CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez krystian2222 28 lip 2012, 21:25
hmm.. moja nerwica objawia się ciągłymi bólami głowi i co najgorsze jestem ciągle zamroczony 24/24 coś w rodzaju otępienia, bycia lekko pijanym (mega nieprzyjemne uczucie) Według niektórych jest to derealizacja. Trwa to już 6 tyg, Cital biore od 5 tygodni, jak narazie mam od tygodnia bezsenność, mega potliwość, ale oprócz tego negatywnych skutków żadnych, pozytywnych też.. poczekam jeszcze 2 tyg, a jak nie to błagam psychiatre o coś najmocnejszgo

-- 28 lip 2012, 21:26 --

a i od 2 tyg biore 30 mg

przez aperecium 28 lip 2012, 21:35
@Wiocza
Brałam 20mg Citu zanim przeszłam na 30. Po pół roku odczułam ustabilizowaną, stałą poprawę nastroju, ale efektów ubocznych doświadczałam tylko przez dwa tygodnie i nie były dotkliwe (pisałam już o tym wcześniej). Tak jak już ktoś wspomniał, SSRI na każdego działa inaczej. Ja z tych tabletek jestem zadowolona, ale antydepresanty, to nie jest coś co można 'polecać' i wymiana opinii tak naprawdę nie ma za wiele sensu.
aperecium

przez wiocza 28 lip 2012, 22:57
sory, ale to chyba kolejne natrectwo ze chocbym widziala tysiace opinii i choc wiem ze to bez sensu bo kazdy inaczej reaguje, to i tak musze przeczytac chocby jedna pozytywna. nie wiem... potrzebuje takiego zapewnienia ze bedzie ok, nawet jesli bedzie to klamstwo
Lęku pręcik, gdzieś za mostkiem, przy aorcie
Żarzy się bez przerwy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez eroica 29 lip 2012, 04:50
wiocza napisał(a):sory, ale to chyba kolejne natrectwo ze chocbym widziala tysiace opinii i choc wiem ze to bez sensu bo kazdy inaczej reaguje, to i tak musze przeczytac chocby jedna pozytywna. nie wiem... potrzebuje takiego zapewnienia ze bedzie ok, nawet jesli bedzie to klamstwo

nie trzeba kłamać - moja koleżanka leci na 20mg citalu od 2 miesięcy, jest bardzo zadowolona, poskładała się do kupy po rozstaniu z chłopakiem
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez promyk2233 29 lip 2012, 22:15
postanowiłam spróbować jeszcze raz z citabaxem weszłam na 10mg i znowu brak orgazmu :(
nerwica lękowa

przez aperecium 29 lip 2012, 22:27
Może spróbuj kontynuować branie citu i poczekaj jakiś czas? Ja miałam problem przez pierwszy tydzień-dwa zażywania, później wszystko wróciło do normy. :)
aperecium

przez krystian2222 31 lip 2012, 11:43
Jestem facetem i faktycznie Cital zaburza te sprawy, ale jak chyba niestety każdy lek z tej serii, ale u każdego jest to sprawa indywidualna .

Mam jeszcze jedną sprawę do was , biore Cital 5 tygodni na moje mam nerwice neurasteniczna. Jak mówiłem swoje objawy to niektórzy mówili, że to derealizacja ale raczej wątpie bo normalnie kontaktuje wiem, ze to co mam to nie jest jakiś sen tylko takie jakby otęienie umysłu, taki zamrocozny jestem jakby lekko pijany i mam bóle głowy, czasami z uciskami. ALe mam pytanie odnośnie leku, dzisiaj lekarz mi zmienił z Citalu na N. CO o nim myślicie ? Brać ten cital jeszcze tydzien czy juz od jutra zmienic lek ? Tak trochę czytałem to właśnie Cital to typowo no depresje, a właśnie PAROGEN bardziej od nerwic i na stres pourazowy.. Nie wiem, wydaje mi się, że może być bardziej trafiony ale chciałbym was sie zapytać. A i jeszcze jedno, czy zmiena leku oznacza znowu czekanie 5-6 tyg na efekt czy jest to kontynuacja CItalu i może zacząć działać nawet po paru dniach ? Psychiatra powiedziała , ze jest to kontynuacja, ale nie wiem czy po prostu nie chciala mnie pocieszyc..

przez promyk2233 01 sie 2012, 20:56
już kilka razy odstawiałam i brałam doraźnie i zawsze orgazm wracał. Teraz biorę stale-codziennie. Nie mam oregazmu. Czy po takich eksperymentach mogłam się nabawić PSSD :cry: :cry: :cry: ? Nigdy nie brałam więcej niż 10 mg!!!!!!!! i brałam 4 m-ce!!!
nerwica lękowa

przez eroica 01 sie 2012, 21:55
promyk2233 napisał(a):już kilka razy odstawiałam i brałam doraźnie i zawsze orgazm wracał. Teraz biorę stale-codziennie. Nie mam oregazmu. Czy po takich eksperymentach mogłam się nabawić PSSD :cry: :cry: :cry: ? Nigdy nie brałam więcej niż 10 mg!!!!!!!! i brałam 4 m-ce!!!

Nie pękaj, PSSD to nie jest częsta przypadłość.
Przede wszystkim bierz lek stale, nie doraźnie, bo ci organizm dodatkowo wariuje. Przy problemach z seksem przy braniu citalu można spróbować dołożyć inny lek, np. trazodon, który może zniwelować negatywne efekty brania (spytaj lekarza).
F31.8

przez promyk2233 01 sie 2012, 22:13
ale wiele ludzi pisało o pssd, ale czy dawka 10 mg może wywołać pssd :(
nerwica lękowa

przez eroica 02 sie 2012, 00:25
promyk2233 napisał(a):ale wiele ludzi pisało o pssd, ale czy dawka 10 mg może wywołać pssd :(

ryzyko jest naprawdę niewielkie, ale jeśli się tego aż tak bardzo boisz, to poproś lekarza o zmianę na lek który nie wpływa na libido (trazodon/mianseryna/mirtazapina/wellbutrin)
F31.8

przez krystian2222 05 sie 2012, 10:56
ktoś się zna na lekach ? Ja brałem CItak 6 tyg jednak nic nie dało, i teraz przepisali mi Parogen i znowu muszę czekać conajmniej 4 tyg na działanie tego leku czy Parogen jest kontynuacją tego co `zrobił` CItal ? Bo nie odstawiałem CItalu, tylko z dnia na dzień zmieniłem na Parogen

przez modra 08 sie 2012, 22:19
Citronil to był mój pierwszy lek który wzięłam na nerwice i już po pierwszej dawce - 10 mg, tego samego dnia miałam zawroty głowy, ale to co było wieczorem to była masakra! Najpierw rozbolał mnie brzuch, potem miałam silne dreszcze, do tego doszły lęki i uczucie że się dusze (bałam się że umrę :shock: ) i już nie obudzę... Nie wspomnę, że nie mogłam dłuuugo zasnąć, serce waliło mi jak młot i byłam cała mokra ze spocenia. To była moja pierwsza i ostatnia styczność z tym lekiem.

przez Sikorka77 10 sie 2012, 17:21
Od ok 2 miesięcy biorę Citabax 20 i trudno mi jeszcze coś powiedzieć. Na pewno wrócił mi jakiś tam apetyt i radość i smak jedzenia bo przy asertinie moglam glodowac przez tydzien i nawet woda mi nie smakowala czasem. 2 ludzi juz mi pwoiedzialao ze jakos tak korzystniej mnie odbiera plus psychiatra widzi poprawe, ponoć zdarzyło mi sie nawet prawdziwie śmiać jak dawno temu.
No cóż co raz więcej chyba mi sie nawet chce cokolwiek zdziałać. Huśtawka. Ale myśli samobójcze wciąż są o 0,003% mniej ale są.

Sortuj wg