CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez devnull 24 wrz 2013, 01:02
Ja jednak wrócę do Citalopramu, ten izomer bardziej mi pasował, Escitalopram brałem 3 lata, zaś Citalopram prawie 8 lat (wszystkie mozliwe dawki).
Plusem Citalopramu jest to, że poza serotoniną oddziałuje na histaminę H1, jako antagonista, co daje dodatkowe działanie sedatywne,
plus zmniejszenie skutków ubocznych wywołanych samym działaniem serotoniny. Tego oczywiście w ulotce nie znajdziecie.
Escitalopram zaś działa jedynie na serotoninę i nic poza tym, jest alternatywą dla nietolerujących ant. H1.
Muszę więc spróbować powrócić do tej substancji, bo w sumie brałem ją najdłużej i tolerowałem najlepiej.

Obrazek

Mam nadzieję, że rozwiałem wasze wątpliwości.
"Gdybym polegał tylko na opinii psychiatrów, dawno bym nie żył"
Zaburzenia lękowo-depresyjne, Urojenia depresyjne, Dystymia, Osobowość unikająca i zależna.
Escitalopram 15mg
Amisulpryd 25-100mg
Alprazolam 1mg
Mianseryna 5mg (na sen)

przez xyz007 30 wrz 2013, 13:11
Dziękuję za odpowiedz :) Czy ktos moze polecic dobrego, sprawdzonego lekarza w warszawie?

przez Josie_86 30 wrz 2013, 18:38
Ja biorę citalopram, od paru miesięcy. Nie czuję, żeby mi pomagał, a że jest drogi, to będę chciała zmienić go na coś innego. Biorę 1tabl wieczorem i przeważnie robię sie po im szybko senna, ale co dziwne - nie zawsze. Są dni kiedy normalnie zachowuję przytomność i nie zasypiam przed serialem o godz 21, nie wiem czemu tak dziwnie działa. Innych skutków ubocznych oprócz senności nie mam
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez striker85 01 paź 2013, 11:08
Przyjmuję Citaxin od 7 miesięcy na zaburzenia depresyjno-lękowe. Stosuję dawkę 30 mg, myślę że na lęki mi dużo pomógł. Oczywiście one nie zniknęły w 100%, ale jest lepiej. Jako skutki uboczne to troche ból głowy, czasem zdarzają się 2 biegunki dziennie i nie wiem jak wam ale mi coś dużo gazów odchodzi :105: . Ale za to jak dziewczyny zaczęły mi się podobać, niewiarygodne. :great:

przez Dżejmson 01 paź 2013, 17:52
Kurde, widzę że ten ból głowy po citalopramie jest dość częsty. Dla mnie to dobry lek i śladu depresji po nim nie miałem, ale nawet po paru tygodniach ból głowy był kur*wski, nie do wytrzymania.
Dżejmson

przez Kalebx3 01 paź 2013, 18:24
Brałem Citalopram ponad 8 miechów pod rząd dzień w dzień po 20mg ( podczas całej terapii Anty -HCV).
Doświadczałem na tym leku nieopisywalnych stanów jakiegoś wewnętrznego niespełnienia . Stan mało atrakcyjny i wielce nieprzyjemny . To jednak nie była depresja , coś z innej bajki, ciężko opisać , . Nie wejdę już więcej w ten lek .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Uciekinier 01 paź 2013, 20:17
zaqzax-3 napisał(a):Plusem Citalopramu jest to, że [b]poza serotoniną oddziałuje na histaminę H1i.

No właśnie, dlatego ratuje mi życie. Sam dowiedziałem się o tym w trakcie brania, bo docelowo Cital był na coś innego, ale działa również na histaminę, która wywoływała u mnie pokrzywkę cholinergiczną. Kto ją miał to wie, jakie to cholerstwo jest potworne. Teraz już praktycznie nie występuje, ulga niesamowita ;)
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez DelRey25 02 paź 2013, 19:07
Jem Cital od ponad roku wraz z Lamitrinem i jest bardzo dobrze. Nigdy nie byłem tak stabilny emocjonalnie. Mam jedno pytanie. Czy ktoś z Was miał zaparcia biorąc citalopram?
F31.9
F42.0
F60.8

przez Abstrakcyjna91 13 paź 2013, 14:31
Proszę o opinie i Wasze obserwacje na temat leku Cipramil. Bierze ktoś? Jaka jest skuteczność tego leku?
I żyję sobie na oddziale, wędrując od ściany do ściany, od okna do okna, mijając chore dusze, które chodzą po innej, wyznaczonej prostej.

przez NieznanySprawca 13 paź 2013, 15:08
jest jedyne 111 stron dyskusji o tym leku na forum, totez pewnie wyluskasz stad jakas opinie:
citalopram-cipramil-citaxin-cital-citalec-citabax-citronil-t6020.html
8)
NieznanySprawca

przez Lord Kapucyn 13 paź 2013, 18:12
Tzw. "citalopram"(czyli np. Citalec) w sprzedaży jest racemiczną mieszanką lewoskrętnego i prawoskrętnego enancjomeru czyli S- i R-citalopramu w stosunku 50%/50%. Izomery to nie muszę mówić- lustrzane odbicia strukturalne tego samego związku chemicznego. Prawoskrętny citalopram nie wykazuje działania przeciwdepresyjnego, ale wykazuje pewną aktywność biologiczną. Z kolei tzw. "escitalopram"(np. Elicea) w sprzedaży zawiera tylko 100% lewoskrętnego S-citalopramu. Czyli przyjmując 10-20mg "escitalopramu" w zasadzie przyjmujemy ekwiwalent 20-40mg citalopramu. Różnice są tylko dwie- citalopram jest w postaci bromowodorku, escitalopram w postaci szczawianu, a dwa- R-citalopram zaburza farmakodynamikę S-citalopramu i jego wiązanie z receptorami- zatem escitalopram, który jest wolny od prawoskrętnego enancjomeru powinien działać lepiej(według sponsorowanych badań).

To jest jeden z większych przekrętów marketingowych w psychofarmacji, H.Lundbeck jest "odkrywcą" obu tych leków. Wprowadzenie escitalopramu miało na celu jedno- przedłużenie patentu na citalopram i dalsze nabijanie kabzy koncernowi. I nie jest to żadna teoria spiskowa, te informacje są powszechnie dostępne.
Abstrakcyjna91,
Jeśli nie pomogła Ci Elicea to jest mała szansa, że pomoże Ci Citalec.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Josie_86 13 paź 2013, 19:27
Ja pierniczę, to zabrzmiało jak chemiczny bełkot Waltera haha ;) Nie zrozumiałam nic z pierwszego akapitu :shock:
jeśli chcesz mnie zatrzymać (spójrz odchodzę)
podaj mi rękę, jeszcze może zatrzymać mnie ciepło twojej dłoni

przez NieznanySprawca 13 paź 2013, 19:44
a dwa- R-citalopram zaburza farmakodynamikę S-citalopramu i jego wiązanie z receptorami- zatem escitalopram, który jest wolny od prawoskrętnego enancjomeru powinien działać lepiej(według sponsorowanych badań).

No wlasnie, ciekawe ile w tym prawdy, moze tyle, co w stalym zmniejszenie poziomu neurotyzmu po ssri ;) .
Tzw. "citalopram"(czyli np. Citalec) w sprzedaży jest racemiczną mieszanką lewoskrętnego i prawoskrętnego enancjomeru czyli S- i R-citalopramu w stosunku 50%/50%. Izomery to nie muszę mówić- lustrzane odbicia strukturalne tego samego związku chemicznego

Ciekawe, dlaczego na rynek odrazu nie poszedl czyscioch, tylko ten racemat (nie wierze, ze byla tak wyrachowani, ze planowali przedluzenie sobie patentu od poczatku :mrgreen: ), chyba, ze po prostu taka synteza byla tansza. I dlaczego, skoro esci jest w sprzedazy, wciaz trzymaja na rynku jeszcze citalopram.
NieznanySprawca

przez Trzyzet 13 paź 2013, 19:46
To dlaczego Citalopram ma znacznie więcej efektów ubocznych niż Escitalopram? Bo brałem jedno i drugie, Escitalopram był naprawdę świetny na deprechę.

Sortuj wg