CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez littentree 16 kwi 2012, 20:36
zielonawitolda napisał(a):Również przeszłam na Cital z wenlafaksyny ;)

A Ty dlaczego z wenlafaksyny przeszłaś?
littentree

przez norma_baker 16 kwi 2012, 20:41
littentree napisał(a):
zielonawitolda napisał(a):Również przeszłam na Cital z wenlafaksyny ;)

A Ty dlaczego z wenlafaksyny przeszłaś?

nic nie dawała. na początku może było lekkie obniżenie lęku, ale wydaje mi się, że to ja mogłam sobie to wkręcić i miałam do czynienia z efektem placebo. poza tym cały czas byłam na 75, 112,5. jak weszłam na 150 to mi tyłek zatkało na tydzień i musiałam się bisacodylem ratować [biorąc pod uwagę fakt, że mam wielkie natręctwo związane z wypróżnianiem się w związku z ED i jeden dzień bez wizyty w toalecie przyprawia mnie o diametralnie gorszy humor, to tydzień był męką...]. a no i brałam to przez 4 miesiące, a przez ostatnie dwa kumulowały się we mnie urojenia, coraz więcej też pojawiało się zachowań bulimicznych.

miś wesołek, faktycznie, może i moja "dziewczeńskość" ma coś na rzeczy, jednak przez sajkotropy i tak spadło mi libido [psychiatra mi tłumaczył, że moja nadpobudliwość seksualna wywoływana była przez bordera], ale teraz do poziomu "przeciętnej dziewczyny", przynajmniej tak sobie to tłumaczę - nie myślę już co kilka minut o zaspokajaniu, czasem nawet "zaboli mnie głowa", hehehe... :mrgreen:

ale dużo tych cudzysłowów :lol:
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez littentree 18 kwi 2012, 12:09
Ukrainka napisał(a):Przez 2 dni nie wzięłam Citabaxu i efekt: niemożność siedzenia i brak orgazmu. Biorę już 2 dzień normalnie i czemu objawy nie mijają :why: ??

Heh , antydeperesant nie działa niestety jak Ibuprom :)
littentree

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mirgeo 21 kwi 2012, 13:26
Według mojej opinii wyrobionej na podstawie wypowiedzi moich znajomych to całkiem dobry preparat antydepresyjny :)

przez littentree 21 kwi 2012, 22:29
mirgeo napisał(a):Według mojej opinii wyrobionej na podstawie wypowiedzi moich znajomych to całkiem dobry preparat antydepresyjny :)

Chodziło mi o to, że efektów nie ma od tak i tak samo jest jak go nie weźmiesz... :) Nie działa jak ibuprom. :)

-- 21 kwi 2012, 22:35 --

Dziś czwarty dzień na Citalu. W środę i czwartek 10mg, wczoraj i dziś 20mg. Czuję napięcie i nerwowość, ale da się opanować. :) Byłem dzisiaj w tłumie ludzi na spotkaniu firmowym. Patrzyłem jakoś "z byka" na wszystkich. Jak by mi miął za chwilę ktoś przyłożyć. Nasilony lęk - fobia społeczna. Mam nadzieję, że niedługo to minie i nie będę się spinał. Cholerna fobia uniemożliwia mi normalne funkcjonowanie. . . Z drugiej strony boję się nakręcenia, żeby pewnością siebie nie zrobić sobie przypadkiem krzywdy. Za dużo o tym myślę. Tak myślę.
littentree

przez Gnuśny Antonio 22 kwi 2012, 22:08
Dzień dobry.z powodu braku czasu dawno nie zaglądałem... Połowa trzeciego opakowania Citalu i widzę poprawę :)szału jeszcze nie ma,ale już jest oki.Pierwsze półtora miesiąca to była tragedia i straszne męki.Ale już zaczyna być fajnie.Odstawiłem Tranxenke,mam nadzieję,że na dobre,Propranolol ciągle łykam i chyba łykać będę.Najbardziej cieszę się z tego,że ustąpiły te potworne lęki i głupie sny.Niestety mój popęd spadł niemal do zera,ale może i to minie niebawem.Nie wiem czy to dla Was plus czy minus ale nie mam ochoty na alkohol.Podczas kuracji nie wypiłem nawet piwa co mi osobiście absolutnie nie przeszkadza.
Znalazłem TUTAJ ogromne wsparcie,pokrzepienie i NADZIEJĘ w to,że to diabelstwo można pokonać.Dziękuję za to.
Chciałbym od siebie napisać dla Tych co są na początku kuracji.Nie poddawać się proszę.Słuchajcie rad zamieszczonych na TYM forum.Złe dni wcześniej czy później miną.Te tablety potrzebują czasu.U mnie były to ponad dwa miesiące na względną poprawę.Spinamy więc dupki i cierpliwie czekamy.
BARDZO ALE TO BARDZO pomaga mi praca fizyczna.A i jeszcze może mała rada.Powiedzcie zaufanej,bliskiej osobie,że łykacie takie to a takie pigóły i Wasze ewentualne dziwne czy nieco inne zachowanie to ich efekt uboczny.Zamiast patrzeć dziwnie poklepią wtedy po ramieniu lub zwyczajnie przytulą:)
Ja teraz chcę popracować nad kawą...lubię wypić jedną czy dwie dziennie.Jako,że to moja jedyna słabość i raczej przyjemność to nie zamierzam chyba rezygnować.No może ograniczę do jednej.Muszę jakoś mądrze uzupełnić to co ona mi wypłukuje.Dodam jeszcze,że odstawiłem wszystkie dziwne odrdzewiacze i łykam magnez.
Może to co napisałem komuś pomoże a może tylko rozśmieszy.Mi chyba zaczyna pomagać.
Pozdrawiam.
do następnego. :D

przez carmen1988 26 kwi 2012, 08:27
Ja wracam do Citabaxu po bardzo nieudanym eksperymencie z Asentrą. Zobaczymy czy powrót do Citabaxu będzie taki trudny jak branie go po raz pierwszy.
nerwica wegetatywna

przez Kalebx3 27 kwi 2012, 21:46
Mi się udało odstawić citalopram. Brałem go około 9 miesięcy,może być jako antydepresant ,chociaż żadna rewelka,przynajmniej libido nie zmniejszał.Po 9 miechach odstawka ,-zmniejszanie dawek ,branie w kratkę , wydłużanie przerw bez leku,,,a na koniec "dziękujemy".
Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Kalebx3 28 kwi 2012, 23:17
a jak objawy odstawienne? Kiedy przeszly?

Trochę lękliwie, jednak nic strasznego. Nasilenie natręctw ,lecz również nie aż tak na maxa,idzie przeżyć. Praktycznie łatwo się z tego leku schodzi ( w porównaniu z innymi SSRI). Brałem w dawkach 10-30mg ,ale najwięcej czasu na dawce 20mg. Byłem z tym lekiem na skurwysyń**sko silnie depresjogennej terapii anty-HCV.Lek się sprawdził ,dał radę. Z lekiem było ciężko ,ale bez tego leku "pozabijałbym siebie i wszystkich wokół" , do czego na szczęście nie doszło.
Po trzech miesiącach przy 10mg jak to się mówi< z palcem w du**ie> , jeśli chodzi o schodzenie( góra trzy tygodnie i do następnego widzenia).
Pozdrawiam.

czy citabax to dobry lek ?????

przez altman 02 maja 2012, 09:18
witam wszystkich chciałabym was się zapytać o lek citabax czy to dobry lek? czy ma mało skutków ubocznych .Zaczynam kuracje citabaxem dziś ,i troche się obawiam czy go wziąść ,czy on nie podowuje kołatania serca ,bo mój lęk właśnie tkwi w sercu ,cały czas myśle o tym
Ostatnio edytowano 02 maja 2012, 09:26 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przeniesiony do wlasciwego tematu

przez uzytkownik 02 maja 2012, 10:01
Na "nerwice sercowe" propranolol. Ale szerokie spektrum działania Citabaxu może i to wyregulować.
uzytkownik

przez arla 02 maja 2012, 11:07
ja znowu wracam do Citabaxu jak na razie czuje sie koszmarnie , kreci mi sie w głowie cały czas;/
'Zacząć jest łatwo. Wytrwać jest sztuką'

przez carmen1988 04 maja 2012, 12:03
Wracam do citabaxu po ponad miesięcznej przerwie i braniu setraliny, zauważyłam, że jestem cholernie płaczliwa, czyżby znowu czekały mnie trzy tygodnie wyjęte z życia?
nerwica wegetatywna

przez Kalebx3 04 maja 2012, 21:18
Carmen,raczej tak. Dam Ci na to radę ,zmniejsz dawkę na połowę i łatwiej Ci będzie ,lżej . Będzie trwało dłużej ,ale efekt po 5 tygodniach będzie ten\sam. To moja sprawdzona metoda.
Pozdrawiam i życzę zdrowia w Ciele i Duszy w największej krasie wolności i pięknie szczerych błogostanów/\Paweł.

Sortuj wg