CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez fozzie 26 kwi 2013, 07:20
qrulewna, coś w tym jest. Ja po citaxinie ciągle ziewam.

przez qrulewna 26 kwi 2013, 07:38
szlagg.ale moze ta sennosc przechodzi?????:)

przez norma_baker 26 kwi 2013, 07:41
ja na początku leczenia citalopramem byłam senna, ale przeszło mi po 2-3 tygodniach. :)
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jolemka 26 kwi 2013, 10:08
qrulewna
Na mnie cital działa odwrotnie,zero senności w ciągu dnia, a jedyny skutek uboczny jaki mi się trafił to bezsenność. Nie masz wyjścia, musisz porobić za królika doświadczalnego i sprawdzić na swoim organizmie.

przez qrulewna 26 kwi 2013, 18:42
jolemka:)
claro que si.rację pełną masz.
jestem krolikiem juz lat...o nie tak duzo :))własnie policzyłam!!!dopiero 3 lata.

-- 26 kwi 2013, 17:45 --

bo ja mam marzenie ...zeby wrocic na monoterapię bo to co mam to sama sobie łatam tak naprawdę.
zejsc z drogiego edronaxu plus ciągle cos nowego probowanego po 3msc nie działającego jak zwykle...a samo edro nie dla mnie...
czas sajko zmienic

przez jolemka 26 kwi 2013, 21:04
qrulewna
3 lata, to zaprawiona w bojach jesteś. Może cital będzie tym lekiem,który zadziała jak trzeba.
Wspaniałe jest to, że masz marzenie, jakie by ono nie było i jakiej sfery życia by nie dotyczyło, najważniejsze, że jest.

przez depas 29 kwi 2013, 16:11
Mnie z kolei citalopram aktywizował, od pierwszej tabletki, co nie przytrafiło mi się na żadnym antydepresancie w mojej karierze. Dokładniej, od połowy tabletki (10mg). Byłem bardzo pozytywnie zaskoczony że jakikolwiek SSRI może zrobić różnicę tak szybko, teraz biorę 20mg do wenlafaksyny i jestem bardzo zadowolony. Jedyny problem to kłopoty ze spaniem, no i to pierwotne pobudzenie z biegiem tygodni minęło. Na sen, ale też napięcie i fobię społeczną, dostałem ostatnio 5mg olanzapiny. Na jedno i drugie bardzo pomogło, do tego stopnia że myślę żeby brać też 5mg olanzapiny rano, efekt usypiający nie jest tak silny jak mógłbym się spodziewać, za to przeciwlękowy całkiem znaczny. W każdym razie, citalopram oceniam bardzo pozytywnie, powiedziałbym że po sertralinie to najlepszy SSRI jaki brałem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez misiaczek39 29 kwi 2013, 23:24
citronil jedna z rana,mianseryna 30 wieczorem,nie raz zamiast mianser to biore trittico.Od 1 lutego.Od tyg problemy z cisnieniem,nie raz mam bardzo niskie ,a nie raz za wysokie.Przewaznie wysokie mam z rana jak wstane i na wieczor gdy klade sie spac,tak jak teraz 140/100.Czy jak na sen biore mianseryne 30 mg to chyba jak na sen to obnizy cisnienie? Mial ktos cos takiego ze cisnienei skakalo? .Martwia mnie bole glowy i podwyzszone cis.....jak niskie to kawa i po problemie ale te wysokie.......................................moj zestaw to citronil z rana ,wieczor mianseryna 30......dostalem tez trittico zeby nie meic takiego apetytu i przechodzic na trittico ale narazie czekam.Prosze o rady dot cisnienia krwi

przez qrulewna 29 kwi 2013, 23:37
oj dzieciaki kochane napawacie mnie entuzjazmem:)))
jolemka a marzen mam wielee.kolejne dziecko,rozkręt firmy botoks na czoło i ...oj oj ojejj wiele
czasami jest cięzko do po..zz ...rania
ale i tak jest 100 razy lepiej u mnie niz od ...3 letniegodzieciaka(zły dotyk rodzina a to był only początek golgoty)
więc...nie ma bata.
DA SIĘ.
tylko trzeba miec cos co jest warte więcej niz nasze strachy.ja dostałam córkę od miłosci mojego zycia.i zaczełam walczyc zez całym tym tałatajstwem moim.muszę byc przykładem i wsparciem dla mojej 4latki.i jestem.
udaje mi się
więc skoro mi się udało a naprawdę duza teczka nieszczęsc moja jezzd to i wam sie uda
trzeba znalezc powod(ja sama dla siebie nie byłam wazna więc wisiało mnie co się ze mną..itd)
ja ..zaczełam cenic siebie w koncu.lubic siebie czasami.troszczyc się o siebie
patrząc na mnie....niewielu by powiedziało ze mam się tak jak mam(miewam)
jestem ładna,zgrabna z duzym biustem i słodką buzką.i wygladam o 10 lat młodziej niz mam w rzeczywistosci
ale ja to tez i -zły dotyk nerwica lekowa fobia społeczna zaburzenia odżywiania.
i rak
bywa cięzko strasznie
ale bywa tez i pięknie
ja potrafię to i ty jolemka plus reszta dacie rade
ZARZĄDZIŁAM;))))

przez fozzie 30 kwi 2013, 07:31
Ja jestem własnie w trakcie odchodzenia od citaxinu. Brałem 1,5 tabletki, później 1, teraz przez dwa tygodnie 0,5 i później mam odstawić. Strasznie ziewam i dużo śpię.

przez Amitiel 30 kwi 2013, 11:29
amelia83, Dzięki :)

Po tygodniu dzielnego łykania tabletek stwierdzam, ze jest OK, nastrój znakomity (wręcz bez przerwy odczuwam potrzebę uśmiechania się), jak na razie nie mam skutków ubocznych. Śpię jak niemowlę, a ziewam jak mam nudną zmianę w pracy :P

przez paulunia 01 maja 2013, 11:39
witam wszystkich :) dziś moja druga tabletka Citalu. i muszę przyznać,że brałam wszystkie już leki z grupy SSRI , brałam MAO , benzodiazepiny ,głównie Xanax. kiedyś przeszłam terapię stabilizującą nastrój (kwas walproinowy). Ale tak dziwnego samopoczucia jak po Citalu nie miałam nigdy,nie w sensie że zle po prostu dziwnie.Szczękościsk, mdłości, położyłam się wczoraj o 21 - myślałam że bede spać,ale skąd.byłam niebywale pobudzona chociaż senna.

przez jolemka 01 maja 2013, 17:32
grulewna
Pełna podziwu jestem dla Ciebie, Twojej mądrości, wytrwałości, siły. Szacunek.
Dzięki za zdanie "trzeba miec cos co jest warte więcej niz nasze strachy." Powieszę na ścianie, przykleję zółtą karteczkę na monitorze, Nich to będzie moje credo.
Zarządzenie mi się podoba, może na początek moje marzenie będzie takie, że chcę jeszcze marzyć. Póki co to ciężko z tym. Jeszcze raz dzięki za mądre i piękne słowa.
Oby cital okazał się być dla Ciebie.

przez depas 01 maja 2013, 17:51
paulunia, miałem podobne objawy do Twoich kiedy zaczynałem brać citalopram, to pobudzenie nawet mi się podobało, gorzej z bezsennością. W każdym razie wszystko przeszło z czasem i teraz jestem z citalu zadowolony, zresztą od początku byłem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Sortuj wg