CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez the_knife 22 sie 2012, 18:26
Witajcie, od tygodnia biorę citabax. Dziś rano zauważyłam pod okiem wylew podskórny wielkości ok 1 cm kwadratowego (fioletowo różowy). Wygląda to strasznie. czy ktoś z was tak miał?
Przed braniem leków i zawsze miałam plytki krwi w normie, ale mam cerę naczynkową

przez Kate28 25 sie 2012, 20:28
Witam, ja przez 10 miesiecy bralam citabax. od 20 do 40mg. nie czułam się tak jak powinnam. Zmieniłam więc lekarza, po czym ten zmienił mi na parogen 30mg. ale nie od razu z dnia na dzień tylko przejściowo zmniejszalam citabax a zwiekszalam parogen. dwa lata temu tez bralam parogen i wyszlam dzieki niemu. teraz znow musialam do niego wrocic w dawce 30mg. czuje sie o niebo lepiej niz to po citabaxie 40. przy zmianie mialam lekkie uboczne typu uderzenia gorąca, suchosc w ustach. poza tym nie mialam nasilenia objawow typu mysli czy lęki. mialam w razie awarii afobam ale nie mialam potrzeby uzycia :) tak więc citabax nie dla mnie i dopiero kochane parogen pomogl :) zalezy co dla kogo :)

przez mysz784 27 sie 2012, 21:44
Kochani mam pytanie...Czym się różni...Citronil od np .zomirenu i alproxu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez media 30 sie 2012, 07:33
promyk2233 napisał(a):ale wiele ludzi pisało o pssd, ale czy dawka 10 mg może wywołać pssd :(

zalozylem watek o pssd:
http://www.nerwica.com/zespo-pssd-gro-ne-skutki-przyjmowania-lekow-psychotropowy-t38047.html

przez DelRey25 31 sie 2012, 16:33
Biorę od prawie miesiąca. Lepiej jest. A, i 'dochodzę' bez problemów, więc na moje libibibido nie działa destrukcyjnie 8)
F31.9
F42.0
F60.8

przez nedo0000 06 wrz 2012, 23:29
Hej, jestem nowy na forum.od jakiegos czasu sledze ten watek i tak jak wiekszosc tutaj biore citabax w dawce 20 mg, a dokladnie od 4 tygodni. Od okolo 3 dni widze znaczna poprawe. Zmniejszyly mi sie miedzy innymi lęki i humor powoli powracam, ogolnie rzecz biorac oby tak dalej. Tylko mam jeden problem,a mianowicie bezsennosc. Od paru miesiecy meczy mnie ona, a dokladnie problemy z zasnieciem, przez to zasypiam czasami nad ranem i jak dotad nie chce zbyt to minąć. Aha mam stwierdona nerwice ,ale jaka to nie wiem dokladnie. Moim zdaniem, jest to nerwica lekowa. Biore czasami doxepin 10 mg (lek trojpierscieniowy cos tam), jak juz jest na prawde ciezko z uśnięciem, ale nie bawi mnie wizja ciaglego brania tych lekow na raz. Dzieki z góry za dopowiedz ! :D
40 paro + 15 mg mirty

przez Maciej farmaceuta 07 wrz 2012, 10:10
Może to być efekt depresji i jak citalopram się rozkręci to minie.Ewentualnie na noc hydroxyzyna doraźnie albo na stałe mianseryna lub jeszcze lepiej trazodon(tritico)-dobrze się łączy z SSRI,normalizuje rytm dobowy i działania nieporządane na libido

przez Paloma 07 wrz 2012, 13:52
Chciałabym się z Wami podzielić, iż biorę już 3-m Citaxin i jestem zadowolona, do moich ostatnich ,, sukcesów" mogę zaliczyć pójście do sklepu,, na pieszo" i zrobienie zakupów. Dotychczas wszędzie przemieszczałam się samochodem! Od czasu jak mam nerwicę nie byłam u dentysty czyli 10 lat:( ale w ten wtorek poszłam, nie bałam się, że zemdleje, nie będe mogła oddychać czy ucieknę z fotela:)))
byłam zdenerwowana ale to tak jak każdy zdrowy człowiek. Mam pytanie co do stomatologa, poinformowałam go iż, biorę Citaxin, bał się dać znieczulenie i robił bez ale był bardzo miły, delikatny i wyrozumiały, jednym słowem wspaniały lekarz, udana wizyta. Mówił, że poczyta więcej na temat tego leku na następną wizytę, czy mogę dostać znieczulenie, trochę się zmartwiłam. Czy wy na SSRI mieliście znieczulenie miejscowe? czy nie ma jakiś interakcji?

przez Lord Kapucyn 07 wrz 2012, 17:14
Nie ma interakcji. Na SSRI normalnie dostaję znieczulenie miejscowe.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez stozek08 12 wrz 2012, 18:29
Biore Cital od roku i działał na mnie przez ten okres bardzo dobrze. Ale od pewnego czasu mój stan zaczoł wracac do stanu początkujacego. Z tego co mi mówił lekarz depresantami jest tak że im dłuzej sie je bierze tym lepiej i nie ma czegos takiego ze sie organizm przyzwyczaił i lek przestał działac? Co wiec moze byc przyczyna tego ze znowuj czuje sie zle itd?

przez PoLaK6677 15 wrz 2012, 04:20
Witam, biorę Citabax od 3 dni i potrzebuje pomocy :( Mianowicie czy ktoś z was miał takie lęki i natłok czarnych myśli po tym badziewiu że nie mogliście spać w nocy i ciągle musieliście łykać "wspomagacze uspakajające" ?? U mnie jest tragedia... nie mogę się wyciszyć ciągle czarne myśli, natłok wszystkiego, ciągłe spięcie, o żołądku nie wspomnę ale to akurat mnie najmniej martwi... Ciągle mam wrażenie że umieram, że zaraz dostanę takiego napadu paniki że mi pompka wyskoczy z mostka... Pomocy jestem przerażony :( Nigdy wcześniej nie miałem aż tak strasznie silnych objawów lękowych jak teraz... niby jest napisane w ulotce, że mogą się nasilić ale żeby aż tak że ja po ścianach chodze i spać nie mogę... To miało mnie wyciszyć a jestem pobudzony jak byczek Fernando na korridzie :/ piszcie blagam...
P.S. Do psychiatry dodzwonić się nie moge a dzisiaj sobota... to już na pewno nie dam rady się z nim skonsultować :/

przez DelRey25 15 wrz 2012, 07:04
To naturalne na początku leczenia, dlatego nie zniechęcaj się tylko bierz dalej. Przez pierwszy tydzień, dwa możesz się wspomagać jakimś benzo, doraźnie. Potem powinno być wszystko ok. Dasz radę :)
F31.9
F42.0
F60.8

przez PoLaK6677 15 wrz 2012, 13:03
Dzieki za odpowiedź :)
Kolejna noc nie przespana :/ non stop natłok myśli i kołatanie serca... Doszły jeszcze bóle w klatce piersiowej co też mnie mocno niepokoi bo moja cala rodzina to zawałowcy. Dodzwoniłem się jednak dzisiaj do lekarza i powiedział żebym zmniejszył dawkę do połowy tabletki (brałem 10 mg zszedłem na 5) i dociągnął do tygodnia, jak nie bedzie poprawy to zmieni mi leki. A jeśli chodzi to benzo o którym mówisz to dostałem jakiś lek robiony (syrop a bardziej płyn solny ze zlepką jakiś substancji w środku - więc nie jestem w stanie powiedzieć nawet co to) czy ktoś też kiedyś dostał coś takiego od psycho ? Czy raczej standardowe tabletki typu Afobam ?

przez frank2 16 wrz 2012, 13:18
Witam

Leczę się z traumy od 2 lat (zdarzenie miało 10 lat temu, ale zakopałem emocje głęboko i teraz podczas terapii wszystko wyszło na wierzch. Emocje są tak silne, że Pani terapeutka zaproponowała wspomaganie lekiem, aby złagodzić te emocje. Byłem u psychiatry, który przepisał mi citabax 20 (biorę połowę na razie). Po kilku dniach emocje jeszcze bardziej sie nasiliły, czuję BARDZO silny stres i cały czas wspomnienia sprzed 10 lat (wywołane tymi emocjam). Podobno tak ma być min 2 tygodnie (czyli jeszcze 5 dni). Moje pytanie brzmi. Czy można przy tym leku wspomagać się melisą? I czy rzeczywiście citabax jest dobrym lekiem na tego typu zaburzenia tzn nie mam depresji, lęki mam czasem (przestrzeni, dalekie podróże), ale mam w sobie ból po rozstaniu nie odreagowany, zakopany na wiele lat.

Sortuj wg