uzylam go tylko dwukrotnie podczas moich juz 13 atakow. A 1/4 tabletki dlatego, ze jestem bardzo ostrozna z braniem jakichkolwiek medykamentow. Nawet tabletke od bolu glowy biore juz w skrajnych przypadkach. Ja mam moze tez jakås fobie od dziecinstwa, ktora objawia sie strachem przed polykaniem tabletek ??? Ale witaminki to co innego :yeah: przed nimi nie mam obaw.

To jak to jest z tymi atakami paniki albo nerwicå lekowå ?
Mc zestaw Citalopram 20mg Obrazek

przez coccinella 23 gru 2013, 21:25
Przylaczam sie do watku, od dzis biore Cital razem z Wellbutrinem. Ciekawe jak spisze się ta mieszanka :) Ktos bral razem z Well?
Nie chce mi się.

przez dino2010 25 gru 2013, 21:22
Witam.Jestem nowy na forum.Do psychiatry trafiłem ze względu na dodatkowe skurcze serca w sytuacjach stresowych.Pod względem kardiologicznym jest wszystko ok.Dostałem CITABAX 20mg pół tabletki i LORAFEN 2x1/2.Dziś 9 dzień stosowania,mam jadłowstręt,budzę się wystraszony,skurcze zamiast ginąć mnożą się.Dlatego chciałem zapytać Was kiedy mogę spodziewać się poprawy?Czy ktoś miał takie doświadczenia?

przez lunatic 25 gru 2013, 21:25
dino2010 napisał(a):Witam.Jestem nowy na forum.Do psychiatry trafiłem ze względu na dodatkowe skurcze serca w sytuacjach stresowych.Pod względem kardiologicznym jest wszystko ok.Dostałem CITABAX 20mg pół tabletki i LORAFEN 2x1/2.Dziś 9 dzień stosowania,mam jadłowstręt,budzę się wystraszony,skurcze zamiast ginąć mnożą się.Dlatego chciałem zapytać Was kiedy mogę spodziewać się poprawy?Czy ktoś miał takie doświadczenia?

A próbowałeś Ty kiedykolwiek brać magnez? Magnezem kiedyś wyleczyłem arytmie, jezeli nie jest spowodowana chorobą serca lepiej byłoby zaczac od bardziej delikatnych srodkow a nie od razu antydepresant, no chyba ze miales jakies dodatkowe objawy

przez dino2010 25 gru 2013, 21:34
Tak. Magnez biorę już od dłuższego czasu. Kardiolog po wielu badaniach stwierdził, że jest to spowodowane sytuacjami stresowymi, których mi w ostatnim czasie nie brakuje. Psychiatra stwierdził nerwicę.

przez lunatic 25 gru 2013, 21:35
dino2010 napisał(a):Tak. Magnez biorę już od dłuższego czasu. Kardiolog po wielu badaniach stwierdził, że jest to spowodowane sytuacjami stresowymi, których mi w ostatnim czasie nie brakuje. Psychiatra stwierdził nerwicę.

podaj nazwe preparatu który bierzesz

przez dino2010 25 gru 2013, 21:58
Magnokal.

przez lunatic 25 gru 2013, 22:03
za mała dawka zdecydowanie, w jednej tabletce jest zaledwie 17 mg magnezu, przy takich dolegliwościach powinno się wziąć 200-300mg/dziennie, kup sobie MagnefarB6 albo MagneB6 albo jakis inny o większej zawartości magnezu

Sortuj wg