CITALOPRAM (Cipramil,Citaxin,Cital,Citalec,Citabax,Citronil)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy citalopram pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
71
63%

Nie
29
26%

Zaszkodził
13
12%

Liczba głosów : 113

przez QueenForever 19 mar 2012, 14:04
SSRI choc łączy je wspólny mianownik-silne i selektywne oddziaływanie na serotonine różnią się między sobą charakterem działania stąd własnie rózne SSRI przepisywane są różnym osobom-fluwoksamina działa zupełnie inaczej niz fluoksetyna pomimo ze obydwie substancje należą do SSRI-fluwoksamina uspokają ,fluoksetyna pobudza.
Ostatnio edytowano 19 mar 2012, 14:06 przez Lord Kapucyn, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ort
QueenForever

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 14:07
Fluwoksamina uspokaja? Stanowczo polemizowałbym. Po dwumiesięcznej kuracji Fevarinem byłem nakręcony i rozjuszony jak byk, który ujrzał czerwoną płachtę. Skutki mojego przejścia przez ulicę jak ktoś mnie zdenerwował były gorsze niż Huraganu Katrina.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez QueenForever 19 mar 2012, 14:16
Statystycznie jednak więcej osób (w tym ja) reaguje na fluwoksamine wyciszeniam zas na fluoksetyne pobudzeniem co zresztą potwierdza ich farmakodynamika .
QueenForever

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez xanonymous 19 mar 2012, 16:33
Na czym ta zmiana czułości receptorów ma polegać? Żę receptory staną się bardziej czułe czy mniej? Te leki chyba unieczynniają enzym, który rozkłada serotonine,więc jej poziom wzrasta. Sam lek nie oddziałuje na receptory. Czyli te receptory mają zmienić swoją wrażliwość na serotonine? To chyba przy jej podwyższonym poziomie receptory staną się mniej wrażliwe na nią z czasem , czyli lek przestanie działać? :)

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 16:39
Leki, które unieczynniają enzym, który rozkłada monoaminy biogenne (w tym serotoninę) czyli monoaminooksydazę to Inhibitory MAO. SSRI hamują wychwyt zwrotny serotoniny, blokując receptory presynaptyczne wychwytujące cząsteczki serotoniny i SERT-transporter serotoniny, przez co zwiększa się poziom serotoniny w przestrzeniach międzysynaptycznych. Zmiana czułości receptorów polega na zwiększaniu "czułości" receptorów neuronu odbierającego sygnał-postsynaptycznych w wyniku czego potrzeba mniejszej ilości neuroprzekaźnika, aby przesłać sygnał dalej.

Moderator/ R2 - D2

przez Lord Kapucyn 19 mar 2012, 17:02
Citabax nie wywołuje akatyzji/dyskinez. Już o to pytałaś i Ci odpowiedziałem.

Moderator/ R2 - D2

przez el_testosterone 19 mar 2012, 17:59
U niektórych osób SSRI wywołują akatyzję, dyskienezy raczej nie.

Jak dla mnie Citalopram miał tylko jedna wadę - nie działał.

przez QueenForever 19 mar 2012, 18:21
Istota działania SSRI -desensytyzacja autoreceptorów 5HT1a i heteroreceptorów 5HT2a oraz 5Ht2c
QueenForever

przez Michuj 19 mar 2012, 18:34
Jaka różnica jest w działaniu pomiędzy citalopramem a esci? Chodzi mi o waszę odczucia a nie specyfikę techniczną z wiki. ;)
Loża szyderców

przez QueenForever 19 mar 2012, 19:27
Akatyzja wiąże sie z podwyższonym poziomem noradrenaliny,sertralina rzadko powoduje akatyzje jako ze zmniejsza reaktywnosc receptorów adrenergicznych ,zaleca sie zastosowac propranolol.
QueenForever

przez malwina77 19 mar 2012, 19:51
Ukrainka napisał(a):a miał ktoś akatyzję po ciatabxie? ja biorę 2 miesiąc i narazie nie mam . Biorę 10 mg. Czy po kilku latach brania mogę mieć na takiej małej dawce?

A czy ty sobie w ogole zdajesz sprawe czym jest akatyzja? To nie choroba, ktorej sie nabawisz wskutek brania antydepresantow. Mysl, ze po kilku latach pojawi sie nieuleczalna akatyzja jest absurdalna.
Czego to ludzie nie wymysla, ech :roll:
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Gnuśny Antonio 20 mar 2012, 10:49
Cie choroba...jak to wszystko mądrze brzmi...ja bym tylko chciał więcej lepsiejszych dni i mniej skutków ubocznych...albo aby już było normalnie.Bodaj siódmy tydzień leci a efektu ni pieruna :bezradny: dobrze,że slonko swieci.

przez idle 20 mar 2012, 10:55
Jakiś efekt to po tym jest? Bo na razie nerwica odeszła, a pojawiła się depresja :?
idle

przez Gnuśny Antonio 20 mar 2012, 11:45
Hej,hej. u mnie chyba też tak jest.pikawa chyba się uspokoiła ale zamęt w głowie powstał.mam dziwne lęki,których wcześniej nie było,inaczej sypiam,mam czasem dziwne sny,czasem jestem dziwnie pobudzony i wystraszony zarazem.brak mi motywacji do działania,chęci do życia.pisałem już wcześniej,że było kilka normalnych dni kiedy to mógłbym góry przenosić.generalnie póki co mam dużo gorsze samopoczucie niż przed nazwijmy to kuracją.oprócz citalu doraźnie tranxene 10 ,propranolol i staram się magnezik łykać.jeśli Ci to coś pomoże to zasugeruję Ci pracę.fizyczną pracę.mi bardzo pomaga,nie myślę o tym diabelstwie,zmęczę się,łatwiej zasypiam.generalnie żyję intensywnie.nawet bardzo.duuuużo czasu spędzam w aucie.ja wtedy skupiam się na drodze i to sprawia ,że też mnie chyba myślę.najgorsze są wieczory i weekendy.wolny czas i głupie myśli...niestety chyba moje gorsze dni odbijają się trochę na mojej Lubej,ale na szczęście jest wyrozumiała.Generalnie aktywność moja spadła.libido spadło.motywacja do działania spadła.Myślę,że z depresją nie przesadzajmy.będzie dobrze.ja już zaraz dwa miesiące będe cital łykał.trzeba wierzyć, że każdy dzień będzie lepszy od poprzedniego.Jak powiada mój Pan psycholog:Cieszmy się tym,że dane było nam się obudzić w jako takim zdrowiu...Inni nie mieli tego szczęścia.Mnie wczoraj jeden z kolegów z tego forum pocieszał,że to tak ma być.na efekty musimy tu trochę poczekać.Podobno szybko i łatwo piecze się ciasto :D TaK więc gółwka do góry,spinamy tyłeczki i czekamy :D . Nie Ty jedna masz tego dosyć.ja też.i kilku innych też pewnie się znajdzie.napisz jak długo łykasz. Pozdrawiam

Sortuj wg