CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez ALCIA31 04 sie 2013, 20:27
Witam, ja jutro zaczynam przygodę z Citalem i boję się jak diabli, tym bardziej że brałam już ecitalopram, po którym efektów nie było, teraz schodzę z Rexetinu, 4 miesiące mam wyjęte z życiorysu. Czy ktoś może wesprzeć duchowo, jestem już u krańcu sił.

przez Uciekinier 04 sie 2013, 21:38
ovi300 napisał(a):Witam

Piszę pierwszy raz na forum, a od jakiegoś czasu dużo czytam.

Aktualnie biorę Citabax 20, zaczynałem od 10. Przy braniu 10mg miałem lekkie objawy takie jak w ulotce, krótko spałem pociłem się...itd. Teraz biorę 20 objawy buły podobne o lekkim nasileniu. Teraz, co wydaje mi się trochę dziwne bo już skończyłem pierwsze opakowanie (pierszy tydz. 15mg kolejne 20 mg) pojawiły się moję główne powody na które biorę citabax czyli lęk uogólniony i depresja. I nie wiem czy to zaliczać do objawów początkowych czy mnie dopadł jakiś zespół serotoninowy. Do tej pory od czasu gdy zacząłem brać Citabax było lepiej i teraz od kilku dni mam nawrót choroby. Co o tym sądzicie? czy to normalne?

Witam. Od tygodnia też biorę 20mg, od początku dobrze znoszę ten lek, brak skutków ubocznych raczej, wiadomo występuje obojętność, ale to akurat dobrze, co kto woli, .. W ostatnie dni tylko przyszedł kryzys.. wcześniej przez 3 dni nie brałem, ale miałem jeszcze wtedy 10, więc chyba nie przez to.. Może u Ciebie też jest chwilowy dołek, ja chcę wierzyć, że mi to pomaga, a przy tym ta dawka nie powoduje otłumianienia, pozwala na normalne funkcjowanie.. Pozdrawiam

ALCIA31
, może tym razem po tym leku będzie lepiej? Dasz radę, będzie dobrze.
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez robert4-don 05 sie 2013, 10:06
witam nie było mnie tu od 25 lipca biore citaxin 30mg skutki uboczne przeszly prawie została potliwość pre dni było calkiem normalnie ale od dwóch dni jest gorzej nie tak jak na początku ale pogorszenie jakiś wewnętrzny niepokoj problemy z zaladkiem scisk w gardledawke zwiekszylem dawke od 18 lipca z 20 mg(20mg bralem rok czasu) do 30mg czy mam jeszcze czekac czy rozmawic z lekarzem o zmiane lekow?

-- 05 sie 2013, 10:12 --

ALCIA31 lek jest rewelacyjny biore już go rok czasu i było ok trzeba trochę poczekać na działanie mini 2-tygodnie skutki uboczne miałem wszystkie ale da się przezyc najwaniejsze się nie poddawac.trzymaj się

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez TARITA 08 sie 2013, 12:28
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
Ostatnio edytowano 08 sie 2013, 12:54 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Regulamin

przez Dżejmson 08 sie 2013, 12:36
TARITA, na forum nie można zamieszczać takich informacji.
Dżejmson

przez ovi300 08 sie 2013, 20:37
Mam niepokój ruchowy, jeszcze większą nerwice, jakieś dziwne odczucie jakbym był za szybą, Ogólnie jakbym był po piwię. Tętno ok 90, nie wiem czym mam zmniejszyć czy całkiem przerwać. Pójdę do lekarza ale dopiero za kilka dni.

przez jolemka 09 sie 2013, 11:01
ovi300
Z własnego doświadczenia, mogę powiedzieć,że to są normalne objawy, tak się dzieje dopóki cital na dobre się nie rozkręci, też to przerabiałam. Nie kombinuj sam z dawkami a tym bardziej z odstawianiem. Przetrwaj, to dziwaczne uczucie minie i będzie ok.

przez CórkaNocy 09 sie 2013, 11:44
cital działa tylko na serotoninę? czy w jakimś minimalnym stopniu też na noradrenaline i dopamine?
CórkaNocy

przez ovi300 09 sie 2013, 14:59
No właśnie, trochę długo działa bo już skończyłem jedno opakowanie(20mg, wcześniej 10mg), zaczęły mi się te objawy tak na przejściu jednego opakowania i drugiego. Na ulotce jest napisane że 1-2 tygodnie, u mnie ok 4. Jednak pójdę do lekarza dla pewności, bo pierwszy raz biorę tego typu leki. Najbardziej się boję tego zespołu serotoninowego. Biorę jeszcze depakine 300 i 500.

przez jolemka 09 sie 2013, 18:33
http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2998
bezimienna
z tych informacji wynika, że tylko na serotoninę.
ovi300
przeczytaj lek działa po 4-5 tyg
Opisane przez Ciebie dolegliwości pojawiały się u mnie przy niższych dawkach np 20 mg teraz biorę 40mg i nic takiego się nie zdarza.

przez Dżejmson 09 sie 2013, 21:45
Bezimienna123, jakiej dawki byś nie wzięła, oddziałuje tylko na serotoninę. Planujesz wejście na citalopram? Dość dobrze działa przeciwdepresyjnie, gorzej przeciwlękowo.
Dżejmson

przez Ophelia 10 sie 2013, 09:57
ja zaczęłam brac, kiedy wiedziałam, że sobie nie poradzę i będę potrzebowała leków.
nie mogę sobie poradzic z lękiem, bezsennoscią, przygnieceniem, apatia, bólem.
naprzemiennie mam silną depresję, albo nie mogę się uspokoić psychicznie.
citronil ma mnie wyciszyc, zobaczymy.
nie brałam żadnych leków od dwóch lat ,
nie znam się na grupach leków, na wszystkich tych etykietkach.
dodatkowo biorę Nasen, na spanie.
antydepresanty jeszcze nie zaczęły działac, ale po tych tabsach nasennych czuję ulgę,bo wreszcie nie budzę się w nocy po 15 razy z pulsem 140, bo przyśniło mi się cos złego.
Ophelia

przez CórkaNocy 10 sie 2013, 10:22
Dżejm, lekarz ostatnio mi zaproponował: paroksetynę, citalopram bądź wenlafaksynę.
Paro podobno muli, ale działa lekko na dopaminę przynajmniej...chociaż skoro muli mnie nawet wenla, to pewnie po tym byłaby tragedia, cital skoro działa na samą serotoninę to po co mi to, samo zamulenie, może i redukcja lęków, ale tyle, wenle brałam ostatnio ponad pół roku, nastroju mi nie poprawiła nawet w procencie, do tego było wieczne zmęczenie i znowu się zaczyna, wręcz wszystko mnie boli nawet jak siedzę, ale lęków przynajmniej nie było. Generalnie nastrój poprawiają mi wyłącznie leki działające na dopaminę. Ale cóż próbuję walczyć do pewnego momentu jak zwykle, póki co próbuję się powstrzymać, żeby nie pić energetyków, bo codziennie przecież nie można się tym karmić, zresztą działanie i tak nie jest wystarczające. Ale już mi się przypomniało dlaczego to przewlekłe zmęczenie wyjęło mi rok z życia...
CórkaNocy

przez Dżejmson 11 sie 2013, 12:02
Zamierzam brać 10mg citalopramu, jako że niedługo początek roku akademickiego, a citalopram genialnie działa u mnie na koncentrację. Jaką dawkę wenlafaksyny maksymalnie mogę dołożyć do 10mg citalopramu, żeby było w miarę bezpiecznie? Stwierdziłem, że 225mg wenli brać nie będę, choćby mi to miało idealnie pomóc na lęki. Po prostu taka dawka znieczula mnie na wszystko. Z dwojga złego wole lęki i choćby skrawek emocji.

-- 11 sie 2013, 12:19 --

Z tego co pamiętam, ktoś z forum robił taki mix wenli i citalu, w małych dawkach. Więc chyba zespołu serotoninowego być nie powinno.
Dżejmson

Sortuj wg