CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Wrak C. 27 lis 2012, 13:22
Dev28 Może biegać zacznij

przez maskota 27 lis 2012, 13:30
Wrak C. napisał(a):Dev28 Może biegać zacznij

:great: polecam, mi to pomaga, ale zawsze muszę odczekać 2-3 h od momentu wzięcia leku, bo od razu po wzięciu spada mi wydolność, potem jest normalnie

przez Keji 28 lis 2012, 23:21
miesiąc minął od pierwszej dawki citalu, jutro jadę do psychiatry podzielić się ,,wrażeniami". W sumie zarówno Cital jak i Zomiren, do którego mój organizm już się przyzwyczaił, przestają działać.
Plusy: Pomimo senności jakaś się żywsza zrobiłam, więcej wychodziłam, tak w środku miesiąca minęło mi poczucie lęku i napięcie na jakiś czas, po czym wróciło. No mniej chce mi się jeść, dla mnie to osobiście plus, ale to nie ta działka.
Minusy: Zero orgazmu, podniety, silniejsze emocje ukryte gdzieś "za kurtyną", okropna senność i zmulenie, kiepskie sny, pogorszenie pamięci i koncentracji. Samobóje mi wróciły, natręctwa także z pełną mocą, ataki paniki znowu zaczynają się pojawiać. Nigdy przedtem nie miałam także problemu, by wstać z łóżka czy takiego spadku motywacji.

szału ni ma. Planuję zmienić na Anafril + Xanax.
Keji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Iryska 29 lis 2012, 14:49
Ja biorę Citronil od niecałego roku, jest o wiele lepiej, jeśli chodzi o stany lękowe - teraz się to w miarę uspokoiło, nie mam napadów paniki, uczę się radzić ze stresem na własną rękę, w doraźnych przypadkach biorę krople - mimo że słabe, to pomagają, więc ogólnie jest o niebo lepiej.
Co do depresji, w porównaniu z tym, co było przed leczeniem - dzień do nocy. Zdarzają się jeszcze złe samopoczucia, myśli samobójcze, autodestrukcyjne, ale nie jest już tak źle jak kiedyś.

przez Dev28 29 lis 2012, 21:00
Ja mam pytanie do ludzi co biora tylko Citabax. Jaka różnica może być między dawką 10 mg , a 20 mg. Dzwoniłem do lekarza w poniedziałek i zalecił by spróbować zwiększyć dawke do całej tabletki czyli 20 mg. Lek biorę już 14 dni. 11 dni brałem tylko pół tabletki czyli 10 mg. Na początku miałem brać tylko przez 4 dni 10 mg, ale że nie moglem spać to lekarz zalecił by zostać z 10 mg jeszcze przez 6-7 dni. Tak jak napisałem wcześniej. Po drugim telefonie lekarz zalecił i podkreślił żeby spróbować. Na efekt nie musialem długo czekać. To że raczej na pewno nie toleruje laktozy, to zwiększenie dawki powoduje większe gazy, a przy moje chorobie jelit (WZJG bardzo poważna choroba) nie jest to wskazane. Do tego czuje się dosyć słabo. Miałem biegunkę. Teraz troszke się uspokoiło, ale znów odczuwam bóle brzucha. Przy 10 mg było z tym ok. Do tego brak snu prawie zerowy, gdzie przy 10 już zaczynałem zasypiać. Lekarz przyjmuje dopiero w poniedziałek i wtedy mogę dzwonić. Jak myślicie zmniejszenie do 10 mg może dać dużo słabszy efekt leczenia niż dawka 20 mg ? Szczerze wolałbym zostać przy 10 mg jak mam mieć takie jazdy z układem pokarmowym. A nie jest powiedziane że to są tylko skutki uboczne, a może to mieć związek z moja chorobą jelit. Lekarz o tym wiedział, ale stwierdził że taka mała ilość laktozy, która nie strawiona fermentuje w jelitach nie powinna być problemem. Podtruwanie sie laktozą na dłuższą mete jednak nie wchodzi w grę, bo może sie to skończyć nawrotem choroby (WZJG). Dla mnie zdrowie fizyczne też jest ważne. A z psychiką jeszcze nie ma takiej tragedii. Myśli samobójczych nie mam żadnych póki co. Czasem zdarzała się lekka deprecha tak po 5-6 dniach zażywana 10 mg dawki. Najlepsze jest jednak to że dostałem pracę ;) I to całkiem niezła. Zaczynam od wtorku i do tego czasu wolałbym wyjaśnić sprawę z dawką 10 mg. Wolałbym bez konsultacji lekarza sam nie wracać do 10 mg, a z tym skontaktuje się dopiero w poniedziałek. Ale z drugiej strony też wolałbym się nie męczyć przez weekend i chyba od jutra znów wrócę do 10 mg. No ale właśnie zapytam po raz drugi czy to dobry pomysł ?

przez Tańczący z lękami 07 gru 2012, 17:11
Po 2,5 mca stosowania 10mg, zamieniam na sertralinę 25mg. Na próbę podniesienia citalopramu chocby do 15mg moj organizm b. silnie strajkował. Na 10mg czułem wieczorne napięcie i poddenerwowanie. Mimo to fizycznie dośc słaba kondycja, stąd decyzja o zmianie. Nie ukrywam, że troszkę ten Cital pomógł mi się ustabilizowac po miesiącu przerwy od SSRI :smile: .
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 07 gru 2012, 20:49
Sertralina podobno bardziej pobudza niż citalopram, zwłaszcza w początkowym okresie. Ale skoro bierzesz do tego mirtę, to ona pewnie zlikwiduje te nieprzyjemne objawy.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 08 gru 2012, 01:12
na razie drugi wieczór bez napięcia i negatywnego naładowania od ponad 2 tyg, czuję ulgę, czyli jednak citalopram śmierdzi w tym moim zestawiku, bo serta raczej nie zaczęła jeszcze działac
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Selenhe 08 gru 2012, 11:20
Brałam Cital, poprawa nastąpiła szybko. Mam nadzieję, że i tym razem tak będzie.

przez NerwowaMonika 12 gru 2012, 16:49
Cześć jestem tu nowa na tym forum, wczoraj wzięłam pierwsza tabletke citalopramu 20mg i dziś chodzę po ścianach :/ tzn mialam dzis nagly skok euforii a pozniej lęk, niepokój, kołatanie serca, uderzenie gorąca i zimna, poty, biegunka. Wiekszosc tych objawow jest znośna tylko ten lęk i niepokoj niestety nie. Wiec przypomialo mi sie ze od paru miesiecy w szafce gdzies lezy Lorazepan lęk przeciwlekowy i na uspokojenie. Podobno uzaleznia, ale nie w doraznym stosowaniu. Moje pytanie jest takie czy mozna mieszac ze soba te dwa specyfiki? Lorafen dostałam na nerwicę lękową ale nigdy nawet pudelka nie otworzylam bo ogolnie jestem przeciwnikiem jakichkolwiek lekarst wole diete, sport, witaminy itd ale niestety zycie sie potoczylo inaczej i wczoraj bylam na skraju wytrzymalosci :hide: pogotowie, lekarz psychiatra odwiedzili mnie w domu i podali citalopram :) i cos na uspokojenie. Dziś już wezmę tylko 10mg bo czuję sie jakbym stała obok siebie :(
Pozdrawiam

-- 12 gru 2012, 15:50 --

Tańczący z lękami napisał(a):na razie drugi wieczór bez napięcia i negatywnego naładowania od ponad 2 tyg, czuję ulgę, czyli jednak citalopram śmierdzi w tym moim zestawiku, bo serta raczej nie zaczęła jeszcze działac

W jakich dawkach?
"Mój lekarz kazał mi zabijać ludzi. No może nie tymi słowami,
ale powiedział że muszę zredukować stres. A to prawie to samo"
:D

przez kosmita 17 gru 2012, 22:48
Witam. Od lutego tego roku biorę triticco 150mg. Jestem jednak ospały i brak mi energii. Mój psychiatra przepisał mi na aktywizację takie coś: 200mg triccico i 20mg Citronil. Myślicie, że to dobre połączenie? Da mi to energię?

przez elfrid 17 gru 2012, 23:03
A jakie miałeś objawy przed rozpoczęciem brania leków, że przepisał Ci akurat Trittico?

przez kosmita 18 gru 2012, 00:01
Kłopoty z zasypianiem, depresja, fobia szkolna. Lepiej mi się po tym śpi, a w szkole już się nie stresuję, jednak zaczęły mi dokuczać inne objawy tj. lęk przed chorobami oraz brak energii do życia. Wcześniej brałem 150mg na noc, teraz lekarz zwiększył mi dawkę do 200.

przez elfrid 18 gru 2012, 20:25
Dołączenie SSRI to dobry pomysł, żeby zniwelować brak energii i senność. Citalopram to lek środka ma aktywizować w odróżnieniu od paro i fluowoksaminy, ale nie aż tak jak fluoksetyna czy sertralina. Także powinno być dobrze. A jak się nie sprawdzi zaproponuj lekarzowi wenlafaksynę - działa silnie przeciwlękowo a jednocześnie pobudza.

Sortuj wg