CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez bigfish 30 cze 2012, 12:51
Ja brałem citabax przez 2 miesiące, zaskoczył po trzech tygodniach i faktycznie zamulał bardziej niż paro, ale nie miałem prawie żadnych uboków w przeciwieństwie do wenli :evil:

przez tahela 30 cze 2012, 13:00
w sumie to nie wiem czy o działanie leku jest sens się pytać lepiej opisać co każdy czuje i czy ma skutki uboczne czy nie , ja tego leku nie brałam ,ale słyszałam przeróżne opinie jednym pomógł, innym nie, jedni mieli skutki uboczne inni nie dla jednych był idealny dla innych nie, to zawsze jest bardzo indywidualna reakcja i nigdy nie wiadomo jak dany lek wpłynie na organizm dany , trzeba czekać i tyle i na pewno się nie sugerować opiniami innych
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez jaskolka83 01 lip 2012, 10:06
moze ktos mi odpowie na pytanie czy Cital w polaczeniu w Tegretolem maga powodowac migreny?
cierpie na migreny i ostatnio bole zdarzaja sie coraz czesciej :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QueenForever 01 lip 2012, 12:20
Citalopram jako taki może powodować migreny ze względu na stymulacje receptorów serotoninowych.
QueenForever

przez Michałek 75 01 lip 2012, 13:11
Ja łykałem cipramil ok. 8 lat . Dawka 1 tabletka rano - było ok , sam odstawiłem . Po odstwaieniu nerwość , wybuchy agresji , spadek wagi. Nie zaczełem z innym lekiem. Uważam , że najlepiej stopniowo odstawiać te dragi ( a mam 10 lat doświadczenia niestety ).
Always Look on the Bright Side of Life ...

przez Paloma 02 lip 2012, 11:14
Monar ja biorę Citaxin od 19 maja, zaczęłam od 1/2 następnie 3/4 a teraz od czterech dni biorę całą.Uważam, że bardzo dobrze moja lekarka mi zaleciła, zacząć od połówki. Nie mam skutków ubocznych, no moze jeden...jest mi ciężko z osiągnięciem orgazmu ale z tym jest też bardzo różnie, raz bardzo ciężko, raz nie ma wcale, a raz jest, więc w tej sferze pojawiły się zaburzenia. zobaczymy jak będzie dalej. Co do skuteczności to na razie jest różnie są dni bez lęków a są dni z atakami paniki.Ale wg mnie takie leki trzeba brać długo, na pewno 6 tygodni jest za mało.

przez jaskolka83 02 lip 2012, 11:26
QueenForever napisał(a):Citalopram jako taki może powodować migreny ze względu na stymulacje receptorów serotoninowych.

no to great :(

przez gdzie idziesz? 04 lip 2012, 15:00
Odkąd poznaję paroksetynę stwierdzam, że lek wcale nie jest taki zły, dobry jest ... ale umywa sie do sertraliny

przez Monar 12 lip 2012, 22:00
czy ktoś po citalu miał nasilone objawy depresji ? nie wiem czy może to byc przez leki, że nasiliły mi się takie myśli samobójcze i wgl... koleżanka twierdzi, że zmieniło się moje zachowanie. biorę już 2 tygi. do tego trittico cr 75
Monar

przez Saanna 12 lip 2012, 22:06
tak, jest to w ulotce napisane

przez Monar 12 lip 2012, 22:11
no ale miało pomóc... ? a nie mnie wykończyć. to minie ?
Monar

przez krystian2222 14 lip 2012, 17:58
Witam serdecznie wszystkich użytkowników. Prowadziłem bardzo niezdrowy tryb życia (kawa, papierosy, złe odzywianie, stres, matura, 12h pracy na budowie, zawsze byłem nerwusem, przez kawe zapewne wypłukałem sobie magnez, spałem własciwie 3 h dziennie, bo nie było czasu.

Nagle podczas silnego zdenerwowania dostałem ucisk na około głowy, jakby mi ktoś opaską mózg chciał wycisnać , uczucie jakby głowa ważyła ze 20 kg i co najgorsze, uczucie bycie pijanym, tak jakbym na szybko wypił 2 piwa, ja to nazywam zawrotami głowy, jednak nie jest tak , że mi wszystko przed oczami wiruje, tylko w nieyupowy sposób odbieram rzeczywistość. Biore Cital już ok 18 dni, wlaściwie uczucie kasku szybko ziknęło, wracało ale z dużo mniejsza siła, a teraz od paru dniu nie było powrotów, plus codziennie silne bóle głowy, teraz też się pojawiaja , ale duzo rzadziej, głowa zrobiła się dużo lżejsza niż była na początku tego ataku.

Jak myślicie czy CItal pomoże mi z tymi ` zawrotami ` ? Miał ktoś takie uczucie i co mu pomogło ?

Pozdrawiam

przez aperecium 18 lip 2012, 23:28
Mnie citalopram pomógł bardzo. Nie sadzę bym bez niego wysiedziała na terapii, pomógł mi się też na niej otworzyć. Byłam zaskoczona tym jak niewiele objawów miałam na początku przyjmowania leku. Właściwie tylko lekkie zawroty głowy przez pierwsze dwa dni. Po tygodniu przyszły niczym nieuzasadnione skoki nastroju (wręcz nadpobudliwość) ale wszystko ustabilizowało się po około miesiącu. Start citalopramu zbiegł się także ze znacznym pogorszeniem stanu mojej cery, ale lekarz zaprzeczył by miało to związek (również wszystko się unormowało). Widoczną, stałą poprawę nastroju zaobserwowałam po dwóch - trzech miesiącach. Po ośmiu czułam się już tak pewnie, że zrezygnowałam z brania leku (właściwie bez objawów odstawienia). Dzisiaj do niego wróciłam, bo czuję, że wracam powoli do punktu wyjścia i stanu z przed roku, a tego bardzo nie chcę. Objawów mam już trochę więcej i są bardziej upierdliwe, co mnie trochę martwi, szczególnie, że gdy startowałam z citem mieszkałam sama, a teraz jestem w domu rodzinnym i obawiam się, że może być mi ciężko ukryć nagłe zmiany stanu zdrowia. Ogólnie jestem jednak pozytywnie nastawiona i wierzę, że wkrótce wszystko się ustabilizuje.
aperecium

przez tahela 19 lip 2012, 00:39
a ja się zastanawiam czy nie przejsc znowu z wenli na cital , bo ktoś mnie kiedyś zachęcił ze na niego podziałało a na mnie wenla to tak sobie dziłaa i nie wiem , albo wenle zwiększyć :? , ma tak różnie na tej wenli z wierzchu dla innych super a wsródku :( :?
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg