CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

 
Liczba głosów : 113

przez arek177 11 wrz 2007, 00:59
z tego co wiem lek ktory bierzesz 2 raz nie zawsze moze zadzialac na ciebie.
Offline
Posty
59
Dołączył(a)
27 mar 2006, 23:00
Lokalizacja
lubuskie

CITABAX (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex)

przez basia makowska1978 14 wrz 2007, 20:07
Byłam dzisiaj u lekarza bo mam nawrót nerwicy przez warunki panujące w domu. Syn ADHD-owiec , pyskata niesłuchająca mnie córka i problemy z dogadaniem się z mężem który uważa że nie powinnam się leczyć bo samo mi przejdzie a ja czuję się coraz gorzej i notorycznie wywala mi leki uważając mnie za hipohondryczkę,a ja nie udaję że nagle nic z nerwów nie pamiętam czy w środku dnia ogarnia mnie sennośc i mam tiki nerwowe i kłucie w sercu. I przepisał mi dziś nowy lek citabax 10mg ale boję się go brać bo znów będzie w domu afera.I nie wiem jakie ma skutki uboczne przy lekach przeciwpadaczkowych.Proszę o odpowiedzi.
Pozdrawiam
Basia Makowska Na nerwice choruję od 2003 roku
Posty
15
Dołączył(a)
15 lis 2006, 22:10
Lokalizacja
Jastrzębie Zdrój

cital

przez adam40 18 wrz 2007, 22:04
Witam po dluzszej przerwie.Cierpie na nerwice lekowa od 8 lat.Cital jest tym lekiem ,ktory mi pomaga.Niestety nie zapobiega nawrotom.Pozdrawiam wszystkich cieplo.
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
29 gru 2006, 14:20
Lokalizacja
warszawa

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Zażywam Aurex od roku

przez janusz1234 19 wrz 2007, 18:25
Zażywam Aurex od roku i jest oki. najpierw zjadałem tego całe 40, a teraz juz tylko 10 mg, jest to najlepszy lek jaki miałem, czuje sie po nim bardzo dobrze teraz powoli go odstawiam, myśle że mi pomógł
Nic co ludzkie nie jest mi obce.
Terencjusz
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
19 wrz 2007, 18:11
Lokalizacja
Kraków

Avatar użytkownika
przez Rzaba 21 wrz 2007, 13:24
O kurcze, a ja własnie mam przepisamy ten lek. Lekarz twierdzi że po nim ni ema skutków ubocznych..
Przez 3 miesiące brała Seronil, ale musiałam podwoić dawkę, bo miałam nawroty depresji. A poza tym miałam zawroty głowy .

Od jutra zaczynam brać...zobaczę jak będe sie czuła...

Trochę mnie niepokoi że tak mało osób to bierze... :roll: :?
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

przez karola05 21 wrz 2007, 18:21
Kochani ja juz biore ten lek od 4,5 tygodnia na samym poczatku czulam sie okropnie jak flak,nie bylam w stanie nic robic,bylam senna,oszolomiona,léki byly silniejsze,niepokuj...na szczescie po 2 tyg.ustapilo lek faktycznie mi pomaga nie mam juz uczucia zaraz zemdleje,zawroty glowy nie mecza mnie od 4 dni,dusznosci pojawiaja sie czasem...walcze jeszcze o to aby wyjsc samej z domu co nie jest latwe...pozdrawiam

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 6:22 pm ]
A jesli chodzi o dawkowanie to przez pierwsze 5-7 dni bierze sie polowke czyli 10mg a pozniej juz cala tabletke 20mg
Offline
Posty
13
Dołączył(a)
21 wrz 2007, 15:35

Avatar użytkownika
przez natik 22 wrz 2007, 07:30
ja tez mam przepisany ten lek+atarax przez 2 tyg.pół tabletki i doraznie w przypadku napadu intensywnego lęku cloranxen.
citaxin najpier mam brac 1/4 tabl. przez 2 dni,potem 1/2 tabl i po jakims czasie cala. troche sie boje skutkow ubocznych i nieporzadanych objawow....w zyciu nie bralam takich lekow.
ostatnio leczylam sie persenem i sporadycznie 1/2 tabletka ataraxu,ale nic mi to nie dalo bo mimo iz poruszam sie dosc swobodnie po okolicy i nie mam objawow somatycznych prawie to nie czuje sie jeszcze pewnie i nie moge sie cos odwazyc by wsiasc do pociagu czy tramwaju bylejakiego:))
citaxin mam brac przez ok 9 miesiecy,jakos dlugo bardzo....
napisz Rzaba jak na Ciebie dziala:))ja tez zdam relacje
pozdrawiam:))
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia."
"Śmiejcie się ze mnie bo jestem inny, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami..."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
116
Dołączył(a)
31 sie 2007, 16:33
Lokalizacja
Warszawa

Avatar użytkownika
przez Rzaba 22 wrz 2007, 18:31
natik dzisiaj wzięłam pierwszą tabletkę ( całą, bo wczesniej przez 3 miesiące brałam az 2 Seronilu).
Czuję się świetnie :D
Wogóle nie czuje jakbym była chora, żadnych skutków ubocznych ( narazie). Na początku leczenia Seronilem czułam sie potwornie, ale pewnie dlatego że miałam ciążką depresję. Teraz czuję , ze zyję.
:mrgreen:

Lekarz przekonywał mnie, ze to bardzo dobry lek. Skuteczny i dający b. mało skutków ubocznych. Rzeczywiście jak przeczytałam ulotke to okaząło się, że jest tam dosłownie ćwiarktkw możliwych działań nieporządanych w porównaniu z Seronilem...
Aha, dzisiaj czułam sie troche senna, ale tak przyjemnie senna 8) :D

Pozdrawiam i ciesze się, ze będe mogła z kimś konfrontować swoje obawy.

Rzaba :D
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

Czy to symptomy odstawienia Cipramilu ?

przez Adamski 22 wrz 2007, 20:51
Hej,

3 tygodnie temu, po 10 miesiacach, zgodnie z zaleceniami lekarza przystalem przyjmowac Cipramil (odpowiednio zmniejszajac dawke 20mg). Od tego czasu cierpie na bol glowy i dziwne, nagle pocenie sie ktore trwa kilka minut. Budze sie z bolem glowy, caly dzien boli mnie mniej lub wiecej w roznych czesciach glowy. Nigdy wczesniej nie bolala mnie glowa ( no moze raz na rok od swieta), nigdy nie bylem podatny na zmiane cisnienia, nie mialem zawrotow glowy itp itd. A przez ostatnie dni jestem przez ten bol glowy praktycznie "zmasakrowany". Czy ktos mial podobne przejscia po odstawieniu Cipramilu albo podobnego leku? Bylem kontrolnie u laryngologa, dentysty i wszystko jest w najlepszym porzadku.

Pozdrawiam
Adamski
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
22 wrz 2007, 20:42

Avatar użytkownika
przez natik 22 wrz 2007, 23:26
dzieki Rzaba zaczynam brac od jutra i balam sie bardzo,dzieki Twoim pozytywnym reakcjom nie zawaham sie jutro i nie przeloze na pojutrze:)na kazdego dziala inaczej wprawdzie,ale wiem ze rowniez poprawia samopoczucie a nie powoduje jedynie skutki uboczne:)wielkie dzieki

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 7:18 pm ]
1/4 tabletki wcale na mnie nie dziala...tzn czuje sie dobrze caly czas i nie mam lękow bez tabletek i w sumie to nie wiem czy ,mam je brac czy nie,tak na wszelki wypadek gdyby cos jednak sie zdazyc mialo czy jak....
zobacze jak jutro po 1/2 bedzie:)
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia."
"Śmiejcie się ze mnie bo jestem inny, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami..."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
116
Dołączył(a)
31 sie 2007, 16:33
Lokalizacja
Warszawa

Avatar użytkownika
przez Jovita 23 wrz 2007, 21:08
ten lek jest do d..py , jest dobry ale na depreche , na leki mi nie pomagal , wrecz przeciwnie dostawalam po nich atakow paniki i bylam potwornie senna i bez energii , do tego okropne mysli samobojcze !! bralam go 3 miesiace i na poczatku bylo dobrze ale dzialal tylko miesiac , potem zaczal sie koszmar , ale nie na kazdewgo musi tak samo wplywac !!
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
Avatar użytkownika
Offline
ExModerator
Posty
1577
Dołączył(a)
22 lip 2007, 20:57
Lokalizacja
Radom

przez stu 25 wrz 2007, 17:32
Biorę chyba trzeci miesiąć na początku było dobrze teraz przestaje działać doszedłem do dawki 30 nieraz40 mg to już chyba n-ty lek który próbuję wcześniej walczyłem z uzależnieniem od środków psychoaktywnych wyjatkowo mi nie służyły teraz jest dużo lepiej.Ogólnie lek bardzp dobry jednak dla mnie chyba za słabyzaznaczam że cierpię teraz na nerwicę natręctw+ depresja nią spowodowana.Pozdrawiam
Dirtybutclean
stu
Offline
Posty
1
Dołączył(a)
25 wrz 2007, 16:18

Avatar użytkownika
przez Rzaba 25 wrz 2007, 23:21
taką małą dawkę to rzecywiście możes znawet nie odczuwać. ja od razu dostałam 1 i strasznie sie czułam ( Seronil) . Teraz pewnie mój organizm przyzwyczaił sie do tych prochów dlatego nie odczuwam żadnych skutków ubocznych.
tera zczuję sie super !!! :mrgreen:

Natik musisz dac sobie czas. Leki działaja dopiero po pewnym czasie ( u mnie po ok 4 tygodniach zauwzyłam poprawę)
Pozdrawiam Cię i czekam na nowie wieści
paaa :D
"Okrutniejsze od smierci jest wciąż bać się umrzeć..."
Seneka
Avatar użytkownika
Offline
Posty
163
Dołączył(a)
14 cze 2007, 20:06

Avatar użytkownika
przez natik 26 wrz 2007, 11:11
od wczoraj biore po pół i czuje sie fatalnie,znowu mam dusznosci,w sklepie zrobilo mi sie slabo,nie wychodze na zewnatrz bez ataraxu a i on niezbyt mi pomaga..i tak ta polowka rano trzyma mnie w tym kiepskim samopoczuciu do nocy,nie wiem czy to mozliwe ze az tak dlugo...najgorsze,ze jestem sama z moim synkiem i musze w miare normalnie funkcjonowac,odbierac i zaprowadzac go do szkoly itp.mam nadzieje ze szybko mi przejdzie i bedzie dobrze jak przed ta kuracja,bo jesli nie to przestaje to brac i ide do lekarza po cos innego.no nic czekam wiec na poprawe:))
"Myśleć to co prawdziwe, czuć to co piękne i kochać co dobre - w tym cel rozumnego życia."
"Śmiejcie się ze mnie bo jestem inny, a ja śmieję się z was, bo wszyscy jesteście tacy sami..."
Avatar użytkownika
Offline
Posty
116
Dołączył(a)
31 sie 2007, 16:33
Lokalizacja
Warszawa

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

Przeskocz do