CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez pawelpabianice 29 maja 2012, 18:26
Dziękuję Paloma za słowa otuchy. Postaram się wytrwac. Pozdrowionka!
sertralina 100 mg

przez arla 29 maja 2012, 22:19
U mnie chyba dopiero zaczyna działać mniej ryczę ale żebym jakas pozytywnie nastawiona do świata była to nie sądze, no i chudne ale to mnie akurat nadmiernie nie martwi
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez tosiaantosia 30 maja 2012, 10:30
hej
Ja citabax biorę już 6 tygodni. Zeszły tydzień miałam po prostu super, zero leków, mysli itp., a od poniedziałku znowu powtórka z "rozrywki". Kurde jakie to jest męczące... Nie chce tych mysli o smierci, popełnieniu samobójstwa... Jak mam sie tego pozbyć? ile mam czekać na działanie citabaxu?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 30 maja 2012, 10:52
6 tygodni to już trochę długo. Albo zmiana leku albo dorzucić np. małe dawki sulpirydu.
uzytkownik

przez tosiaantosia 30 maja 2012, 11:33
Byłam wczoraj u psychologa i mówiła, że mam jeszcze poczekać. Więc czekam... Dokładnie jestem 4 tygodnie na dawce 10 mg i dwa na 20 mg.

przez Kate28 02 cze 2012, 17:34
Witam,
Jestem nowa na tym forum, więc na początek siemka wszystkim stałym bywalcom :) jestem tu z zapytaniem odnośnie leku Citabax w dawce 40mg. Czy ktoś próbował go w połączeniu z alkoholem????? Biorę go od października 2011 i co dzień popijam sobie piwko wieczorem i nic się nie dzieje ze mną jak do tej pory. Wiem, że nie powinno się tego łączyć, ale skoro się nic nie dzieje to czy też nie można??? wie ktoś coś??? dla tych co się pytają kiedy zacznie działac. Te leki zaczynają działać po ok 4-6 tygodniach. Dlatego do tego czasu powinien też być włączony inny lek (ja np miałam dołączony na początku cloranxen na noc). Później go odstawilam i jestem na samym citabaxie. ale z poczatku bralam chyba 20mg ale pozniej lekarz mi zwiekszyl dawke. teraz jest OK, chociaż zdarza sie i to najczesciej tydzien przed okresem mam stany lekowe i dziwne mysli, ale w lekkim natezeniu. poza tym wszystko jest OK.

przez Lord Kapucyn 02 cze 2012, 18:34
Można się trochę napić. Piłem na citalo i było ok.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Kate28 02 cze 2012, 19:33
"Trochę" to pojecie wzgledne :) pisalam ile pije :)

przez fikumiku 02 cze 2012, 20:00
Kate28,

Jak wypije trochę więcej przy Citabaksie to mam straszne zaparcie :P

przez asx 02 cze 2012, 20:12
cital zacząłem brać w 2008 r. , brałem przez 3 m-ce ( zaczął działać po około 2 tyg) , później nagle przerwałem i miałem spokój przez prawie 2,5 roku , a od stycznia 2011 biorę ponownie .( tym razem zaczął działać po około 2 miesiącach) do teraz w dawce 40 mg
jest w miarę ok
Obrazek
asx
K-Pax........... Od: 21 kwi 2008, 10:16 Posty: 0000

przez Kate28 02 cze 2012, 21:10
ja tez czasem wypije wiecej :) ale ogolnie co dzien dwa piwka wieczorem :) niby nic mi nie jest teraz. a pozniej??? moze cos byc?? jakies schizy?? bo juz sama nie wiem, czy jak nie szkodzi teraz to nie bedzie szkodzilo na przyszlosc?? kiedys bralam parogen(paromerck) tez pilam piwko i bylo tez OK, pozniej odstawilam lek i bylo ok kilka lat po czym teraz wlasnie jestem na citabaxie.

-- 02 cze 2012, 21:12 --

fikumiku - ja mam zaparcia odkąd pamietam :D wiec citabax nie robi mi roznicy :)

przez endepende 03 cze 2012, 08:51
Przyznam ze biorę Citabax 20mg 3 dzień i rzeczywiście czuje poprawę, a już myślałem ze się wykończę, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

przez tosiaantosia 03 cze 2012, 13:03
Kate 28, a powiedz mi po czym czułaś, że lek zaczął na Ciebie działać? Ja chciałabym pozbyć się natłoku irracjonalnych myśli samobójczych, których w ogóle nie rozumiem, bo nic mi w życiu nie brakuje... i ogólnie natloku mysli... Wiem, że praca nad soba jest bardzo wazna, ale jak to zrobić jak na te mysli żadne racjonalnie wytłumaczenia nie działaja??

przez Kate28 03 cze 2012, 16:38
tosiaantosia, jak juz wspominalam, na poczatku z citabaxem bralam cloranxen przez krotki czas az citabax zaczal dzialac. Ze zaczal dzialac poznalam po tym, ze zniknelo lub w duzym stopniu oslabily sie te wszystkie nieprzyjemne rzeczy typu mysli, lęki, mogłam spac, nie balam sie zostac sama w domu. wiesz, ja czasem mysle ze tego juz sie nie wypleni z naszych glow tylko non stop trzeba te mysli wyrzucac z siebie bo one beda wracac. wiem jakie to meczace.... podobnie jak Ty mi tez niczego nie brakuje a nie wiem w ogole skad to sie wzielo ze przyszlo, bo ja nie chce za nic w swiecie tak myslec!! jak czuje ze nadchodzi taka mysl to mowie sobie o nie nie spokoj, to tylko mysli. zaczynam sobie nucic albo cos robic na czym musze sie skupic, moze sobie przypominac jakies inne przyjemne wspomnienia. myslec o kims. nie wiem czy to mozliwe aby je przegonic kiedys na dobre.. moze ktos tego juz dokonal i sie pochwali :) a w jakim wieku jestes i od jak dawna masz to schorzenie? :) w moim przypadku najprawdopodobniej podloze ma dziecinstwo i teraz to wszystko sie odezwalo dopiero kiedy mam juz spokoj i nie mam prawie problemow..

-- 03 cze 2012, 16:41 --

antosia moze trzeba zwiekszyc dawke??? ja biore 40mg jedna tabletke dziennie. jesli nie dziala na Ciebie jak powinien to powiedz lekarzowi ktory Cie prowadzi, bo ja tez na poczatku mialam 20 ale pozniej jednak musialam zwiekszyc (po ok.2 miesiacach) tak zeby czuc sie dobrze.

Sortuj wg