CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez elfrid 20 gru 2012, 21:56
lubudubu, proszę Cię, a kto nie miał podejrzenia chadu? Zwłaszcza na lekach przeciwdepresyjnych? Ale od podejrzenia do faktu droga daleka. Moim zdaniem chad powinno się diagnozować wyłącznie u osób, u których mania/hipomania występuje bez leków. Ale z drugiej strony jak SSRI/SNRI/TLPD i in. powodują hipomanię, to stabilizator ze zniżką też powinien wypisany być.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Siding Spring 20 gru 2012, 22:00
zrobiles sie choleryczny;p pewnie teraz na fluoksetynie chodzisz jak gordon ramsay w piekielnej kuchni i wszystkich opieprzasz..:DD.
Ale madrze napisane...ze diagnozowac chad jak jest hipomania/mania bez lekow. A niestety wiem ze wiele osob zostalo tak zdiagnozowanych i maja efke juz na stale wpisana wlasnie po rozpoczeciu ssri. Z drugiej strony cos chyba tez nie halo z czlowiekiem jezeli ma manie na ssri...

przez elfrid 20 gru 2012, 22:36
lubudubu, raczej po mircie chodzę po kuchni i szukam resztek jedzenia :D
Faktycznie hipomania/mania po SSRI to ciekawe zagadnienie. Dlaczego jedni czują się po prostu normalnie a u innych nastrój szybuje, mimo, że nie było manii/hipo w przeszłości bez leków. Może kiedyś to wyjaśnią. Póki co Stahl wszędzie widzi niezdiagnozowane bipolary, u których po LPD aktywizuje się drugi biegun.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 21 gru 2012, 09:02
no ciekawe

przez depas 28 gru 2012, 19:46
Czołem, czy citalopram rzeczywiście tak zamula jak niektórzy piszą, czy to mija i da się wytrzymać?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 28 gru 2012, 19:55
depas, robisz sondę na nerwica.com pod kątem nowego antydepresanta dla siebie? :D

przez depas 28 gru 2012, 20:14
Dokładnie :) Naszło mnie na zmianę sertraliny na jeden z bardzo niewielu leków jakich jeszcze nie brałem, dlatego sonduję. No więc, jak to jest z tym citalopramem, elfrid? ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 28 gru 2012, 21:01
Nie wiem, nigdy nie brałem. Ale raczej bardziej niż fevarin czy paro nie zmula. Zresztą jak depakina i risperidon Cię nie zmula, to chyba SSRI nie masz co się bać. :D

przez depas 28 gru 2012, 21:19
Ok, z jakiegoś powodu myślałem że brałeś citalopram. Depakina po tak długim czasie już mnie nie muli, a risperidon wciąż aktywizuje. Nie jest źle. Tylko jakiś wewnętrzny głos każe mi znów kombinować, mieszać z lekami.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 28 gru 2012, 21:57
Może to jakaś cecha zaburzeń osobowości unikających. Zamiast zająć się życiem, prawdziwymi problemami, kombinuje się z lekami, sprawdza swoją reakcje na leki i swoje samopoczucie.

przez depas 31 gru 2012, 16:37
elfrid napisał(a):Może to jakaś cecha zaburzeń osobowości unikających. Zamiast zająć się życiem, prawdziwymi problemami, kombinuje się z lekami, sprawdza swoją reakcje na leki i swoje samopoczucie.

Dopiero teraz trafiłem na Twój odpis. Święte słowa panie elfrid, sam bym tego lepiej nie ujął. Zastanawiam się tylko co z takim stanem rzeczy zrobić, jak się od tego uwolnić. Chodzę również na terapię, chyba tam najlepiej ten temat omówić. Ale sprawdzić Citbaxu nie zaszkodzi, poproszę na wszelki wypadek o wysoką dawkę (40mg) żeby nie bawić się w półśrodki i od razu przejść do rzeczy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 31 gru 2012, 16:55
depas, jakie pół środki, przecież nie masz ciężkiej depresji, a zresztą nawet w takich przepisuje się /zaczyna/ minimalną dawkę terapeutyczną czyli 20 mg. Traktujesz leki jaki używki, mają życie urozmaicać, a nie leczyć. Szukasz na nich nowych wrażeń i przygód, bo obecnie nic Ci nie jest, a wymieniony przez Ciebie niedosyt nie potrafisz przełożyć na jakikolwiek patologiczno-psychiatryczny objaw. Może przemawia przeze mnie zazdrość, też chciałbym z tego powodu brać leki. Z drugiej strony panie depas też jestem niecierpliwy i od razu ostatnio chciałem wskoczyć na 40mg fluo i 100mg topiramatu. Z obydwu się wycofałem. Nikt nie mówi, że masz jeść okruchy, ale zacznij od 20mg po miesiącu oceń i ewentualnie zwiększ. Nie krytykuje, ale staram się być obiektywnym głosem rozsądku, którego mi zabrakło.

przez depas 31 gru 2012, 17:23
elfrid, faktycznie, trochę mnie poniosło pisząc o półśrodkach - lekarz i tak zaleciłby początkowo 20mg. Jednak i on twierdzi że nie działają na mnie niskie dawki leków, więc raczej przy dwudziestu nie zostalibyśmy na długo.
Masz dużo racji pisząc że traktuję trochę leki jak używki, chcę próbować nowych itd. Ale nie mogę się zgodzić że jest ze mną wszystko ok i szukam wyłącznie wrażeń. Mam zaburzenia osobowości i nie przepadam za sobą, boję się ludzi i życia, nie godzę się na to jak wygląda moje życie i jak wiele mnie ogranicza (głównie ja sam), choć jest znacznie lepiej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Ale jeśli nie jest beznadziejnie, nie znaczy to że jest cudownie, prawda? Chociaż muszę przyznać, że dobrze by było gdybym lepiej potrafił swoje popędy kontrolować i skupił się na tak zwanym życiu zamiast dodatków. Tylko jak to zrobić? Wszyscy zawsze mówili mi, że za dużo myślę i mam przestać. Nikt nigdy nie powiedział jak to się robi. Jeśli kiedyś ktoś powiedział tak i Tobie, musisz wiedzieć jak to wk_rwia.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 31 gru 2012, 18:29
Niestety nie wiem jak to zrobić. Gdybym wiedział, sam bym przestał :D

Sortuj wg