CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez Gnuśny Antonio 27 mar 2012, 15:27
xanonymous
Czy szanowny Kolega łykał kiedyś Tranxene czy tak tylko pisze,że zmiękcza bo gdzieś zasłyszał czy wyczytal?
z całym szacunkiem,mnie też trochę irytuje mój Cital ale łykam.nie jestem mądrzejszy od doktorków.Ci ludzie wiedzą z pewnością więcej od nas w tej materii.Jakiś czas temu jeden z kolegów mnie po prostu uspokoił i utwierdził w przekonaniu,że na efekty trzeba po prostu trochę poczekać przy tych lekach.
A TRANXENE działa zaje.... Nie otumania,niczego nie zwiotcza i POZWALA trzeźwo myśleć. (brane interwencyjnie raz dwa razy w tygodniu) Dawka 10 mg.Pewnie to też indywidualna sprawa każdego ludzika,ale ja dałbym nagrodę Nobla jego wynalazcy.przed kuracją Citalem pozwalał mi normalnie żyć gdy pikawa wariowała.teraz łagodzi skutki uboczne Citalu. Może i mam niewłaściwy lek...może cital nie dla mnie...może.ale ja jeszcze poczekam.zaraz kończę drugie opakowanie.pochłonę jeszcze jedno.jak nie pomoże poproszę o ewentualną zmianę.Kiedyś łykałem bodaj rexetin przepisany przez kolegę,lekarza ogólnego.chyba był lepszy.miał mniej skutków ubocznych,szybciej działał...ale skoro dobry fachowiec zapisał coś innego wiedząc o wcześniejszym...
I takie moje pytanie.może głupie do bólu...Po co Kolega chodzi do Lekarza ,któremu nie ufa,o którym mówi,że się na niczym nie zna?

przez Lord Kapucyn 27 mar 2012, 15:47
Gnuśny Antonio napisał(a):xanonymous
Czy szanowny Kolega łykał kiedyś Tranxene czy tak tylko pisze,że zmiękcza bo gdzieś zasłyszał czy wyczytal? (...) A TRANXENE działa zaje.... (...) niczego nie zwiotcza

Nie masz racji. W specyfikacji Tranxene opracowanej przez producenta, koncern Sanofi-Aventis, jest wyraźnie wyszczególnione działanie: anksjolityczne/przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe, sedatywne/uspokajające, nasenne i zwiotczające mięśnie szkieletowe. W ulotce leku znajduje się informacja, aby pacjenci cierpiący na nużliwość mięśni (miastenię - szybkie zmęczenie i osłabienie mięśni szkieletowych) poinformowali o tym fakcie lekarza przed rozpoczęciem kuracji Tranxene, gdyż może to być ewentualnym przeciwwskazaniem do zastosowania tego leku. Zresztą większość leków należących do grupy benzodiazepin posiada właściwości rozluźniające mięśnie szkieletowe, są tzw. miorelaksantami. Klorazepan/klorazepat (substancja aktywna Tranxene) nie jest tutaj wyjątkiem.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 27 mar 2012, 16:06
Kiedyś łyknołem cloranxen, nie pamięam ile ale albo 5mg albo 2,5. Tętno mi spadło do 50, nogi jak z gumy, czy z waty, jak pisałem na klawiaturze maila to ręce miałem jak pijane. Tzn. w ulotece pisze żę działa synergicznie z lekami zwiotczającymi. Innym razem łyknołem polowke, usnolem na pol godziny, obudzilem sie jakiś jak zakneblowany psychicznie, i nie moglem tego zniesc, myslalem ze zaraz zlapie choinke i rozpierdole ją o ściane żęby sie wyładować. Innym razem też, chcialem sie zdrzemnąć troche w dzień i też jakieś takie napiecie mialem wiec lyknolem kawalek i obudzilem sie taki jakis jak zakneblowany, nie przyjemne uczucie. JA w zasadzie od 10 lat jade na kawie i papierosach. I takie leki uspokajające mi nie podchodzą. NIe lubie leków które upośledzają sprawność psychofizyczną jak. np. hydroksyzyna. Jesli np. po leku nie można prowadzić samochodu to jest to lek nie dla mnie (to dla mnie taki wyznacznik) bo w czym mi pomoże lek który upośledzi mi sprawność psychofizyczną?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 27 mar 2012, 16:09
Ale tu nie ma o czym dyskutować. Tranxene zwiotcza mięśnie szkieletowe, z tego powodu nie jest zalecany osobom chorującym na miastenię, męczliwość i osłabienie mięśni. Dodatkowo tak jak napisałeś, działa synergicznie z innymi lekami zwiotczającymi mięśnie.

Moderator/ R2 - D2

przez Gnuśny Antonio 27 mar 2012, 16:12
Mad_Scientist
Więc pewnie jest tak jak mi wcześniej napisałeś.na każdego działa inaczej.Ja nie jestem senny po tranxence 10,w samochodzie zaryzykuję stwierdzenie,że dopiero po tym jestem skupiony(a ganiam b.dużo) rozluźnienia mięśni nie mam.Na lęki po Citalu pomaga BARDZO.Uspokaja raczej skutecznie w sytuacjach podbramkowych.dla mnie cud mniud, samo gęste normalnie.tyle ,że mam od niego uciekać i łykać Cital aby ataki nie wracały.
mam kilku zaprzyjaźnionych medyków.każdy ma o nim (Tranxene) inne zdanie.
Jeśli Kogoś uraziłem to Przepraszam.

przez el_testosterone 27 mar 2012, 16:36
Tranxene jest słaby, zwiotcza mięśnie też słabo.

przez Lord Kapucyn 27 mar 2012, 17:47
Najlepszy jest stary sprawdzony Xanax/Afobam. :pirate:

No ale wracamy do tematu czyli do citalopramu.

Moderator/ R2 - D2

przez Zenonek 28 mar 2012, 08:19
xanonymous, Jesteś pewien, ze tak silnie podziałało na Ciebie 5 mg Tranxene ? :mrgreen: To mniej więcej tak jakbyś się upił na umór po jednym małym powie :mhm: :pirate: ...

Tranxene to mega słaby lek, na wielu nie działa nawet w 30-40 mg dawkach...kiedy to zaledwie 0,5-1mg Xanaxu pomaga.

przez uzytkownik 28 mar 2012, 09:05
Zenonek napisał(a):Tranxene to mega słaby lek, na wielu nie działa nawet w 30-40 mg dawkach...kiedy to zaledwie 0,5-1mg Xanaxu pomaga.

Potwierdzam. Ostatnio przy stanach lękowych po zbyt dużej dawce mianseryny (120mg) musiałem się gasić. 30 mg tranxa ledwo pomagało + do tego z 50 mg hydroksyzyny...
uzytkownik

przez Gnuśny Antonio 28 mar 2012, 09:28
Kurcze...na mnie tranxenka 5 nie działa,ale 10 tka jest już super.naprawdę zaryzykuję stwierdzenie,że czyni cuda.Do tego jeszcze propranolol regularnie (powiedzmy ,że regularnie) 3 razy dziennie.może to podświadomość tak działa.może gdyby Ktoś dał mi tik-taka i powiedział,że to najnowsza amerykańska tabletka,to efekt byłby równie dobry...
Póki co,wczoraj miałem jeden z lepszych dni odkąd łykam Cital.już ich chyba jest nieco więcej...jeszcze dziwnie się czuję wieczorami.trochę lęków takich kurcze niezidentyfikowanych...łykam już ostatni listek z drugiego opakowania.po całej tablecie.

-- 28 mar 2012, 08:31 --

Mad_Scientist
Długo już łykasz? jaką dawkę?po jakim czasie zaczęło na Ciebie działać?

przez Lord Kapucyn 28 mar 2012, 12:12
Gnuśny Antonio napisał(a):Mad_Scientist
Długo już łykasz? jaką dawkę?po jakim czasie zaczęło na Ciebie działać?

Ale który? Tranxene, Xanax czy Cital?
Tranxene aktualnie od dłuższego czasu nie biorę.
Xanax biorę doraźnie 0.5-1mg.
Cital 20mg/dobę (1-0-0). Cital już kiedyś brałem, a teraz biorę od nowa, dopiero od ~2 tygodni. Myślę, że się "załaduje" po 6-8 tygodniach.

Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 28 mar 2012, 12:31
Swoją drogą zastanawiam się po co producenci dodają do leków laktoze, chyba większość dorosłych nie trawi tego cukru.

-- 28 mar 2012, 12:50 --

Innym razem po 2,5 mg cloranxenu mialem zaburzenia akomodacji oka, chcialem cos porobić na kompie i niewyraźnie widzialem.

sprzedam Citaxin

przez ag91 28 mar 2012, 13:34
mam do sprzedania 2 opakowania citaxinu 20 mg. zainteresowanych prosze o kontakt mailowy XXXXXXXXXX

przez Michuj 28 mar 2012, 13:40
ag91, próba sprzedaży leku na recepte została zgłoszona na Policję.
Ustalono już Twój adres. :P
Loża szyderców

Sortuj wg