CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

Citalopram

przez Jovita 23 lip 2007, 13:52
hej, dużo ci na pewno nie pomoge ale biore własnie ten lek-oropram.co byś konkretnie chciała się o nim dowiedzieć to może byśmy o nim porozmawiały. Jest to jeden z najnowocześniejszych leków dlatego dużo o nim nie wiadomo, należy do grupy SSRI i prawdopodobnie jest dobrze tolerowany i ma mniej objawów ubocznych niż leki z innych grup. ja biorę od tygodnia oropram i powiem ci że w pierwszym tyg lub kilku następnych to zależy od organizmu- trzeba uważać gdyż mogą wystąpić myśli samobójcze lub nawet czyny. Ale nie martw się da się to przejść i nie każdy musi tak reagować, na jednego zadziała inaczej i na drugiego także. Dlatego w pierwszym tyg(jeżeli jest to depresja ''słabsza'') bierze się poł tabletki dopiero po tyg bierze sie cała. NO I CZEKAM NA EFEKTY ;)
ExModerator

OROPRAM (Citalopram-Citaxin,Cital,Cilon,Aurex,Citabax)

przez Jovita 23 lip 2007, 13:55
Hej czy ktoś mógłby podzielić sie informacjami na temat tego leku????
pozdrawiam.
ExModerator

re

przez KasiAA 25 lip 2007, 20:46
Hej. Wlasnie przeczytalam Twoja wypowiedz:) wiesz , ja bralam ten lek przez dwa dni...jedna tableta zaraz po przebudzeniu(10 mg) i to wszystko. I przez te dwa dni czulam sie koszmarnie po tych pigulach...jej dzialanie jeszcze bardziej wzmocnilo moje odczucia lekowe...dziwne mysli , cholerny niepokoj itd. Wiec po prostu zaprzestalam brac:) Bylo to jakies 3 dni temu i u lekarza jeszcz nie bylam ,by Mu to zglosic....prawdopodobnie masz racje, z\e na poczatku mozemy dziwnie reagowac...ale mi sie to wcale nie podoba...;-) A TY? Jaj Twoj organizm reaguje?. Pozdrawiam.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 25 lip 2007, 21:04
Ja biore juz osmy dzien i na poczatku bylo tez mi zle ale mi lekarz kazal przez pierwszy tydz brac tylko polowke tej 10mg a dopiero po tyg zaczac brac cala. Zmien lekarza bo widze ze mogl cie wpedzic w bagno bo nawet na ulotce pisze ze trzeba zaczac od polowki gdyz moga wystapic mysli lub czyny samobojcze! Sama nadal testuje ten lek i tez mialam ochote przerwac bo nadal mam te leki i mysli samobojcze.. no ale lek dziala dopiero po paru tyg stosowania.Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz na mojGG:5220625

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:05 pm ]
a nie sory źle przeczytalam, czyli dobrze bralas połowke 20mg, tak?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez Delilah 01 sie 2007, 23:25
Miesiąc temu zaczęłam brać odpowiednik Cipramilu-Aurex właśnie.(20 mg)Czuję się bardzo dobrze,skutków ubocznych brak(poza nadmierną sennością,ale miałam tak zanim zaczęłam brać leki-może przez niskie cisnienie),mam trzeźwe spojrzenie na świat,smutek-jeśli nieraz przychodzi-trwa zalediw kilka dni i jest taki "powierzchowny",a nie przenikający do głębi jak przy depresji.
Do you believe in a miracle?

przez Delilah 01 sie 2007, 23:43
Brałam Cipramil ponad 2 miesiące,teraz przerzuciłam się na jego odpowiednik -Aurex.Skutków ubocznych brak(poza nadmierna sennością,ale miałam tak jeszcze przed leczeniem),wróciła chęć do życia,dobre samopoczucie,odczuwanie radości.Smutek-jeżeli się pojawi-to trwa kilka dni i znika bez śladu.(normalnie z takiego stanu rozwinęłaby sie depresja)
Do you believe in a miracle?

Biorę

przez elzbieta333 19 sie 2007, 21:15
Ja biorę od kilku miesięcy. Jest w miarę dobrze. Ten lek zmniejsza napięcie lękowe. Wszystkie inne które brałam nie powodowały tego. Z chwila zażywania tych leków przestałam podbierać leki uspakające. Trzeba trochę czasu, ale eufori szczęścia nie doznaje się .. zalezy co się oczekuje.
ela

przez Rena 20 sie 2007, 18:55
Cześć! ja również zaczynam od jutra Cital i nie wiem jak to będzie, brałam do tej pory Coaxil ale juz mi nie pomaga, chociaz przez pierwszy rok było cudownie. Mam depresje i nerwicę lękową, bardzo sie męczę, ostatnio jest coraz gorzej, biore dodatkowo Afobam i Hydro. Pozdrawiam

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 2:45 pm ]
Witam po przerwie, biorę Cital 13 dzień może troszkę lepiej ale i tak rano muszę brać Afobam bo jestem cała roztrzęsiona i już jak się budzę to spadają na mnie lęki, w dalszym ciągu nie mogę jeść, czy to długo jeszcze potrwa? Smutna! A co u ciebie? Jak sobie radzisz?

przez 1507 29 sie 2007, 22:13
ja wytrzymałem ten lek 4 dni, 4 nieprzespane noce i 4 dni bez jedzenia , 4 dni trzęsawki i h....go samopoczucia, precz z tym lekiem. Uaktywnił mi lęk, podczs brania tego leku zacząłem mieć pieczenia po lewej stronie karku na skórze i lewym przedramieniu, i do dzis jak sie zlękne lub coś wtym rodzaju to to mam ale już łagodniejsze
1507

przez malaZ 30 sie 2007, 11:03
hej ja zaczelam brac wczoraj - wczesniej byl seroxat ale nic nie robil - przestraszyy mnie wczorajsze efekty zazycia wszystko nagle zwolnilo tempo, fale goraca i stan otepienia czy ktos tez tak mial? pozdrawiam

Cital - jego skuteczność przy NN?!

przez spokojny999 31 sie 2007, 13:14
Witam!
Od miesiąca biorę Cital na klasyczny przypadek NN.

Z ulotki wynika że to lek antydepresyjny.

Ciekaw jestem czy ktoś stosował ten lek na NN i z jakim skutkiem.

Cital - jego skuteczność przy NN?!

przez Ewik 22 31 sie 2007, 13:27
Ja od dwóch miesięcy biore Cital ale na nerwicę lękową i agorafobie. Jak dla mnie to jest skuteczny!

Re: Cital - jego skuteczność przy NN?!

przez spokojny999 31 sie 2007, 14:42
Ewik 22 napisał(a):Ja od dwóch miesięcy biore Cital ale na nerwicę lękową i agorafobie. Jak dla mnie to jest skuteczny!

Dzięki Ewik 22.

Mam nadzieje że działa szeroko i mi też pomoże. Dopiero po miesiącu się rozpędza. Nie liczę na cud ale chcę się "podnieść".

Pzdr.

przez Topa 10 wrz 2007, 12:18
Lubuszanka
bywasz jeszcze na forum?
Chcialam cos dorzucic na temat nawrotow nerwicy - moja pierwsza nerwica byla intensywna ale trwala tylko... 3 tygodnie. Minelo mi po tygodniu zazywania CIpralexu. Tak szybko, ze nawet trudno uwierzyc czy to bylo za sprawa leku. Nie zeby mi sie polepszylo ale po prostu wrocilam do normalnosci w przeciagu dnia, dwoch. A mialam silna Agoraphobie. Po roku odstawilam lek. PO kolejnych tygodniach nerwica wrocila. SIegnelam znowu po Cipralex. Dupa. Nie pomogl. Dostalam inny lek i nastepny i kolejny... Po roku cierpienia jestem w punkcie wyjscia. Nie wiem jak to jest z tymi lekami.

Sortuj wg