CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez paulunia 01 maja 2013, 18:22
co ciekawe- od momentu gdy tylko wzielam pierwszą tabletkę, nie odczuwam głodu. mam nadzieję,że będzie lepiej bo ten lek to moja ostatnia deska ratunku

przez depas 01 maja 2013, 18:29
paulunia, będzie lepiej na pewno. Mnie też apetyt odjęło ale wrócił po pewnym czasie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez paulunia 01 maja 2013, 20:27
zmusiłam się i coś tam zjadłam.ciężkie chwile.bardzo zle,muszę rozpocząć na nowo.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez usmiech.gratis777 08 maja 2013, 12:53
Pierwsze chwile z citalopramem potrafią byc naprawdę trudne dla mnie kiedyś bywały trudne trzy pierwsze dni, ale znam osoby które najróżniej na świecie cierpią przez nawet pierwsze trzy tygodnie...ale uważam, że warto chwilę sie przemęczyc, bo potem sukcesywnie jest coraz lepiej. Po trzech miesiacach zauważysz, ze nawet nie zauważyłaś kiedy coś sie poprawiło i to sporo a po pół roku będziesz terminator :) niewruszona tym co wczesniej Cie rozbijało...i fajnie, ze po roku brania, potem rok jesteś nadal "normalna" a nawet ulepszona :) bez farmaceutyków, może poza doraźnymi...które w moim przypadku były z reguły zbędne długo dłuuuugo ;P

przez paulunia 09 maja 2013, 21:17
nadal jest ciezko..bardzo zle,mam wrazenie ze przechodze niewiarygodna przemiane

przez usmiech.gratis777 09 maja 2013, 21:30
Jak już wytrzymasz i ją przejdziesz, to nie dosć, że bedziesz dumna z siebie pod kątem osiagnięć...taki medal od losu za zasługi...to uwierz...dzieki temu lekowi dużo sie powinno zmienić na lepsze w sferze dla której go zażywasz...

przez fozzie 10 maja 2013, 07:45
Po 4 miesiącach odstawiam citaxin. Jeszcze jutro pół tabletki i koniec. Zobaczymy czy wytrzymam bez.

przez misiek_1 10 maja 2013, 07:57
jakie leki bierzecie na noc do citalu???

przez usmiech.gratis777 10 maja 2013, 11:02
Afobam, olanzapinę lub doxepin w zależności od potrzeby :)

przez freda 10 maja 2013, 11:13
możecie powiedzieć jak citalopram działa na nerwicę,bez fobii i bez depresji,będę wdzięczna bo biorę seroxat i trochę mnie zawodzi.decyzje i tak podejmie lekarz.podobno paro jest silniejsze od citalpramu,co o tym sądzicie?
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez k1992 10 maja 2013, 15:22
freda, citalopram był moim pierwszym lekiem, generalnie jakoś tam na mnie zadziałał w niewielkim stopniu. Twój seroxat w porównaniu do citalopramu jest sporo mocniejszy. Chociaż wiadomo - może akurat dla Ciebie będzie lepszym lekiem, różnie to bywa, indywidualna sprawa. Powiem tak - generalnie czułem się lepiej na Citabaxie niż bez niego. Ale jednak nie potrafiłem na nim normalnie funkcjonować. Nie zadziałał na bezsenność, a na dodatek na zajęciach na uczelni dostawałem takich "ocknięć", którym towarzyszyły zawroty głowy. Niestety nawet ciężko było w czasie rozmowy z kimś skupić się i nie myśleć o tym, że wszystko się we mnie gotuje.
k1992

przez amelia83 10 maja 2013, 17:12
misiek_1, zolafren< olanzapina>
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez freda 10 maja 2013, 18:29
k1992 właśnie tak myślałam,dzięki
A już myślałam,że ją pokonałam...

przez xanaphia 12 maja 2013, 17:03
Cześć! Jestem nowa na forum, ale od jakiegoś czasu czytałam ten wątek, bo w lipcu 2012 zaczęłam brać Citaxin. Przyznam, że przykro mi się czyta wpisy osób, które mówią o nawrocie choroby, jeszcze gorszych lękach - to mnie źle nastraja i zaczynam się martwić już teraz, kiedy jeszcze nie odczuwam niczego złego...

Zgłosiłam się do lekarza, bo wydaje mi się, że zemdleję w miejscach typu sklep/przejście pod rondem/kościół/praca - generalnie miejsca pełne ludzi, z których niekiedy ciężko wyjść bez tłumaczenia co mi jest - a to mnie zawsze najbardziej martwi, że ktoś musiałby się mną zająć - nie lubię tego. Kiedy zaczęłam brać Citaxin, to pierwsze dni były straszne, lęk odczuwałam kilkakrotnie mocniej, ale później się uspokoiło.

Teraz schodzę z dawki. Maksymalnie brałam 1 i 3/4 tabletki, od miesiąca biorę 1,5 , a dzisiaj przeszłam na jedną tabletkę :) tak mam wytrzymać miesiąc, a później jeszcze 2 dni na pół tabletki i KONIEC! :great:

Nadal odczuwam lekkie lęki, ale jest to nic w porównaniu do tego, co przechodziłam. Serio, nie mogłam normalnie funkcjonować - sami wiecie.

Dodam, że miesiąc temu rozpoczęłam terapię. Szczerze, nie wierzyłam, że może cokolwiek pomóc, ale robię wszystko, żeby się pozbyć tej paskudnej choroby. Teraz cieszę się, że podjęłam decyzję o terapii - uświadomiłam sobie, że moje lęki biorą się głównie z niewyrażonej złości - od czasu, jak bardziej zaczęłam dbać o to, co jest dla mnie dobre, a nie dla innych, to lęków jest mniej. Może ta rada pomoże osobom, które podobnie jak ja miały nieciekawe dzieciństwo pełne strachu i psychicznego znęcania się.

Trzymajcie kciuki, żeby mi się udało, bardzo potrzebuję wsparcia! Chętnie nawiążę też kontakt z osobami, które również schodzą z Citaxinu. ;)

Pozdro
Xan

Sortuj wg