CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez asx 16 sty 2013, 11:32
ja tak króciutko...cital zarzucam już 2 rok, w sumie to pierwszy kontakt z tym lekiem miałem w 2008 r...pomógł mi bardzo, wtedy zadziałał szybko bo już po 2 tygodniach, odstawiłem po 3 miesiącach (lek+terapia)... później miałem 1,5 roczną przerwę i od stycznia 2011 nawrót, ponownie cital w max dawce...zaczął działać po około 2 miesiącach, od 3 miesięcy mam dołączony tegretol na wyciszenie, tez w max dawce :)...jest ok :D
Obrazek
asx
K-Pax........... Od: 21 kwi 2008, 10:16 Posty: 0000

przez fozzie 16 sty 2013, 11:59
W trzynastym dniu brania citalu zaczęło się coś poprawiać. Nieznacznie ale jednak.

przez pawel_1111 16 sty 2013, 17:31
Bral ktos dawme Citalu pol tabletki przez cala kuracje? Mi taka dawka pomaga pozbyc sie natretnych mysli, choc moze to placebo? Co sadzicie?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez amelia83 16 sty 2013, 20:16
fozzie napisał(a):W trzynastym dniu brania citalu zaczęło się coś poprawiać. Nieznacznie ale jednak.

będzie z górki ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

przez depas 16 sty 2013, 20:44
pawel_1111, ja Citalu nie brałem ale za to brałem prawie wszystko inne - jeśli taka dawka Tobie pomaga to tak trzymać, nie jest nigdzie powiedziane że niskie dawki są nieskuteczne. Być może masz szczęście i połówka Tobie w zupełności wystarczy, co oznacza też mniej ewentualnych skutków ubocznych i problemów. Tylko się cieszyć, żadne placebo tylko doktor dobrze dopasował Ci lek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez pawel_1111 17 sty 2013, 00:09
Czy te proszki zmieniaja "cos w glowie" czy tylko wyrownuja poziom serotoniny, ktora spada przy stresie, zalamaniu?

przez depas 17 sty 2013, 00:30
pawel_1111, tego tak naprawdę nie wie nikt, ani lekarze, ani koncerny farmaceutyczne. Wciąż do końca nie wiadomo skąd bierze się depresja, a wiele leków ma w ulotce napisane coś w stylu "mechanizm działania leku nie jest do końca poznany, przyjmuje się że..." Trudno powiedzieć czy kiedykolwiek będzie to wszystko wiadome w 100%. Ważne jednak że na nasze problemy te leki często pomagają, kiedy uda się już trafić na odpowiedni.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez maskota 17 sty 2013, 10:51
muszę powiedzieć, że stopniowo po dwóch miesiącach doszłam z 5mg do 20mg i poza sennością wszechobecną nie miałam żadnych skutków ubocznych (poza tymi które występowały przez pierwsze ok. 3 tygodnie)
niestety nagle (myślałam, że ma to związek z tym, że zaczęłam po przerwie znowu stosować antykoncepcję hormonalną, ale moja pani doktor twierdzi, że w takim stopniu to nie powinno zaburzać funkcjonowania tych leków) wszelkiego rodzaju dolegliwości sprzed kuracji, tj. rozdrażnienie, gwałtowne zmiany nastroju, wręcz wewnętrzna agresja wzbudziły mój niepokój, ponadto wieczorami pojawiły się trudne do określenia lęki, co u mnie nigdy nie występowało

poza tym senność w ciągu dnia nie idzie wcale w parze z sennością w nocy, bo niestety w nocy cały czas się wybudzam często i później mam problemy z zasypianiem

psychiatra stwierdziła że mam zwiększyć dawkę Citabaxu do 30 (?!), co generalnie sprawiło, że zapobieganie zaśnięciu na siedząco w pracy to niemal fizyczny wysiłek, więc chyba nie był to dobry pomysł
ponadto poradziła odpuścić sobie Estazolam, i zacząć brać na noc Trittico jako usypiacz, ale nie wiem, czy przypadkiem nie zamienić Depakiny wieczornej z porannym Citabaxem, może wtedy bym nie chodziła taka zmulona, bo to chyba raczej nie walproin wpływa na zmulenie u mnie...

przez pawel_1111 17 sty 2013, 13:10
depas napisał(a):pawel_1111, tego tak naprawdę nie wie nikt, ani lekarze, ani koncerny farmaceutyczne. Wciąż do końca nie wiadomo skąd bierze się depresja, a wiele leków ma w ulotce napisane coś w stylu "mechanizm działania leku nie jest do końca poznany, przyjmuje się że..." Trudno powiedzieć czy kiedykolwiek będzie to wszystko wiadome w 100%. Ważne jednak że na nasze problemy te leki często pomagają, kiedy uda się już trafić na odpowiedni.

No ale chyba nie szkoda, ze staniesz sie wariatem albo innym czlowiekiem? Ponoc antydepresanty to bezpieczne leki. Ja slyszalem, ze wyrownuja to co zaburzone a wiec wychodzi na to, ze serotonine w wypadkach lekowych i depresyjnych. na mojej ulotce Cital nie ma wpisu, ze dzialanie jest nieznane do konca.

przez fozzie 17 sty 2013, 13:33
Czternasty dzień na citalu gorszy od trzynastego. Czekam co dalej.

przez depas 17 sty 2013, 15:46
pawel_1111, nie z każdym lekiem jest tak że jego działanie nie jest do końca wyjaśnione, ale zdażają się takie. Większość z nich oddziaływuje na serotoninę więc owszem, jej poziom jest bardzo istotny w depresji. Wciąż jednak w całej dziedzinie jest mnóstwo niejasności i domysłów, choćby dlatego dany lek na jednych działa a na innych zupełnie nie - nie ma pewności co pierwotnie jest w danym przypadku powodem depresji. Nie jest nawet pewne ile mają do rzeczy geny, ile trauma itd. Też uważam że nowoczesne antydepresanty to relatywnie bezpieczne leki, nie pozbawione jednak skutków ubocznych i co najważniejsze - nie zawsze skuteczne.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez fozzie 20 sty 2013, 11:26
W siedemnastym dniu na Citalu mogę powiedzieć o lekkiej poprawie.

przez slow motion 20 sty 2013, 11:44
lek działa super, ale brak ochoty na seks. 31 stycznia mam wizytę u psychiatry i muszę porozmawiać z nim o tym. Może zmieni lek.

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez fozzie 20 sty 2013, 11:48
slow motion, ja też tak mam ale nie będę z tego powodu zmieniać leku. Nie chce przechodzić od nowa skutków ubocznych leku.

Sortuj wg