CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Lord Kapucyn 28 mar 2012, 13:55
ag91, Zapoznaj się proszę z Regulaminem. Na forum nie handlujemy lekami.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez norma_baker 28 mar 2012, 16:47
co sądzicie o Citalopramie w leczeniu bulimii?
ChAD + EPI

arypiprazol30, piracetam1200, lewetiracetam2000, etosuksymid1500, kwetiapina200

przez Lord Kapucyn 28 mar 2012, 22:08
zielonawitolda napisał(a):co sądzicie o Citalopramie w leczeniu bulimii?

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16912031

Reasumując citalopram sprawdza się u pacjentów z współistniejąca depresją, albo inaczej - u bulimików z objawami depresyjnymi.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez el_testosterone 28 mar 2012, 22:29
FDA zatwierdziła tylko fluoksetynę do leczenia bulimii.

przez norma_baker 29 mar 2012, 13:00
no dobra, ale fluoksetynę 20 mg brałam jak byłam totalnym wrakiem i zamiast zadziałać antydepresyjnie i antybulimicznie, byłam tak rozhamowaną osobą, że owszem - ludzie twierdzili, że zachowuję się jak dziecko kwiatów, ale jednocześnie rzygałam na potęgę i byłam z tego zadowolona. nawet mimo to, że w środku dalej czułam się jak ostatni śmieć... teraz z racji coraz częstszych nawrotów owych myśli natrętnych i zachowań zastanawiałam się nad powrotem do SSRI i chcę najpierw wziąć w obroty citalopram, no ale ja jak to ja - dylematy...
ChAD + EPI

przez el_testosterone 29 mar 2012, 13:15
Bo fluoksetyna antybulimicznie działa w wysokich dawkach 60-80 mg, masz napisane na ulotce.

przez norma_baker 29 mar 2012, 13:20
wieeem, ale moja kobieta na moje narzekania, że zaraz zarzygam się na śmierć przez bite dwa miesiące nie zmniejszyła ani nie podniosła dawki, tylko dała mi wenlafaksynę :? [od ponad 2 lat się u niej już nie leczę...] a czy możliwe, że przy większych dawkach nie działała by tak odhamowująco?
ChAD + EPI

przez xanonymous 29 mar 2012, 18:23
Ja zakończyłem swoją przygodę z citalopramem. Poprostu w ogóle nie działał. A w dodatku przez cały miesiąc brania go nie zdarzyło mi sie mieć normalnego stolca tylko albo sracka albo luźny stolec. Ani pewniejszy siebie, ani odważniejszy ani żebym się jakoś rozpogodził ani nic, w ogole brak apetytu a przecież jeść trzeba. Teraz za moją sugestią dostałem Wenlafaksyne. Zobaczymy jak to będzie.

-- 04 kwi 2012, 10:22 --

uzytkownik napisał(a):
Zenonek napisał(a):Potwierdzam. Ostatnio przy stanach lękowych po zbyt dużej dawce mianseryny (120mg) musiałem się gasić. 30 mg tranxa ledwo pomagało + do tego z 50 mg hydroksyzyny...

A w ogóle miewałeś lęki przed leczeniem? TO dziwne żę lek przeciwlękowy nasila lęki. JA po miesiecznej kuracji citalopramem zaczołęm miewać dziwne lęki z rana i zużyłem już 6 tabletek (6 dni) afobamu, leżal sobie rok czasu w szafce nie napoczęty nawet. Odczuwałęm jakieśzdenerwowanie, roztrzesienie, pocace rece itp ale raczej lęku z tego co pamietam nie mialem, a jeśli coś było to nie odbierałem tego jako lęku. No sam nie wiem. zalękniony sie jakis zrobiłem.

przez norma_baker 14 kwi 2012, 06:19
ChAD + EPI

przez miś wesołek 15 kwi 2012, 10:05
Pomógł trochę, ale to jest dość łagodny antydepresant, a co za tym idzie o niewielkich i nielicznych skutkach ubocznych, które w dodatku mijają z czasem. Sertralina jest znacznei mocniejsza (ale wiadomo na każdego inaczej działają te chemie), ale też czuję się jakbym łykał straszną substancje chemiczną; jakaś plama mi wyszła na ciele, mam katar, oczy zaszły krwią :lol: (ale przeszło), stałem się bardziej agresywny, i w ogóle wiadomo co... Niemniej jest chyba nie tyle, że lepsza co mocniejsza. Początkowa euforia przeszła, ale ja tak reaguję na zaczynające działać antydepresanty. Zobaczymy z czasem. Cital trochę na mnie podziałał ale się wypstrykał po 8 miesiacach do tego stopnia, że nie mogłem wstać z łóżka o prowadzeniu rozmowy itp. nie wspominając
miś wesołek

przez norma_baker 15 kwi 2012, 10:24
haha faktycznie, senność jest koszmarna :lol: potrafię cały dzień przespać, a przynajmniej tak było jak brałam 40mg w jednej, porannej dawce - a pod wieczór mnóstwo energii połączone z sennością. z libido chyba nie mam problemu, ale z przewodem pokarmowym........ :oops:

no ale łykam dopiero od 2 tygodni, z czego dziś czwarty dzień na 40 mg. mamy czaaas...
ChAD + EPI

przez littentree 16 kwi 2012, 11:44
zielonawitolda napisał(a):haha faktycznie, senność jest koszmarna :lol: potrafię cały dzień przespać, a przynajmniej tak było jak brałam 40mg w jednej, porannej dawce - a pod wieczór mnóstwo energii połączone z sennością. z libido chyba nie mam problemu, ale z przewodem pokarmowym........ :oops:

no ale łykam dopiero od 2 tygodni, z czego dziś czwarty dzień na 40 mg. mamy czaaas...

Właśnie , mamy czas.

Od czwartku zaczynam kurację Citalopramem. Przechodzę z wenlafaksyny. Wenlefaksyna mnie rozwaliła. Totalna dezorganizacja. Jeżeli ten lek zadziała podobnie jak seroxat, to bedzie wszystko dobrze. Zobaczymy. Mam nerwicę lękową z napadami lęku.
littentree

przez norma_baker 16 kwi 2012, 14:05
Również przeszłam na Cital z wenlafaksyny ;)
ChAD + EPI

przez miś wesołek 16 kwi 2012, 16:00
zielonawitolda napisał(a):haha faktycznie, senność jest koszmarna :lol: potrafię cały dzień przespać, a przynajmniej tak było jak brałam 40mg w jednej, porannej dawce - a pod wieczór mnóstwo energii połączone z sennością. z libido chyba nie mam problemu, ale z przewodem pokarmowym........ :oops:

To a propos mojej wypowiedzi z tą sennością? U mnie po gdzies 8 miechach to nie była zwykła senność tylko mega przewielka depresja.
20 mg w ogóle nie czułem. Nie odczułem też żadnego wpływu na libido. Przy 40, a zwłaszcza 60 było już z tym niewesoło. Sobie to puszczałem na pocieszenie: http://youtu.be/hlqU5aszCJs ...i trochę pomagało...
Ale Ty jesteś dziewczyną, więc masz trochę lepiej. ;)
miś wesołek

Sortuj wg