CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez PJT 13 lis 2013, 20:27
nie mowie ze lek nie ma ubokow ale powinien miec tylko tez zwiazane z blokowaniem zwrotnego wychwytu serotoniny
Restate my assumptions: One, Mathematics is the language of nature
I know the pieces fit.
PJT

przez freda 13 lis 2013, 20:31
PJT, tak,wiem,czyli to co zwykle... :(
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez Tranx88 14 lis 2013, 13:53
Od dzisiaj zaczynam kurację Ciatabaxem.
Wcześniej przez pół roku jechałem na Zolofcie 50 mg, jakaś poprawa była ale nie do końca. Poza tym ogromne ilości potu i bezsennośc.
Citabax mam brać 20 mg i w razie czego wskoczyć na 40.
Absenor 1500 mg
doraźnie 15 mg Relanium.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez viviana3 14 lis 2013, 14:18
Czy cital jest lekiem polecanym na bezsenność?

przez fozzie 14 lis 2013, 14:59
viviana3, raczej nie. Ja po citaxinie śpię twardo kilka godzin a później co chwilę się przebudzam. Kiedyś lekarka przepisała mi hydroksyzynę abym brał przed snem ale niewiele to zmieniło i przestałem brać.

przez _ewa_ 14 lis 2013, 21:08
Ja od prawie dwóch tygodni biorę Oropram na nerwicę lękową połączoną z agorafobią. Na początku stosowania było trochę ciężko ,bo po drugiej dawce w nocy obudziłam się z panicznym lękiem (wcześniej miewałam też lęki,ale nigdy w nocy) i się przeraziłam ,do tego tak jakbym się pociła,ale skóre miałam całkowicie suchą,przyspieszone tętno,mijało po kilkunastu minutach. Do tego szumy w uszach,lekkie zawroty głowy,brak apetytu i powiekszone źrenice.Potrafiłam się popłakać,po czym zacząć się śmiać. Lęki mi się w niektóre dni bardzo nasilały do tego stopnia,że miałam wrażenie,że zaraz umrę. Na szczeście ustąpiło ( nie do końca,bo chwilami mam takie lekkie napady paniki ) i teraz z dnia na dzień czuję się coraz lepiej i sobie zachwalam ten lek:)
Yesterday is history .. Tomorrow's a mystery

http://www.youtube.com/watch?v=sV4_wHvP7b8

przez UnityMitford 16 lis 2013, 00:08
noc po zażyciu Citalu określam mianem jednej z najgorszych w moich życiu. (gorsza była chyba tylko ta, gdy pojawił się pierwszy w życiu duży atak paniki). psychiatra przepisał mi Cital na nerwice lękową z agorafobią. zaufałam temu lekarzowi, byłam bardzo szczęśliwa, uprzedził mnie, że lek nie działa od razu i może mnie boleć głowa.
całą noc myślałam, że umieram.
bez przerwy miałam wrażenie, że moja skóra jest gorąca i mam w nią powbijane setki igieł. coś niezidentyfikowanego działo się z moim sercem - czułam jakbym za moment miała mieć zawał. równocześnie czułam i duszności z powodu braku powietrza i problemy z oddychaniem i uciskiem w gardle spowodowane odczuciem, że wymioty podchodzą mi do gardła i je zapychają. zwijałam się z bólu brzucha, nigdy w życiu nie bolał mnie tak bardzo, a przechodziłam różne dolegliwości. dochodziły do tego nieprzyjemne nudności. migawka przed oczami była tak silna, że zamykanie oczu nic nie pomagało. ciągle wydawało mi się, że tracę przytomność.
leżałam wtedy w łóżku na jednym boku, z drugiej strony leżał telefon. chciałam dzwonić po pogotowie, ale bałam się, że gdy się obrócę - umrę.
próbowałam się uspokajać - oddychałam i zasypiałam na 10-15min. gdy się budziłam wszystko zaczynało się od nowa.
rano wyrzuciłam resztę opakowania Citalu.
UnityMitford

przez _ewa_ 16 lis 2013, 00:35
UnityMitford, według mnie są to typowe skutki uboczne. Lek zaczyna działać po około 2 tygodni i w między czasie możesz się czuć gorzej. Ja po drugiej dawce miałam coś podobnego.Obudziłam się w nocy z mega silnym lękiem,też czułam,ze zaraz umrę,duszności i serce jakby mi oszalało,skóra mnie też piekła jak u Ciebie i tak jakby mi się pociła. Po ilu dawkach leku byłaś? Jaką masz dawkę? może za dużą masz na początek

przez UnityMitford 16 lis 2013, 00:52
to była moja pierwsza dawka, w tym momencie nie pamiętam ile to było mg, ale psychiatr nakazał brać całą tabletkę (a wiele osób zaczyna od połówek)
skutki uboczne, tak, wiem, ale po co mam przeżywać coś takiego? tylko po to, aby stłumić lęki i na koniec walczyć z odstawieniem prochów?
nie przemawia to do mnie zdecydowanie, jestem raczej zwolenniczką farmakologii doraźnej
w pewnym momencie wmówiłam sobie, że leki są konieczne i na szczęście potrafiłam wyjść z tego przekonania w drugą stroną - że poradzę sobie zupełnie bez nich

nie przeżyłabym tego doświadczenia z Citalem. byłam bardzo wycieńczona, zdruzgotana, kompletnie zniszczona psychicznie i fizycznie. Cital był bardziej jak gwóźdź do trumny niż iskierka nadziei. cieszę się, że z tego zrezygnowałam
UnityMitford

przez _ewa_ 16 lis 2013, 00:57
Ja zaczęłam od połówki a po 10 dniach miałam zacząć brać całą. Pierwsze kilka dni zawsze jest najgorszych,trzeba to po prostu przetrwać. Ja nie odstawiłam,bo bardzo uwierzyłam,ze mi pomoże i nie żałuję,bo po tygodniu zaczęłam czuć się o wiele lepiej.Nie mam już tak silnych i nagłych napadów lękowych jak wcześniej.A zalecono Ci psychoterapię?

przez UnityMitford 16 lis 2013, 01:03
tak, ale nie potrzebowałam sugestii, bo sama wiedziałam, że muszę jakoś działać
właśnie ostatnio rozpoczęłam spotkania z psychoterapeutką

to cudowne, że czujesz jakąś ulgę! :D

nie wykluczam, że znów udam się do jakiegoś psychiatry po leki, ale chyba będzie musiał przyjść jakiś wyjątkowo krytyczny moment, żebym się na to zdecydowała
UnityMitford

przez maniek123321 18 lis 2013, 13:00
UnityMitford, 1 tabletke tylko wzielas? moze to reakcja uczuleniowa bo objawy by pasowaly.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez UnityMitford 18 lis 2013, 13:07
maniek123321, możliwe, ale z tego co czytam na różnych forach, to to po prostu jedna z typowych reakcji
psychiatra zapytał mi się, czy jestem uczulona na coś tam, a 'czymś tam' była nazwa jakiejś substancji, którą słyszałam pierwszy raz w życiu, więc no
UnityMitford

przez one-half 18 lis 2013, 23:52
jest tu ktos na 40 mg? spora roznica w porownaniu do 20 mg?

Sortuj wg