CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez arla 07 maja 2012, 18:47
a ja nie moge spać w nocy a rano mam takie mdłości i zawroty głowy ,że czuję sie jakbym sie ostro nawaliła masakra :roll:
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez pixi107 08 maja 2012, 12:00
Witajcie. Mam ciężką fobię a konkretnie nie umiem przełykać jedzenia, nawet ślina ciężko idzie. Setaloft nie pomógł, Afobam nasila to uczucie. Czy Citabax komuś pomógł może na podobne fobie?
Przewrażliwiony nerwus w najwyższym stadium choroby.

przez uzytkownik 08 maja 2012, 12:03
Może tak, może nie. Niestety celowanie z lekami, to rosyjska ruletka.
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez pixi107 08 maja 2012, 12:23
No cóż. Potrzebuję czegoś co mi pozwoli normalnie funkcjonować. Setaloft mnie niszczył. Afobam poprawia nastrój, ale pogłębia problem z łykaniem. Czytałam o Citabaxie, że jest ok.

przez Simpatico1 09 maja 2012, 15:34
Ukrainka napisał(a):ja nie mam żadnych skutków ubocznych poza tyciem, a raczej brakiem chudnięcia

Ja bralem citabax przez pol roku 20-ke i schudlem najwiecej w moim zyciu...17 maja ide do lekarza i po 3 latach poprosze Go o powtorke citabaxu...

przez pixi107 09 maja 2012, 22:14
Ukrainka to znaczy, że zakończyłaś leczenie sukcesem?

przez Saanna 12 maja 2012, 13:49
wtam,
od ok tygonia biore cital. generalnie moj nastoj jest ok, ale objawy somatyczne swiadcza, ze ze mna ok nie jest. generalnie mam poczucia otępienia, jakbym nie miala wglądu, napiecie, stres, wymiotuję, nie moge jesc, mam zaburzenia czucia, podejmuje pochopne decyzje, bez zastanawianie sie. zyje tu i teraz i niczym wiecej. nie moge spac, moje relacje z ludzmi sa znikome. umawiam sie ze wszystkimi i nic. w sumie nawet chcialabm sie rozplakac sama w domu, ale nie dopuszczam placzu. ustawiam sie z masa psychologów, ale... nic z teog nei wynika.
wogóle estem jakas rozstrzęsiona, nie mam wglądu w emocje - raczej sie slizgam po granicach swiadomosci - nie wiem jak to nazwac. caly czas spieta jestem. w ogóle dziwnie sie zachowuje. widze, ze non stop gadam ze wszystkimi umawiam sie an ta sama godzine, jakos brak krytycznego podejscia, wydaje kase . kurde. jak nie ja. nie wiem, czy to wina leku, czy ze mna jest cs nie ten teges.

dodam, ze nastroj ani smutek, ani radosc.

-- 12 maja 2012, 13:06 --

jakie macie doswiadczenia z citalem?

przez Saanna 12 maja 2012, 14:32
wtam,
od ok tygonia biore cital. generalnie moj nastoj jest ok, ale objawy somatyczne swiadcza, ze ze mna ok nie jest. generalnie mam poczucia otępienia, jakbym nie miala wglądu, napiecie, stres, wymiotuję, nie moge jesc, mam zaburzenia czucia, podejmuje pochopne decyzje, bez zastanawianie sie. zyje tu i teraz i niczym wiecej. nie moge spac, moje relacje z ludzmi sa znikome. umawiam sie ze wszystkimi i nic. w sumie nawet chcialabm sie rozplakac sama w domu, ale nie dopuszczam placzu. ustawiam sie z masa psychologów, ale... nic z teog nei wynika.
mam wrazenie, ze ma bardzo zawęzone poczucie rzeczywistości. ma ktoś podobne doswiadczenia

przez one-half 12 maja 2012, 16:00
Polecam przetestować citalopram. Brałem go przez rok - był to antydepresant, który najdłużej stosowałem (i który chyba siłą rzeczy najbardziej się w moim przypadku sprawdził). Trochę mi pomógł - polepszył moją kondycję, aczkolwiek nie wydobył mnie całkowicie z depresji. Po prostu zamienił dość ciężką depresję na lżejszą do strawienia. Po roku mój stan się znów pogorszył - najprawdodobniej Cipramil przestał wtedy działać. Dostałem od lekarza escitalopram (Lexapro), czyli mocniejszą wersję Cipramilu - niestety nie zadziałał (a może to wszystko dlatego, że wtedy choroba zaczęła mnie już na poważnie atakować?). Później były TLPD, które w moim przypadku okazały się niesamowitą porażką. No, ale to już historia na zupełnie odrębny temat...

przez Saanna 13 maja 2012, 12:25
cital - odstawienie po nie całym tygodniu brania

Ja już sama nie wiem, brac nie brać. Owszem jestem mocno spięta. Cital mnie "odblokowywał" tak, że płakałam długo i głośno. Jestem napieta ze stresu. Ale lek był dla mnie tak nieprzyjemny, boje się brac psychotropy. jak myslicie jesli ja brałam ok 4 dni i teraz przestane, to coś mi będzie? nie mam mysli samobójczych. dziś rano tylko małe lęki się pojawiły.
Ostatnio edytowano 13 maja 2012, 15:03 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Depresja

przez *Monika* 13 maja 2012, 15:07
Saanna, Nie można przerywać samemu bez konsultacji psychiatry terapii farmakologicznej.
4 dni to mało, ale jednak...
Lek osiąga optimum działania po dłuższym czasie, to sprawa indywidualna.
Obrazek
Główny Moderator

przez Saanna 14 maja 2012, 12:24
Gnuśny Antonio napisał(a):Witam.chciałbym raz jeszcze zapytać o Cital.Może jest Tu Ktoś z podobnym problemem.Biorę go od 4 lutego 2012,czyli już ze 6 tygodni.Teoretycznie powinien już działać.Pomijając bardzo uciążliwe skutki uboczne t.j. lęki,mdłości,problemy ze snem,dziwne sny,czasami pobudzenie i chęć ucieczki sam nie wiem gdzie i parę innych opisywanych przez Was, jeszcze nie mam zauważalnej poprawy.miałem kilka lepszych dni,zaryzykuję wręcz stwierdzenie,że normalnych,ale generalnie się męczę z tym lekiem.Zdaję sobie sprawę,że trzeba dać mu trochę czasu aby zadziałał.Dla złagodzenia skutków ubocznych łykam czasem Tranxene 10.Ten lek nie da takiej poprawy jak Tranxene-takiej szybkiej poprawy,ale czy Ktoś z Was ma podobną sytuację?Spinam póki co tyłek i czekam,ale fajnie byłoby wiedzieć jak długo czekać,jak Inni to znoszą.Teoretycznie mógłbym zadzwonić do Lekarki,tyle tylko,że przez telefon to pewnie może mi podać przepis na sernik albo aktualna cenę koperku na rynku :tel2: :D . Nie chciałbym wyjść na jakiegoś cykora w Jej oczach.Kazała brać i cierpliwie czekać więc biorę.Z całym szacunkiem,ale wypowiedzi o poprawie po 3 dniach czy tygodniu brania między bajki kładę.Męczył się Ktoś tak długo zanim nadeszła upragniona poprawa? Mam stwierdzoną nerwicę wegetatywną.szalało serce a teraz i głowa... :cry:

ja mam to samo. jak u ciebie? poprawa?

przez Saanna 15 maja 2012, 18:48
Brałam cital ok 7 dni. już od początku miałam dziwne jazdy - typu rzyganie, trzęsiawka, pocenie się, jakies przymulenie, napiętę miałam mięśnie, metaliczny smak w ustach, mialam wrazenie, ze skóra mnie piekła, bezsenność, głowa mnie bolala - nie wiem, czy nie z napięcia, lęki i panike. teraz odstawiłam i jest ... lepiej, owszem niepokój jest, ale przynajmniej moge wyjść z chałupy. Czy mógł być to zespół serotoninowy? na swiat spoglądam jakoś tak dziwnie otępiale, nierealnie
Ostatnio edytowano 15 maja 2012, 19:04 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Gnuśny Antonio 16 maja 2012, 17:14
do Saanna
Witaj.zadałaś pytanie,więc postaram się odpowiedzieć.Poprawa zauważalna nastąpiła u mnie po ok 8-10 tygodniach brania całej tablety Citalu.
ustąpiło dużo skutków ubocznych.nawet może i wszystkie z wyjątkiem dziwnego lęku nasilającego się wieczorem(nigdy wcześniej tego nie miałem).odstawiłem tranxene,na czym zależało Pani Doktor i uspokoiła się pikawa.
Wydaje mi się ,że żyję obok siebie,nic nie sprawia mi radości,libido spadło do zera...i ten dziwny lęk i chęć ucieczki sam nie wiem gdzie.(najbardziej wychodzi mi ucieczka w pracę-wtedy zapominam o TYM) Przychodzi jednak wieczór,weekend i ten lęk rośnie we mnie.
Jakoś na czasie chciałbym umówić się na wizytę i może małe podniesienie dawki albo zamianę.Kiedyś brałem Seroxat i jakoś lepiej go wspominam.Wspominałem o tym P.Doktor.Dała mi nawet możliwość wyboru,ale sama sugerowała,że w moim przypadku Cital niby będzie bardziej skuteczny.
Podsumowując:u mnie początek był ciężki.nawet bardzo.ale to mija a efekt przyszedł.Teraz może jeszcze coś trzeba zrobić,coś dołożyć,dawkę zmienić,nie wiem.Mądrzejsza głowa niechaj nad tym myśli.
Jeśli mogę Ci jakoś pomóc,coś podpowiedzieć to pisiaj śmiało.Weź proszę jednak pod uwagę,że każdy ludzik może inaczej reagować na te same tablety(co widziałem po sobie i wpisach osób z Tego miejsca)
Pozdrawiam i powodzonka życzę :great:

Sortuj wg