CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez tosiaantosia 18 maja 2012, 15:13
Paloma, ja Ci niestety nie pomogę :( bo sama nie wiem, czy gdybym miała znowu podjąć decyzję to wziełabym leki czy jakos stałabym się sama sobie dać radę i dlatego poszłam do psychiatry. Ale babka powiedziała, że potrzebuje leków to i je biorę... Na każdego działają inaczej, może u Ciebie poprawa bedzie szybciej zauważalna - tego Ci życzę. Bo ja pierwsze tabsy odliczałam i czekałam jak na zbawienie, które jeszcze nie nadeszło, ale może już niedługo :) W końcu z każdym dniem powinna być poprawa...

przez Paloma 21 maja 2012, 15:46
Chciałam się z Wami podzielić, że w końcu odważyłam się wziąć Citaxin, zapisaną miałam połówkę, ale na początek wzięłam1/4 jak na razie czuje się dobrze, tzn nie mam skutków ubocznych, zobaczymy jak będzie za kilka dni, jak wezmę połówkę.

przez Lord Kapucyn 21 maja 2012, 15:50
Paloma, Połówkę 20stki czy 40stki?
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Paloma 22 maja 2012, 00:03
Biorę ćwiartkę czyli 1/4 z 20mg, a lekarka zapisała mi 1/2 z 20mg

przez Gnuśny Antonio 22 maja 2012, 11:59
Witam.Chciałbym zapytać jaka jest u Was dawka Citalu ,która daje dobre efekty.Czy po zwiększeniu dawki mijają lęki,a może ma to inne plusy lub minusy.ja od trzech miesięcy łykam 20 mg. plus Propranolol 10 trzy razy dziennie.Doktor wspominała coś o podniesieniu dawki do półtorej tablety jeśli efekty będą niesatysfakcjonujące.Póki cio szału nie ma...

przez Lord Kapucyn 22 maja 2012, 12:05
Zalecana początkowa dawka to 20mg, potem dawkę można zwiększyć do 40mg. W indywidualnych przypadkach dawkę można zwiększyć maksymalnie do 60mg. Generalnie wcześniej dawano instrukcje, że 60mg to najwyższa dawka dobowa, teraz uważa się, że maksymalna dawka citalopramu powinna zamknąć się w 40mg. Niektórzy potrzebują 40mg, aby odczuć poprawę. Ja brałem 20stkę i nic mi to nie dało, z tym że ja mam prawdopodobnie problem z układem dopaminergicznym, a nie serotoninergicznym. Bo SSRI w ogóle na mnie nie działają.

Moderator/ R2 - D2

przez Gnuśny Antonio 22 maja 2012, 12:48
Dzięki Mad_Scientist :uklon:
ja chyba pomyślę nad zwiększeniem.chyba już jestem "wkręcony"-jak to kiedyś Kolega szanowny określił-w ten lek.na chłopski rozum chyba już takich jazd jak na początku mieć nie powinienem,a i efekt chyba już nieco szybciej być powinien.męczę się teraz.na co miał pomóc to mi chyba pomógł,ale jakoś taki dziwnie jest.zobaczę co będzie.jak nie poprawi to poproszę o coś innego.

przez Paloma 22 maja 2012, 13:09
Mad_Scientist proszę wyraź swoją opinię, czy takie moje przyjmowanie 1/4 tbletki jest obojętne dla organizmu czy coś tam ,,zmienia,,, oczywiście za kilka dni zacznę brać połowę tabletki-tak jak kazała mi lekarka. No i wprowadzę Trittico - mam zapisane 1/3. Tylko nie wiem czy:
-zostać na 1.4 Citaxin i wtedy wprowdzić wieczorem 1/3 Trittico i tak brać kilka dniu, aby oba leki się ,, przyzwyczaiły" czy
- przyją1.2 Citaxin bo już mój organizm się przyzwyczaił i wtedy 1/3Trittico?

przez Lord Kapucyn 22 maja 2012, 13:26
Przyjmowanie 1/4 tabletki- czyli 5mg czy nawet 1/2 tabletki- 10mg, zwyczajnie mija się z celem. Dawka początkowa citalopramu to 20mg-cała tabletka i od takiej powinno się zaczynać. No ewentualnie może być na początek połówka tabletki-czyli 10mg. Od 5-10mg to się zaczyna, ale w przypadku escitalopramu, a nie citalopramu.

Co do Trittico to masz zapisaną 1/3 tabletki 75mg czy 1/3 tabletki 150mg? Standardowe dawki to 150–600 mg na dobę w 1-2 dawkach. Ja brałem Trittico w dawce 300mg- 2 tabletki x 150mg. Fajnie się po tym śpi.

Moderator/ R2 - D2

przez Paloma 22 maja 2012, 13:51
Mad, to czemu ta psychiatra mi zapisał takie dawki:
1/2 citaxin i 1/3 Trittico? mam tak brać 3 tygodnie.

przez Lord Kapucyn 22 maja 2012, 13:54
Bo najwyraźniej zauważyła, że masz pietra i robisz za przeproszeniem ze strachu w gacie przed zażywaniem tych tabletek. :P ;)

Moderator/ R2 - D2

przez Paloma 22 maja 2012, 14:00
Może.... ale wolałam wersję, że wcale nie potrzebuje tak tych leków:(, że nie jestem tak chora.

przez pawelpabianice 27 maja 2012, 16:14
Biorę cital 13 dzien. Nadal odczuwam lęk i niepokój, choc jakby trochę mniejszy. Ale mam problem seksualny. Nie mogę skończyc stosunku. Mam znieczulone narządy płciowe i słabo odbieram boźdze. Męczę się i pocę, a w końcu padam z sil i poddaje się. Przetestowałem juz wszystkie ssri, trittico, moklar, itp, itd. Może dodatek wellbruttinu mi pomoże??? Już mam wszystkiego dośc. 13 lat na lekach. Myślę czasami rzucic to leczenie i zacząc pic. Niech się dzieje co chce. Psychoterapia, na którą zacząłem chodzic wykańcza mnie. Ja potrzebuję za dużo nie myślec, a nie rozgrzebywac rany. Kończę z nią. Chodzę do pracy, choc coraz gorzej sobie z nią radzę. Poradzcie coś.
sertralina 100 mg

przez Paloma 28 maja 2012, 13:08
Paweł, ja biorę citaxin od 8dni, mam też zauważalny problem seksualny, nie mogę osiągnąć orgazmu, masakra, męczę się dokładnie tak jak ty, sex jest ważny, ale nie załamuj się, wiem, że mężczyzn ten problem bardziej boli, ale najważniejsze jest leczenie.
Spróbuj potraktować to jako stan przejściowy, może lekko żartobliwie ( tak ja podchodzę).
Co do innych skutków ubocznych, to nie mam żadnych, odczuwam nadal lęki, ale są krótsze, lżejsze, mam lepsze samopoczucie, no może oprócz dnia dzisiejszego( ale to z powodu ważnych spraw, które miałam załatwić).

Sortuj wg