CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Siding Spring 31 gru 2012, 20:54
elfridzie nasz naczelny skoczku lekowy (żarcik :smile: ) rzuciles fluo i topi?

depas ja sie spotkalem raczej ze sedatywnoscia citalopramu wsrod opinii. U mnie na poczatku akatyzacja i naped byl o wiele wiekszy niz na pozostalych ssri ale potem spalem po 18 godzin na dobe ..Nie moglem wstac a sen byl taki blogii...solidne zmulenie co by nie mowic.

A co do osobowosci unikajacej i ciaglych eksperymentach na lekach to faktycznie cos w tym jest. Inni biora lek...i nie analizuja co jak dziala. Po prostu dalej wykonuja swoje obowiazki. Gorzej ze u nas nawet na lekach zawsze jest te ale..:)

przez depas 31 gru 2012, 21:48
lubudubu, dzięki za odpowiedź o citalopramie. Napisz tylko jeszcze czy ta sedacja która potem przyszła ustąpiła z czasem i było już normalnie, czy też zmusiła Cię do odstawienia leku w cholerę?
Co do osobowości unikającej, bo cechy takiej również wykazuję - nie będę ukrywać że to ciągłe "niegranie", niedosyt, jest też swego rodzaju wymówką i pretekstem do unikania pewnych sytuacji życiowych, albo mówiąc bardziej ogólnie, po prostu unikania życia. Czekam na każdą kolejną wizytę u lekarza i ewentualnie nowy lek jakby miało to wszystko zmienić i nareszcie będę czuł się optymalnie. I tak już chodzę ileś tam lat, a optymalnie nie jest i nigdy nie będzie, jeśli jakoś nie uda mi się zmienić swojej osobowości. Pytanie tylko jak.
Pozdrawiam i dobrego 2013 życzę współcierpiącym :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 31 gru 2012, 22:53
depas, wiele osób ma podobnie, ale to pewnie marna pociecha. Jak coś w środku nie gra to ciężko to zagłuszyć nawet praca i robieniem tego co tzw. zdrowi ludzie. Działa na krótko a nikt nie powie co robić kiedy człowiek jest nadwrażliwy, jak żyć panie depas?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 31 gru 2012, 23:14
po citalopramie z kazdym tygodniu bylo coraz gorzej. w koncu bym sie polozyl i zasnal na wieki.:) Ale na niektorych dziala to nawet pobudzajaca. Wiec badz tu madry..:) Moze zawsze sprobowac ale jak bedziesz widzial ze wraz z uplywem czasu coraz bardziej bedzie Ciebie ciagnelo do lozka to raczej wypadaloby odstawic w cholere. I zwiekszenie dawki w takim wypadku tylko pogorszy sprawe. Ale oby Ciebie pobudzala do zycia;).

Te bawienie sie w leczenie ,dawkowanie,dorzucanie coroz cos nowego to wlasnie chyba jedna z cech unikania zycia. Powinno sie prowadzic normalne uspolecznione/zawodowe zycie a nie pytac sie po forach co jak dziala. Co do osobowosci to chyba jej nie zmienisz. Trzeba jakos do siebie przywyknac i korzystac jak najwiecej sie da z zycia. Wiele ludzi bez zadnych lękow..bez depresjii tez nie jest szczesliwych ...a pracuja np bo musza nie czerpiac z tego wiekszych przyjemnosci. Postrzegaja rzeczywstosc w taki a nie inny sposob. Maja takie a nie inne procesy myslowe..strukture emocjonalna. Ja nie cierpie siebie i tyle na koniec..;.

przez elfrid 31 gru 2012, 23:20
depas napisał(a):lubudubu
Czekam na każdą kolejną wizytę u lekarza i ewentualnie nowy lek jakby miało to wszystko zmienić i nareszcie będę czuł się optymalnie. I tak już chodzę ileś tam lat, a optymalnie nie jest i nigdy nie będzie, jeśli jakoś nie uda mi się zmienić swojej osobowości. Pytanie tylko jak.

Depas w tej wypowiedzi uchwyciłeś sendo tego błędnego mechanizmu. Tylko skoro terapia ma działać poprzez uzmysłowienie takich patologi a my nadal to robimy, pomimo, że zdajemy sobie z tego sprawę, to jaki ma być takim razie cel takiej terapii (taka mała dygresja). A co do tematu, trzeba zaakceptować, że leki mają tylko wspomagać funkcjonowanie a nie zmieniać nas i świat. Tylko czasami granica między źle działającym lekiem a tym co powyżej, może okazać się dość cienka.

-- 31 gru 2012, 23:21 --

lubudubu napisał(a):elfridzie nasz naczelny skoczku lekowy (żarcik :smile: ) rzuciles fluo i topi?

Wiem, że bardzo na to liczysz nasz naczelny formumowy szamanie, ale na razie trwam :D Skąd Ci to w ogóle przyszło do głowy?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 31 gru 2012, 23:26
szaman od 2 lat nie praktykujacy. No cos gdzies wyczytalem ze rzucasz no i nic w podpisie nie ma ale widocznie pomylka z mojej strony;)

przez Dev28 01 sty 2013, 21:39
Cóż ja już biorę Citabax 20 mg około 6 tygodni, ale przez pierwsze 3 tygodnie brałem przez dłuższy czas 10 mg, bo nie mogłem się przestawić. Miałem problemy z zasypianiem. Teraz niby jest lepiej, ale nie jest to tak jakbym tego oczekiwał. Często się budzę i później znów zasypiam. I w sumie dalej biorę do tego Melatoninę. Nie wiem jakby było bez niej. Ale od jakiegoś czasu spię po parę godzin. Czuje się niby wyspany, ale od paru dni zdarza mi się że na następny dzień czuje się wręcz senny. Tak mniej więcej godzinę po zażyciu tabletki Citabaxu. Ciągnie mnie do łóżka. Normalnie z tym walczę i samo mija. Ale czasem nie wytrzymuje i się kładę. Bywa tak że nic mi się nie chce. Nie mam żadnych tam lęków jako takich. Po za tym uzasadnionym czyli nawrotem mojej choroby (wrzodziejące zapalenie jelita grubego UWAGA! lękowcom radze o niej nie czytać). Teraz w sumie mniej o tym myślę. Nawet udało mi się przytyć co przy tej chorobie jest prawie że nie możliwe. Wracając jednak do tej senności to dzisiaj zresztą czułem się bardziej ożywiony i ta senność się raz zdarzyła. Ale jak wróci i się będzie nasilać to będę musiał skontaktować się z lekarzem. Jak lubudubu wspomniał może to być negatywne działanie leku. Otóż po 6 tygodniach raczej skutki uboczny powinny zniknąć. A te sie dopiero co niedawno pojawiły. To raczej się nie zdarza. Najpierw bezsenność. Potem lepiej i teraz czasem w ciągu dnia zdarza się senność. A w nocy i tak czuje się potem bardziej pobudzony i nie śpię tak jak przed braniem leku czyli twardym i długim snem. Fakt może spowodowane jest też to tym że podcohdziłem 2 razy w ciągu tych 6 tygodni do zwiększenia dawki. Czyli w ciągu 3 tygodnia brania 10 mg brałem przez 2 dni 20 mg po czym wracałem. I dopiero tak na początku 4 tygodnie ostatecznie zacząłem brać 20 mg aż do dziś. Czyli na 20 mg jedę dopiero te 3 tygodnie. Mam nadzieję że moje problemy z czasem się załagodzą. Czyli natręctwa, wieczne napięcie. Myślenie o chorobie jelit, problemy w kontakach z ludźmi.

Najgorsze jest jednak ze musiałem zrezygnować z sylwestra. Tak w ogóle to wypicie nawet jednego piwa przy tych lekach nie wchodzi w grę ?

przez elfrid 01 sty 2013, 22:24
Dev28, a bez citalopramu była bardziej senność, czy lęki i problemy ze snem? Ile czasu minęło od tego ostatniego podniesienia dawki?

przez Siding Spring 02 sty 2013, 12:25
no napisal ze 3 tyg a co do problemow to ze problemy z zasypianiem i lęk glownie dotyczacy choroby jelit..

co do samej sennosci to ja mialem na mysli ..taka ciagla ,nieustapujaca ze moglem tylko spac. Bo ze po wzieciu tabletki moze pojawic sie "zgon" to chyba dosyc popularne. Trzeba wtedy brac w najlepszej dla siebie porze.

chyba dev28 musisz poczekac jeszcze z 2 tyg ..moze to jakos unormuje sie. Ale jak bedzie postepowac to chyba czas odlozyc ..

przez depas 02 sty 2013, 13:32
lubudubu, a czy zdarzyło Ci się odczuwać tak silną senność na innych SSRI czy tylko citalopram tak Cię glebował? Pytam, bo próbuję wyczaić czy i na mnie może on tak podziałać, zwłaszcza że nietypowo reaguję na leki, więc kto wie, może zaskoczy u mnie euforycznie.

elfrid, pytanie farmakologiczne: jeśli w przeszłości b. źle reagowałem na escitalopram, jak oceniasz szanse że będzie tak samo na citalopramie?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Siding Spring 02 sty 2013, 13:38
tylko citalopram bez 2 zdan. euforycznie na poczatku pewnie i zaskoczy;) ale co bedzie potem to najwazniejsze.

przez depas 02 sty 2013, 13:42
Ok, dzięki. Biorę jeszcze pod uwagę powrót do fluoksetyny, ale tym razem w wyższej dawce, 60mg. Zobaczę co doktor na to wszystko powie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 02 sty 2013, 22:10
depas, ale źle reagowałeś w senie uboków, czy nie działał? Jeśli nie działał to pewnie citalopram też nie zadziała, ale skutki uboczne niekoniecznie muszą wystąpić. Tylko citalopram to chyba nieszczególny lek, niczym się nie wyróżnia, i wydaje się gorszy od sertraliny. Nie kojarzy mi się z żadną szczególną grupą docelową - tak jak wenla, paro, fluo, czy sertra :D

przez depas 02 sty 2013, 23:42
elfrid, zniszczyły mnie uboki, nie potrafię powiedzieć czy działał, po 5-6 tygodniach musiałem odstawić bo czułem się co raz gorzej fizycznie - bóle mięśni, stawów, zmęczenie. To wszystko narastało z czasem, a początek był zupełnie spokojny. Jeśli lekarz powie że pewnie będzie tak samo, nie będę ryzykował.
Też, że tak powiem, z niczym mi się citalopram nie kojarzy konkretnym, tylko inny esesaraj. Podobnie zawsze widziałem fluoksetynę czy fluwoksaminę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg