CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez idle 20 mar 2012, 23:12
Gnuśny Antonio, nie mam siły nic robić, to co mi się udaję robię, bo muszę :roll: dokładnie tak jak mówisz, wolny czas i głupie myśli, o seksie się myśleć nawet nie chce, a co dopiero się zabrać za to :? Poczekam do maja i zobaczymy, bo długo tak nie pociągnę, z tym ogólnym rozbiciem które mnie nieraz łapie. A biorę dość krótko, jestem w połowie drugiego opakowania ;)
idle

przez malwina77 21 mar 2012, 00:48
Ukrainka napisał(a):malwina77

wiem, bo miałam na fluanxolu,minela z odstawieniem, ale gdzies czytalam o tzw poznej co po roku sie moze pojawic i jest nieuleczalna

Na litosc boska Fluanxol to neuroleptyk, a nie antydepresant. Nie widzisz roznicy?
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Gnuśny Antonio 21 mar 2012, 11:37
IDLE.
Dasz radę.Ja tez tak mam.tez coś koło połówki drugiego opakowania jestem.też szukałem Kogoś kto podobnie na to reaguje.powiem Ci,że wczoraj miałem nieco fajniejszy dzień,dzisiejszy poranek ,start tez niczego sobie.mnie irytuje moja praca.duuużo nerwów.ale cóż,pewnych rzeczy nie zmienimy.mam doczynienia z ludźmi.wierz mi,klienci potrafią wyprowadzić z równowagi na cały dzień jednym głupim komentarzem.są też i tacy którzy uśmiechem sprawiają ,że dzień jest od rana miły.Złości mnie,że brak mi czasu na spacer z psem,na wyjazd na weekend,na kino.muszę się odbijać od dna po rozwodzie,spłacać duuuże długi wobec US w które wpędziła mnie księgowa...zarobić na spłatę kredytu i znaleźć czas dla mej Lubej.nie jest mi łatwo.ale damy radę.zobaczysz.słoneczko już zaczyna świecić i ładować nasze bateryjki,tablety zaraz zaczną działać i będzie ok.musimy tylko poczekać jeszcze.Nie powiem Ci jak długo...nie wiem.też czekam i też mam tego już dosyć.a na sex przyjdzie ochota.ja poszczę już dluuugo ale jakoś żyję.Te leki ponoć zabijają popęd.ale poprawi się samopoczucie to pewnie i na figle pod kołderką ochota wróci.Pomyśl sobie jak będzie wtedy smakowało... :great: zaczniemy to nie będziemy chcieli kończyć. :D
Nie wiem co dzieje się w Twojej głowie.Jak u mnie jest dziwnie,gdy mam lęki i jest mi strasznie źle to biorę Tranxene 10.dostałem od medyków.BAAAARDZO mi pomaga.mam od tego odchodzić,ale podobno gdy złamiemy nogę to jakaś forma podpory też jest potrzebna.Tak twierdzi mój Pan psycholog.Kiedyś brałem je gdy pikawa szalała.i też pomagało.bardzo.
Pisiaj jak cio.chętnie Ci coś odpiszę.Mówcą to ja nie jestem,ale chyba zrozumiesz co piszę :) Przerabiamy chyba to samo... i pamiętaj: ponoć trzy miesiące przy tym trzeba na efekty nawet szczekać.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez QueenForever 24 mar 2012, 13:35
A dlaczego chcesz to uczynić?
QueenForever

przez QueenForever 24 mar 2012, 13:39
Jesli czujesz sie juz lepiej to klasycznie-schodzisz sukcesywnie z dawki az do zera-choc 10 mg citalopramu to nawet nie jest minimalna dawka terapetyczna ..chyba ze juz zeszłas do tego poziomu z wyzszego pułapu.
QueenForever

przez Michuj 24 mar 2012, 13:42
Jeśli czujesz się lepiej po 3 miesiącach brania, to popełniasz najgłupszy bład odkładając to tak wcześnie. Nawrót będzie chwila moment.
Loża szyderców

przez QueenForever 24 mar 2012, 13:44
Pobierz przez pewien czas 5 mg (4-7 dni ) i koniec.Przy dawce 10 mg i stosunkowo krótkim okresie jej stosowania nie powinnas odczuć szczególnie nasilonych objawów odstawiennych.
QueenForever

przez Michuj 24 mar 2012, 13:45
Moim zdaniem - nie odstawiaj. 3 miesiące to żadne leczenie.
Loża szyderców

przez Michuj 24 mar 2012, 13:50
To odstawianie będzie na własną rękę? Czy po konsultacji z doktorkiem?
Loża szyderców

przez Lord Kapucyn 24 mar 2012, 13:52
Więc miałaś już schizofrenię, zespół Aspergera, osobowość dyssocjalną, zespół wielu złożonych zaburzeń rozwojowych, a teraz jeszcze nerwicę natręctw. No, no, z każdą opowieścią historia robi się ciekawsza.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez xanonymous 27 mar 2012, 12:50
Witajcie :P

Ukrainko, a citalopram pomógł Ci w czymś (w czym?)? Ja sie zastanawiam nad odstawieniem bo wybrałem już całe opakowanie (miesiąc czasu). NIe widze żądnych pozytywnych efektów, w niczym mi nie pomógł. A nawet jakby gorzej. Luźne stolce, jakby bardziej nerwowy się zrobilem. Przed lekiem wiczorami mozna powiedziec żę czulem sie dobrze a teraz caly dzien sie mecze. Wydaje mi się żę to lek nie dla mnie, i żę po kolejnym miesiacu brania nic sie nie zmieni. Coś tam działa ale wcale mi sie to działanie nie podoba i nie mogę go określić jako pozytywne efekty. NO i brak apetytu mnie martwi ale to i przed lekiem nie mialem apetytu. Ten lek chyba troche pobudza bo czasem wezme kawałek olanzapiny wieczorem, i rano jeszcze czuc jej działanie i ten citalopram jakby osłabia jej działanie.

-- 27 mar 2012, 12:59 --

Hej Michuj. TY zdaje sie brałeś wcześniej Anafranil a teraz widze żę Wenlafaksyne. W ulotkach tych leków pisze ze stosuje sie na rozne rodzaje depresji w tym na depresje nerwicową. Czy mógłbyś jakoś porównać Wenlafaksyne do Anafranilu, czy jakie pozytywy negatywy? CZy wenlafaksyna hamuje apetyt?

przez Zenonek 27 mar 2012, 13:08
xanonymous, A próbowałeś jakies inne leki z grupy SSRI ? (Escitalopram, Setralina, Fluoksetyna, Paroksetyna, Fluwoksamina, Citalopram)

Wenla i Klomipramina to są bardzo skuteczne leki antydepresyjne i antynerwicowe (tu zwłaszcza Anafranil), ale mogą dawać też wiele nieciekawych skutków ubocznych- oczywiście tylko teoretycznie, chodzi o to, ze prawdopodobieństwo wystąpienie nieprzyjemnych uboków jest na nich o wiele wyższa niż na SSRI.

Jeżeli p pełnym miesiącu na Citalopramie nie żadnej poprawy to można już rozważać zmianę leku i dołączenie psychoterapii.

Dobre opinie z SSRI mają Sertralina (dobrze tolerowana i w miare skuteczna) i Paroksetyna (dosyć silny i skuteczny lek).

przez xanonymous 27 mar 2012, 13:46
Brałem Wcześniej anafranil male dawki i powoli zwiekszajac i jakis ubokow nie mialem, jedynie suchosc w ustach. Na noc mialm olanzapine w dawkach malych (na nerwicowe zaburzenia) a rano solian jeszcze w malych dawkach aktywizujacych. I było dobrze tzn. ustapilo to co mi przeszkadzalo ale tez nie bylo w 100% jakbym chciał. PO miesiacu bylem innym człowiekiem już. tyle ze po paru miesiacach mialem migotanie przedsionkow chyba od lekow i odstawilem i to jeszcze jak zaczole mi sie dolek psychiczny..., teraz inna psychiatra dala mi citalopram i w ogole nie czuje zeby coś na lepsze szlo. Bralem sertraline kiedys 2 tyg. ale rzucielm ja po 2 tyg. bo jakiś nakrecony po niej bylem . W ogole inny psychiatra powiedzial ze sertralina (ten co dal mi anafranil) to nie jest lek dla mnie żę bede po nim chudł. I pewnie citalopram też nie jest lekiem dla mnie.

-- 27 mar 2012, 13:51 --

A z SSRI antydepresantow jakieśz nich wykazuja dzialanie antynerwicowe ale i poprawiające apetyt?

-- 27 mar 2012, 14:06 --

Troche mozna powiedziec sklocilem sie z jednym psychiatrą tym co mi pomogl z początku.... i teraz poszedlem do innej tej co mi dala wczesniej sertraline i w ogole nie mam do niej przekonania. Hydroksyzyne wywolującą sedacje chciala mi dac na nerwy ale to sie lyka na noc, a ja wieczorami czulem sie dobrze normlanie film moglem sobie obejrzec a jak wezme hydroksyzyne to filmu nie obejrze bo mnie otumani:), albo mi proponowala klorazepat (cloranxen, tranxene, benzo) ale to kurde zwiotcza mieśnie przy okazji. NIc sie ta baba na niczym nie zna. Psychiatra ma wiedziec jak ktory lek dziala i dobrac a nie dawac na chybil trafil i zmieniac jak nie dziala. NIe mam apetytu to mi daje lek co mi jeszcze oslabi apetyt. NA nerwy citalopram wedlug mnie w ogole ale to w ogole nie dziala.

-- 27 mar 2012, 14:19 --

A po pewnym czasie od odstawienia lekow tych co bralem wczesniej to mi sie tak zrobilo ze budzilem sie rano i sobie mowilem ze w ogole zycie mnie nie interesuje i świata ze chce tylko spac i nic nie czuc, moze to polekowe bylo bo bralem tylko olanzapine czasem a ona tak wytlumia, uspokaja zabardzo przy dluzszym stosowaniu.

przez Zenonek 27 mar 2012, 14:45
Seroxat (Paroksetyna) to SSRI, który działa chyba najlepiej, najsilniej antynerwicowo + często zwiększa apetyt.

Sortuj wg